Android Geçiş Anahtarları Özelliğine Kavuşacak! 2023

Geçiş anahtarları, iOS kullanıcıları için yabancı bir kavram değil. Bu kullanıcılardan bazıları, iOS’ta bu özelliği kullanıyor. Geçiş anahtarları, şifresiz giriş imkanı sunan bir sistem. Bu özelliğin yakın zamanda Android kullanıcıları için de geçerli olacağı söyleniyor.

1xbet

Android geçiş anahtarları ile giriş sağlayacak

Günümüzün en önemli şeylerinden birisi güvenlik olmakta. Güvenlik, hayatımızın pek çok yerinde önemli bir yana sahip. Bunlardan birisi de dijital dünya. İnsanlar, her ne kadar güvenli bir ortamda bulunmak istese de bazen üşeniyor. Çünkü uzun uzun şifre girmek, ardından doğrulama yapmak uzun sürebilir. Bu gibi olaylara çözüm olarak artık geçiş anahtarları kullanılabilir olacak.

Geçiş anahtarları, henüz resmî olarak yayınlanmadı. Bir Twitter kullanıcısı, geçiş anahtarlarının kullanıldığı bir video paylaştı. Bu videoda bir web sitesine kayıt ve giriş yapılıyor. Kayıt sırasında e-posta adresi giriliyor. Ardından şifre, otomatik oluşturuluyor. Giriş yaparken ise e-posta girme gereksinimi de olmuyor. Giriş yaparken e-posta adresi seçiliyor. Hesaba otomatik girilmiş oluyor.

1xbet

Bu özellik için özel bir uygulama alanı da bulunacak. Bu uygulamada kayıtlı geçiş anahtarları yer alacak. Kullanıcılar, bu sayede hangi sitelere bu sistemle kayıt olduğunu öğrenebilecek. Yani geçiş anahtarları, hesaba bağlı olacağı için kolaylıkla bulunabilir olacak.

Android geçiş anahtarları özelliğinin bu yılın 3. veya 4. çeyreğinde gelmesi bekleniyor. Buna ek olarak kullanıcıların merak ettiği bir diğer detay güvenlik. Bu özellik sebebiyle şifresiz giriş yapılacak. Bu da telefonların çalınması durumunda tehlike arz edebilir. Telefon ekranında her ne kadar kilit şifresi olsa da bunu çözmek kolay. Bunun için bazı yazılımlar kullanılıyor. Kullanıcıların her güvenlik önlemini alması ve buna göre adım atması gerekir.

1xbet

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top