Adana Felesefe Festivali Başlıyor 2023

Adana Felesefe Festivali başlıyor


Adana Büyükşehir Belediyesi, Nisan’da Adana’da Portakal Çiçeği Karnavalı etkinlikleri kapsamında organize edilen Adana Felsefe Festivali’ne de destek verdi. Adana Felsefe Festivali 5-6 Nisan’da gerçekleştirilecek

1xbet

Portakal çiçeğinin kokusunun Adana’nın dört bir yanını sardığı 5-6 Nisan’da Adana Kültür Sanat Merkezi’nde (Tarihi Kız Lisesi Binası) gerçekleştirilecek Adana Felsefe Festivali, Türkiye’nin önemli felsefecileri ve edebiyatçılarını Adanalılarla buluşturacak.

Tarihi binada basın toplantısı

1xbet

Adana Büyükşehir Belediyesi, Adana Kent Konseyi, Çukurova Üniversitesi ile Adana Tanıtım ve Kalkınma A.Ş.’nin (ATAK) işbirliğinde gerçekleştirilecek Adana Felsefe Festivali’nin ayrıntıları Adana Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısında kamuoyuna duyuruldu. Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Mahmut Tülek, Adana Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan, Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Felsefe Grubu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Günay ve ATAK A.Ş. Genel Müdürü İlhami Günsel, Türkiye’de bir ilk olacak Adana Felsefe Festivali’nde gerçekleştirilecek etkinlikleri açıkladı.

Felsefe hayatın içinde

1xbet

Doç. Dr. Mustafa Günay, 5-6 Nisan tarihleri arasında Türkiye’nin önemli felsefecileri ve edebiyatçılarını Adanalılarla buluşturacaklarını belirtti. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye desteklerinden dolayı teşekkür eden Mustafa Günay, ‘Felsefe Hayatın İçinde’ sloganıyla yürütülecek iki günlük etkinliğin Demet Taşdelen’in ‘Düşünce ve Hareketin Deneysel Buluşması: Bir Kavramı Görülebilir Kılmak Olanaklı Mıdır? başlıklı sunumuyla başlayacağını bildirdi.

Ustalar Adanalılarla buluşuyor

Nuran Dilek’in ‘Öykülerle Çocuklar İçin Felsefe’, Ömer Naci Soykan’ın ‘Felsefe Hayata Ne Yapar?’, İsmail Demirdöven’in ‘Albert Camus ve Devrimin Sorunsalı’ konularıyla festivale katkıda bulunacağını aktaran Doç. Dr. Günay, etkinliğin Örsan Öymen’in ‘Felsefe Nedir?’, Osman Şahin’in ‘Halk Ozanlarımızda Felsefe’, Yücel Kayıran’ın “Poetikanın Felsefe Algısı’, Ali Osman Gündoğan’ın ‘Hayata Davet Eden Felsefe’, Harun Tepe’nin ‘Felsefede ve Yaşamda Etik Politika İlişkisi’ başlıklı söyleşileriyle devam edeceğini duyurdu.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top