Ali Baba’nın Çiftliği 2023

Küçük yaştaki çocukların eğitimi için yıllardan beri çeşitli yöntemler kullanılmıştır. Her yaş grubuna göre çocukların farklı öğrenme şekilleri olduğu için eğitmenler buna göre hareket etmektedirler. Okul öncesi ve ilköğretim dönemindeki çocuklar genellikle eğlenerek öğrenmeyi daha çok severler. Oyun yaşından yeni çıkmış veya henüz oyun yaşında oldukları için karmaşık şeyleri öğrenmekte güçlük çekebilirler. Okuma yazma bilmeyen ve öğrenme düzeyi daha basit seviyelerde olan çocuklar için başlangıç olarak kolaylaştırıcı yollar kullanılmalıdır. Hafızası daha çok taze olan bireylerin aklında kalıcı yer edinebilmesi için bazı şeylerin anlayabileceği dilden olması gerekir. Bu sebeplerden dolayı aşılanması gereken bilgiler bazen oyunlarla bazen şarkılarla ve ilgisini çekebilecek her türlü şekilde çocuğa aktarılmaktadır.

1xbet

Her çocuğun her hayvanı çevresinde görüp tanıyabilme şansı olmayabilir. Bu yüzden Ali Babanın Çiftliği şarkısında, küçük çocuklara hayvanları öğretmek amaçlı eğlenceli bir yöntem kullanılmıştır. Basit kelimelerin kullanımı ve hareketli ritmi ile bu şarkının çocukların aklında kalabilmesi daha kolaydır. Ayrıca hayvanların çıkardığı sesleri de teker teker belirtmesi çocuğun ilgisini çekmesi açısından daha yararlı olmuştur. Bu sayede hayvanın ne olduğunu, ne tür sesler çıkardığı hakkında bilgi sahibi olur ve kullanılan görseller sayesinde cismini de öğrenebilir.

Ali Babanın Çiftliği izle videosunda hayvanların mutlu bir şekilde bir arada yaşadığı, rengarenk nesnelerin bulunduğu neşeli bir animasyon oluşturulmuştur. Bu sayede hayal dünyasının kapılarını açılmış ve güzel şeyler düşündürmek hedeflenmiştir. Şarkının sonunda, hayvanların içinde kahkahalarla dolaşan çocukların bulunması da, bu hayvanların zararlı olmayacağı öğretilmekte ve aynı zamanda hayvan sevgisi de aşılanmaktadır. Aynı zamanda Ali Baba’nın yaşlı ve sevimli bir birey olarak betimlenmesi de çocukların aklında naif bir yer edinmesini sağlar. Böylece daha çok küçük yaştaki çocuklar bile şarkıyı kolayca ezberleyip hafızalarında canlandırabilir. Ali Babanın Çiftliği videoları ile çocuk eğlenerek bir şeyler öğrenmenin tadına varacaktır. Bu şarkıyı yeri geldiğinde ona söyletip hayvanların çıkardığı sesleri ondan da tekrarlamasını isterseniz, bunu bir oyun şekline dönüştürüp akılda kalıcı etkisini daha çok artırabilirsiniz. Bu da içindeki öğrenme isteğini pekiştirecektir.

1xbet

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top