Bu Uygulamadan Ancak Devlet Hastaneleri’nden Alınan 2023

Yemek

1xbet

Yemek Hizmeti

İSTEK Okulları İstanbul, Antalya, İzmir, Kocaeli ve Kütahya kampüslerinde yemek hizmeti, Bee Gurme Yemek Hizmetleri AŞ tarafından verilmektedir. Oluşturulmuş proje mutfaklarında, yerinde üretim yapılmaktadır. (İSTEK Semiha Şakir Okulları hariç.)

1xbet

Sağlıklı ve lezzetli öğünler sunmayı ilke edindiğimiz yemek hizmetimizde kullanılan malzemelerin %80’e yakını yerel üreticilerden ve köy kooperatiflerinden sağlanmakta, diğer hammadde ve yarı mamuller Türkiye’nin seçkin gıda markalarından tedarik edilmektedir.

Hizmet Şekli

1xbet

İstanbul’da bulunan kampüslerimiz hariç olmak üzere; Antalya, İzmir, Kocaeli ve Kütahya kampüslerimizde yemek hizmeti tüm kademeler için zorunludur. Yemek hizmeti, yemeğin zorunlu olduğu gruplarda sabah kahvaltısı, öğle yemeği, ikindi beslenmesi şeklinde gerçekleştirilir. (Kütahya kampüsümüzün ortaokul ve lise kademeleri için, öğle yemeği ve ikindi beslenmesi şeklinde gerçekleştirilir.)

Yemek, yemek hizmeti alımının ortaokul ve lise kademeleri için zorunlu olmadığı İstanbul kampüslerimizde, bu gruplar için yalnızca öğle yemeği şeklindedir. Öğle yemeği çorba, ana yemek, yardımcı yemek, 4. çeşit ve salatadan oluşmaktadır. Yardımcı yemek pilav, makarna, sebze sote, börek vb., “4. çeşit”; yoğurt, ayran, tatlı, komposto vb. şeklinde servis edilir.

Gıda alerjisi bulunan öğrenciler için, söz konusu durumun uzman bir hekim tarafından belgelendirilmesi hâlinde, bu öğrenciler için ilgili alerjenin/alerjenlerin bulunmadığı bir menü hazırlanır.

Anaokulu ve ilkokul öğrencileri kantini kullanmamaktadırlar. Yemeğin zorunlu olduğu ortaokul ve lise öğrencileri için kantin hizmet içeriği, MEB yönetmeliği gereği öğrencinin yalnızca ara öğün ihtiyacını karşılamaya yönelik (meyve, mini sandviç, meyve suyu, süt, sütlü tatlı vb. içerikte olacak şekilde) 200 kaloriyi geçmeyecek ürünler arasından seçilerek menü şeklinde oluşturulur.

Öğrencilerin kampüslerde maksimum 8 saat bulundukları göz önüne alınarak hizmet şekli ve menü içeriği oluşturulmaktadır. Sürenin etüt ve benzeri nedenlerle uzaması durumunda oluşturulan menüye ilave kalori ihtiyacı doğacaktır.

2023-2023 Eğitim Öğretim Yılı yemek ücretleri aşağıdaki gibidir.

· İstanbul içi kampüslerde tüm kademeler için: 7.100 TL (KDV dâhil)

İstanbul kampüslerinin tamamında Anaokulu, 1-2-3-4. Sınıflar; yemeğin zorunlu olduğu grupta yer almaktadır. Yaş gruplarına göre masaya servis yapılmaktadır. İstanbul kampüslerinde açık büfe veya salata köşesi uygulamaları, dünya mutfakları tanıtım ve tadım programları uygulanmaktadır. Öğrenciler 4 Kap + açık büfe salata köşesi uygulaması ile hizmet almaktadırlar. Zorunlu yaş grupları için Türk Kahvaltı Tabağı ve ikindi beslenmesi mevcuttur.

· Antalya içi kampüslerde tüm kademeler için: 7.100 TL (KDV dahil)

Antalya kampüslerinin tüm kademelerinde yemek hizmeti zorunludur. Açık büfe uygulamaları yanı sıra çorba vb. gıda köşeleri bulunmaktadır. Öğrenciler herhangi bir kap sınırlaması olmaksızın hizmet almaktadırlar. Tüm yaş gruplarına okul saatleri içerisinde 3 öğün olarak hizmet sağlanmaktadır. Kantinlerde 200 kalorinin üzerinde ürün satılmamakta olup yalnızca atıştırmalık ürün satışı yapılmaktadır.

· İzmir kampüsü tüm kademeler için: 7.000 TL (KDV dâhil)

İzmir kampüsümüzün tüm kademelerinde yemek hizmeti zorunludur. Açık büfe uygulamaları yanı sıra çorba vb. gıda köşeleri bulunmaktadır. Öğrenciler herhangi bir kap sınırlaması olmaksızın hizmet almaktadırlar. Tüm yaş gruplarına okul saatleri içerisinde 3 öğün olarak hizmet sağlanmaktadır. Kantinlerde 200 kalorinin üzerinde ürün satılmamakta olup yalnızca atıştırmalık ürün satışı yapılmaktadır.

· Kocaeli Kampüsü tüm kademeler için: 6.500 TL (KDV dâhil)

Kocaeli kampüsümüzün tüm kademelerinde yemek hizmeti zorunludur. Öğrenciler 4 kap + salata olarak hizmet almaktadırlar. Tüm gruplar için 3 öğün olarak hizmet sağlanmaktadır. Kantinlerde 200 kalorinin üzerinde ürün satılmamakta olup yalnızca atıştırmalık ürün satışı yapılmaktadır. Kantinlerde 200 kalorinin üzerinde ürün satılmamakta olup yalnızca atıştırmalık ürün satışı yapılmaktadır.

