Binlerce Araç Onarılmak İçin Sırada 2023

6 Şubat’ta merkezi K. Maraş olan 7.6 ve 7.4 şiddetindeki depremle birlikte 50 bin can kaybının olduğu ve binlerce binanın yerle bir olurken, enkaz altında kalan araçlar da asrın felaketinden nasibini aldı.

Depremin ardından başlayan enkaz kaldırma çalışmalarıyla birlikte beton yığınlarının arasından çıkartılan binlerce araç, onarılmak üzere Bila kardeşlerin Hatay bayiliğini yaptığı Auto King atölyesinde ve stok sahasında yığıldı. Hatay genelinde depremden hasar gören araçlar Belen Sarımazı mevkiinde bulunan Auto King Bakım ve Onarım Merkezi’ne gelen binlerce araç, onarılmak için sıraya alındı.

1xbet

Stok sahasına alınan birçok araç hurda yığınına dönerken, tekrar kullanılabilecekler de belirlenmeye çalışılıyor. Hummalı bir çalışmanın sergilendiği Auto King Bakım ve Onarım Merkezi’nde 7/24 çalışma esasıyla araçlar, Burak-Semih Bila kardeşlerin gözetiminde yeniden yollara çıkartılmaya çalışılıyor.

GARANTİLİ SERVİS HİZMETİ VERİYORUZ

1xbet

Auto King Bakım ve Onarım Merkezi Hatay Bayi yetkilisi Semih Bila, sözlerine depremde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar dilekleriyle başlayarak, depremde ağır hasar gören araçları tekrar kullanıma kazandırmak için yoğun çalıştıklarını söyledi.

Semih Bila, depremde binalar kadar araçların da büyük hasar gördüğünü hatırlatarak “Auto King Bakım ve Onarım Merkezi Hatay Bayii olarak gerek ekip, gerekse teknik donanım açısından bölgenin en geniş kapasiteye sahip merkeziz. Bir diğer avantajımız da tüm sigorta şirketlerinin anlaşmalı ve garantili servis oluşumuzdur. Sigorta şirketleri, enkaz altında kalan pert ve onarılması mümkün olan araçları servis kapasitemiz çok geniş ve kapsamlı olduğu için merkezimize çekmektedir” dedi.

1xbet

Bila, depremde araçları hasar gören vatandaşların da bu konuda neler yapmaları gerektiği konusunda bilgiler vererek şunları aktardı:

“Depremden dolayı araçları hasar gören vatandaşlar, sigorta şirketini aradıkları taktirde kurtarıcı yönlendirmesi yaparak veya tarafımıza ulaşarak araçları servisimize çekmekteyiz. Biz de burada ön tespitleri yaparak araçlarla ilgili bilgileri bağlı bulundukları sigorta şirketine bildiriyoruz.”

PERTLİ ARAÇLARIN ÖDEMELERİ YAPILIYOR

Depremden dolayı Hatay genelinde şu ana kadar gelen araç sayısı ile ilgili bilgiler de veren Semih Bila “Şuana kadar ortalama 1000 araç merkezimize geldi. Gelen bin aracın ortalama 300’ü pert konumun olduğunu belirledik. Söz konusu 1000 aracın dışında diğer otoparklar da sıra bekleyen ortalama 800 araç start vermemizi bekliyor. Pert olan araç sahiplerini sigorta şirketi mağdur etmeden ödemelerini yapıyor” diye konuştu.

Auto King Bakım ve Onarım Merkezi Hatay Bayi yetkilisi Bila, servislerinde araç bakım ve onarımı konusunda her türlü birimin bulunduğuna işaret ederek şunları dedi:

“Servisimizde kaporta, boya, mekanik elektrik, yedek parça olarak gece gündüz demeden 7/24 hizmet veriyoruz. Araçları bekletmeden hızlı bir şekilde onarımını başlatıp mağdur olan vatandaşlara titizlikle teslim ediyoruz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top