Akşam Saatlerinde Ganj Nehri’ndeki Törene Katılıyoruz 2023

Hindistan Turu

1.GÜN: İstanbul – Delhi
Tarifeli uçak ile Delhiye’ye hareket.

1xbet

Hindistan Turu

2.GÜN: Delhi – Jaipur (237 km / 5 saat)
Delhi’ye varışın ardından rehber ile buluşma ve Jaipur’a doğru yola çıkıyoruz. Ortalama 5 saat sürecek olan sürüşün ardından otele giriş ve check in işlemleri ile beraber dinlenmek için vaktimiz olacak. Öğleden sonra Jaipur şehir turuna başlıyoruz. City Palace, Hawa Mahal’de dışarıdan çekeceğimiz fotoğraflar ve Yerli pazarda yapacağımız alışveriş günümüzü renklendirecek.

14:00 hrs: We start from hotel for afternoon city tour visiting City Palace, Hawa Mahal – we take photo graphs from outside + Shopping in local Market near Hawa Mahal. Akşam yemeği ve konaklama otelimizdedir.

1xbet

Hindistan Turu

3.GÜN: Jaipur
Sabah otelde alınacak olan kahvaltının ardından Amber Kalesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Büyük bir kompleks olan kaleye fil ile yapacağımız yolculuğun ardından, kompleks içinde ki Kali Manastırı, Jai Mahala, Sheesh Mahal, Jagmandir gibi bölümler gezebileceğimiz yerler arasında. Amber Kalsi sonrası Jal Mahal’de fotoğraf molası veriyoruz. Alışveriş ve dinlenme için vereceğimiz mola sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizdedir.

Hindistan Turu

4.GÜN: Jaipur – Abhaneri Stepwell – Agra
(235 km / 5.5 saat)
Kahvaltı sonrası Agra’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Abhaneri Basamakları’nı göreceğiz. Yaklaşık bin yıl önce inşa edilen basamaklar dünya örneklerinin arasında en iyisi. Sonrasında Agra’ya devem ediyoruz. Akşam üstü varışımız ile beraber mermer fabrikasını geziyoruz. Akşam alışverişimiz ile birlikte otele giriş yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizdedir.

1xbet

Hindistan Turu

5.GÜN: Agra
Kahvaltı sonrası Taj Mahal ve Agra Fort gezileri için yola çıkıyoruz. Dünyaca ünlü Taj Mahal, İmparator Shah-Jahan tarafından beyaz mermerden mozele olarak Kraliçesi Mumtaz Mahal için aşklarının evrensel sembolü olarak yaptırıldı. . Sonrasında; 1565 yılında İmparator Akbar tarafından kırmızı kumtaşından yaptırılmış olan Agra Kalesi’ni geziyoruz. Neredeyse 3Km uzunluğundaki kırmızı kumtaşı duvarları ile heybetli bir yapıdır. Akşam yemeği ve konaklama otelimizdedir.

Hindistan Turu

6.GÜN: Agra – Gwalior (120Km / 3 saat)
Kahvaltı sonrası Gwalior’a doğru yola çıkıyoruz. Geçmişinin ihtişamıyla süslenmiş eski Gwalior başkenti, canlı ve kalabalık bir modern Hint şehrine başarılı bir geçiş yapmıştır. Gwalior keşfinden sonra Great Fort, Man Mandir ve Gujari Mahal’I geziyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizdedir.

7.GÜN: Gwalior – Orchha (120Km / 3 saat)
Kahvaltı sonrası sırada Orcha var. Yaklaşık 3 saat sürecek olan yolculuğumuz sonrası Orcha’ya varıyoruz. Orchha’nın ihtişamı, zamanla dondurulmuş, taşlarla kaplanmış, çağlara zengin bir miras. Bu ortaçağ kentinde zamanın elleri hafifçe dinlenmiş ve 16. ve 17. yüzyıllarda Bundela yöneticileri tarafından yaptırılan saray ve tapınakların çoğu bozulmamış mükemmelliğini koruyor. Akşam yemeği ve konaklama otelimizdedir.

8.GÜN: Orchha – Khajuraho (181Km / 4 saat)
Kahvaltı sonrası 4 saat yolculuk ile Khajuraho’ya varıyoruz. Bin yıl önce, Orta Hindistan’ın Chandela Rajput krallarının cömert ve sanatsal himayesinde, görkemli formda ve zengin oyma 85 tapınak, Khajuraho köyü yakınında bir yerde ortaya çıktı. Akşam yemeği ve konaklama otelimizdedir.

9.GÜN: Khajuraho – Varanasi (By Flight AI 406, 0745/0830)
Sabah erkenden Varanasi uçağı için otelden ayrılıyoruz. Varanasi, Ganga Nehri’nin (batı) kıyısında yer almaktadır ve genel olarak yaklaşık 3.000 yaşında olduğuna inanılmaktadır. Hindular, Budistler ve Jainler tarafından kutsal sayılırlar. Varanasi kültürü Ganj Nehri ve nehrin dini önemi ile yakından ilişkilidir. Akşam saatlerinde Ganj Nehri’ndeki törene katılıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizdedir.

10.GÜN: Varanasi
Sabah erken saatlerde Aarti töreni için Ganj Nehri’nde tekne gezisine çıkıyoruz. Tören sonrası otele dönüyor ve kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrasında Jyotilinga Visvanath Tapınağı, Bharat Mata Tapınağı, Ganga Tapınağı gezeceğimiz yerler arasında. Akşam yemeği ve konaklama otelimizdedir.

11.GÜN: Varanasi – Delhi
(By Flight 6E-3175 0940 Hrs/1115 Hrs)
Sabah katılacağımız Yoga dersinden sonra Delhi’ye gitmek üzere hava alanına geçiyoruz. Delhi’ye varışımızın ardından Akshardham Tapınağı’nı ziyaret ediyor ve müzikal su showunu izliyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizdedir.

Hindistan Turu

12.GÜN: Delhi
Kahvaltıdan sonra Eski ve Yeni Delhi’yi görmek üzere turumuza başlıyoruz.Eski Delhi’de “ulusun babası” olarak tanınan Mahatma Gandhi hatırası olan Raj Ghat ve Hindistan’da ki en büyük cami olan Jama Mescit’ini ziyaret ediyoruz. Sonrasında kırmızı kumtaşından inşa edilmiş olan Red Fort duraklarımızdan biri olacak. 1. Dünya Savaşı sırasında ölen Hint askerlerinin hatırasına yapılan India Gate ziyaretimizin ardından Başkanlık Evi’ni ve 12. Yüzyılda inşa edilmiş olan Qutab Minar ile turumuzu sonlandırıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top