· Kütahya kampüsü tüm kademeler için: 5.000 TL (KDV dâhil)

Kütahya kampüsümüzün tüm kademelerinde yemek hizmeti zorunludur. Öğrenciler 4 kap olarak hizmet almaktadırlar. Anaokulu ve ilkokul gruplarında 3 öğün; ortaokul ve lise gruplarında öğle yemeği ve ikindi beslenmesi olmak üzere 2 öğün olarak hizmet sağlanmaktadır. Kantinlerde 200 kalorinin üzerinde ürün satılmamakta olup yalnızca atıştırmalık ürün satışı yapılmaktadır.

*Eğitim yılı içerisindeki KDV oranı değişikliklerinde yemek ücretinde herhangi bir değişim olmayacaktır.

KAYIT İŞLEMLERİ VE ÖDEME SİSTEMİ

Yemek kayıt ve ödeme işlemleri aşağıdaki yöntemlerle yapılır:

Online Ödeme: Okula gelmeden de kredi kartı ile online şekilde pesin/taksitli kayıt yapılabilir. Online ödeme için [email protected] mail adresine talep iletmeniz halinde tarafınıza link gönderilir.

Bankaya Havale/EFT ile ödeme: Bee Gurme hesaplarına havale/EFT yoluyla ödeme yapıp dekontu [email protected] adresine göndererek kayıt yapılabilir.

Kampüslerdeki Kayıt Masalarına Ödeme: Kampüslerde bulunan kayıt masalarından kredi kartı ile ödeme yapılabilir.

Yemek kayıtlarının okulların açılışına kadar tamamlanması, öğrencilerin yemek hizmetlerini düzenli alması açısından önem teşkil etmektedir.

· Kredi kartı ile ödemelerde en fazla 9 taksit yapılır.

· Kardeş öğrenci indirimi her bir kardeş için %5’tir. Kardeş indirimi her iki kardeşin de yemek hizmeti alması durumunda geçerlidir.

SAĞLIK PROBLEMLERİ NEDENİYLE YEMEK MUAFİYETİ

Yemeğin zorunlu olduğu kademelerde sadece geçerli bir sağlık gerekçesi olan öğrenciler hizmetten muaf tutulur. Bu uygulamadan ancak Devlet Hastaneleri’nden alınan, toplu yemek hizmetinden yararlanamayacağını belirten heyet raporlu öğrenciler muaf tutulacaktır. Alınan bu heyet raporu ile öğrenci aksi yönde bildirim olmadığı sürece yemek hizmetinden takip eden senelerde de muaf tutulacaktır. İlgili raporlar her yıl ekim ayının 2. haftasına kadar okul müdürlüklerine teslim edilmek zorundadır. Üst yazı ile değerlendirme komisyonuna sevk edilen raporlar hakkında inceleme yapılarak kampüslere geri dönüş sağlanır. Raporu gerekli kriterlerde olmayan ya da tarih aralığında gerekli müracaat yapılmayan öğrenciler için muafiyet uygulanmaz.

İPTAL VE İADE İŞLEMLERİ

· Okuldan kayıt silinmesi durumu dışındaki tüm iade işlemlerinde %10 ücret kesintisi uygulanır.

· Yemeğin zorunlu olmadığı gruba dâhil öğrenciler için iade talepleri ile ilgili olarak 31 Aralık tarihine kadar iadeye ilişkin dilekçenin okula teslim edilmesi gerekmektedir.

· Yemek Hizmeti İptali, Yemek Hizmeti İptal Talep Formu doldurularak, her aybaşında gerçekleştirilen İSTEK Okulları Genel Müdürlük değerlendirmesi ve onayı ile mümkün olacaktır. Hesaplama, (Kayıt silinmesi dışında %10 kesinti ile) talepte bulunulan ayın sonu itibariyle yapılır. Her aya ait iade listesine ait iadeler, takip eden ayın ilk haftasında yapılır. 31 Aralık itibarı ile kayıt silinmesi haricinde iade işlemi alınmayacaktır.

· Yemek ücreti MEB’in belirlemiş olduğu öğretim yılının tamamını kapsamaktadır. Bu dönemdeki gün sayısında oluşacak artış ya da azalışlar ücretlendirmede değişikliğe neden olmaz.

· 31 Aralık itibarı ile kayıt silinmesi haricinde iade işlemi alınmayacaktır. Raporlu öğrencilerin sene başında Eylül ayı içerisinde raporlarını sisteme işletmeleri gerekmektedir.

· Tüm faturalar aylık olarak yemek hizmetin gerçekleşmesine paralel olarak öğrenci adına düzenlenerek e-fatura formatında gönderilir.

SINAVLARA HAZIRLIK KURSLARINDA YEMEK HİZMETİ

Sınava hazırlık grubu öğrencilerinin devam ettikleri hafta sonu kurslarında yemek hizmeti verilmez. Öğrenciler, evden getirdikleri yiyecekleri tüketebilecekleri gibi, kantinden faydalanabilirler.

Eğitim öğretim yılının resmî olarak başlamasından önceki hazırlık döneminde, kasım ve nisan aylarındaki ara tatillerde ve sömestir tatilinde hafta içi günlerde uygulan kurslarda yemek hizmeti bir öğün olmak üzere, öğle yemeği olarak servis edilir. Yemek birim fiyatı bu kursların toplam gün sayısıyla çarpılmak suretiyle toplam ücret hesaplanır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top