Adres No Sorgulama Nasıl Yapılır? 2023

Adres No Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türkçe içerisindeki adres sistemi her geçen gün değişmekte olup yeni numaralandırmalar ile değiştirdiğini söyleyebiliriz. Özellikle küçük şehirlerde meydana gelen büyümeler mahalle adlarından değişmesine, sokak isimlerinin yeniden adlandırılmasına neden olmakta. Çalışma hayatı içerisinde yer alan kişiler ya da herkes, bazı dönemlerde iş ya da vb. Durumlar için adreslerini ilgili kurumlara beyan etmek durumundadırlar. Adres numaralarını bilmeyen birçok kişi adres no sorgulama işlemlerini yapmak istemektedirler. Birçok kişi TC kimlik numaraları üzerinden adres numaralarını sorgulamaları için bazı internet sitelerine bilgilerini paylaşmaktadır. Bu yazımız içerisinde adres no sorgulama işlemi ile ilgili ayrıntılı bilgiler vererek yapılması ve yapılmaması gereken durumlar hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. İlk olarak TC kimlik numarası ile sorgulama işlemlerinin sona erdiğini söyleyebiliriz.

1xbet

Adres No Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, vatandaşlarının kişisel verilerini korumak üzere bir takım tedbirler almaktadır. İnternet sitelerini bütün ile inceleyen devlet kurumları, TC kimlik numarası üzerinden adres no sorgulama, SSK sorgulama, GSS prim borcu sorgulama gibi işlemleri tamamen kaldırmış, bünyesinde yer alan devlet kurumları üzerinden dijital ortamlarda sorgulama yapılmasına olanak sağlamıştır. Bu konu hakkında sorgulama işlem sitesi açan kişilere yasal olarak suç işlediklerini belirten devlet kurumları, tespit ettikleri sitelerin internet erişimlerini keserek oluşabilecek mağduriyetleri önlemeye çalışmaktadır. Internet üzerinden herhangi bir şekilde kişisel bilgilerinizi paylaşmanızı, bu bilgileriniz ele geçiren kişilerin hakkınızda çok kötü işlemler başlatabileceğini hatırlatmak isteriz. Adres no sorgulama işlemi için yapmanız gerekenler ise;

http://adreskodu.dask.gov.tr bu internet adresi üzerinden adres no ve adres kodu sorgulama işlemlerini başarılı bir şekilde yapabilirsiniz.

1xbet

İnternet sitesinin adından da anlaşılabileceği üzere güvenilir olduğunu, devlet kurumuna ait bir sorgulama işlemi yaptığını görebilirsiniz. Sizden herhangi bir şekilde kişisel Bilgilerinizi talep etmeyen DASK, bulunduğunuz şehir, mahalle, sokak gibi verilerinizi girerek güncel adresinizi öğrenmenizi olanak sağlar. Buradan edindiğiniz bilgiler kesinlikle güncel olup, resmi işlerde kullanmanız üzere verilmektedir. Bununla birlikte, e-devlet üzerinden ikametgah kısmına girerek de güncel ikametgah adresinizi sorgulayabilirsiniz. İkametgah adresiniz de değilsiniz bulunduğumuz bölge ile ilgi adres no sorgulama işlemlerini yukarıdaki belirttiğiniz alan üzerinden yapabilirsiniz.

1xbet

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top