Buzdolabı Tavsiyeleri – en İyi Buzdolabı Markaları 2023

Buzdolabı Tavsiyeleri – En İyi Buzdolabı Markaları

Başlıklar

1xbet

En İyi Buzdolabı Tavsiyeleri 2020

Buzdolabı Alacaklara Tavsiyeler

En İyi Buzdolabı Markası

1xbet

Bir evin olmazsa olmaz eşyalarından birisini söyleyebilir misiniz desek muhtemelen aklınıza ilk olarak Buzdolabı gelecektir. 4 mevsim yiyecek ve içeceklerimizin bozulmasını önleyen buzdolapları hayatımızın en önemli parçalarından birisi haline gelmiş durumda. Marka ve model çeşitliliği ele alındığında inanılmaz buzdolabı çeşitliliğinin yer aldığını söylesek sanırım yanlış olmaz. Peki, buzdolabınızı değiştirmeyi ya da yeni bir buzdolabı almayı düşünüyorsanız hangi buzdolabı alınmalı? En iyi buzdolabı 2020 sonlarına geldiğimiz bu aylarda hangisi? Sizler için detaylı bir araştırma gerçekleştirmenin yanı sıra sizlere buzdolabı seçimi sırasında dikkat etmeniz gereken detayları paylaşacağız. İşte sizler için oluşturduğumuz buzdolabı tavsiyeleri listesi;

En İyi Buzdolabı Tavsiyeleri 2020

Dünya çapında adından sıkça söz ettirmeyi başaran markaların yanı sıra ismini kalitesine oranla beklenilenin çok altında duyurmayı başarmış birçok buzdolabı üreticisini sizlerle paylaşacağız. En iyi buzdolabı markası bu yıl için isminden çoğu zaman telefon sektöründe söz ettiren Samsung markasını gösterebiliriz. Fakat burada en iyi buzdolabı seçimi kişilerin bütçesi, ihtiyaçları ve kullanım alanları gibi detaylar dikkate alınarak seçilebileceği için size direkt şu marka şu model gibi bir öneri vermemiz maalesef mümkün değil. Bu nedenle sizlere öncelikle buzdolabınızı seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiği sonrasında ise birkaç marka tavsiyesi ekleyerek yazımızı sonlandıracağız.

Buzdolabı Alacaklara Tavsiyeler

Yeni bir buzdolabı alırken nelere dikkat edilmeli? Buzdolabı alırken nelere dikkat etmeliyiz? Bunlar veya bunlara benzer sorulara yanıt arayan biriyseniz doğru yazıyı inceliyorsunuz.

1xbet

Buzdolabını Nereye Yerleştireceksiniz?
Günümüzde mutfağı hazır bir şekilde teslim edilen evlerde çoğu zaman buzdolabı için ayrılan bölüm belli olmakla birlikte bu alana uygun bir model tercihi yapmanız gerekmektedir. Bu tarz durumlarda alanın ölçüsü alınarak buna uygun bir buzdolabı tercihi yapmanız sonrasında yaşanacak olumsuz senaryoların önüne geçecektir. Mutfağınızda buzdolabını koyacağınız alanın ölçüsünü almadan kabaca bir seçim yapmak sonrasında dolap değişimi ya da mutfakta bazı değişimler gerçekleştirmenizi zorunlu kılacaktır.

Buzdolabınızı satın almanızın ardından yerleştirileceği alana gidene kadar geçeceği kapıların ölçülerini de dikkate alarak seçim yapmanız sonrasında “Buzdolabı kapıya sığmıyor” gibi sitemlerin önüne geçecektir. Ayrıca buzdolabınızı yerleştireceğiniz yerin yakın çevresinde soba, fırın ya da güneş ışınlarını direkt teması gibi ısınmasına sebep olacak etkenlerden uzak bir konumda yer almalıdır.

İhtiyaç Duyduğunuz İç Kapasite Nedir?

Buzdolabınızın dış ölçülerinin yanı sıra iç ölçülerinin de oldukça önemli olduğunu unutmamak gerekli. Dışarıdan bakıldığında oldukça büyük görünen bir buzdolabı kapağı açıldığında beklenilenin aksine oldukça küçük bir alan sunabilir. Ayrıca buzdolaplarının soğutucu ve dondurucu alanları için belirtilen hacimler de ayrı ayrı belirtilmektedir. Buzdolabında yer alacak yiyecek ve içeceklerin kaç kişiye göre olacağı, ailenizin büyüklüğü gibi detaylar buzdolabı seçiminde oldukça önemlidir.

Örneğin; tek kişi için tercih edilecek bir buzdolabı ortalama 300 Litre bir kapasiteye sahip olması yeterli olacaktır. Fakat 3 veya 4 kişilik bir aile için bu kapasitenin 350 Litreye esnetilmesi gerekebilir. Ailenizin daha kalabalık olması halinde ise 480 Litreye kadar iç alan sunan buzdolabı tercihi ideal bir seçim olabilir. Normal ebatların dışında üretimi gerçekleştirilen büyük hacimli buzdolapları yakın zamanda evini taşımayı planlayan kişiler için önerilmemekle birlikte taşıma sırasında sorun yaşamanıza sebep olabilir.

Enerji Sınıfı
Bir evde yer alan buzdolabı neredeyse 365 Gün aktif bir şekilde kullanılmakla birlikte devamlı enerji tüketimi gerçekleştiren cihazlar arasına girmektedir. Bu nedenle enerji sınıfı buzdolabı seçimlerinde en fazla dikkat etmeniz gereken detaylardan birisidir. Ekonomik anlamda her ay gelecek elektrik faturasında oldukça büyük farklar yaşanmasına sebebiyet veren enerji sınıfları başlangıçta pahalı bir model tercih etmenize sebep olsa da ileriye dönük sizi memnun edecek ve iyi ki bu modeli tercih etmişim demenize sebep olacaktır.

A, B, C, D, E, F ve G harfleri kullanılarak belirtilen enerji sınıfları arasında en düşük enerji tüketimi gerçekleştiren ürünler A sınıfına dahil olan buzdolaplarıdır. Buzdolabı seçimlerinde düşük enerji tüketimi ve yüksek verim almak için A+, A++ veya A+++ model buzdolaplarını önceliğiniz yapmalısınız. Standart bir A sınıfı buzdolabı B sınıfı buzdolabına göre %23 daha az enerji tüketecektir. A+ ve üstü modellerde ise bu oran çok daha fazla artacak ve oldukça düşük bir enerji tüketimi gerçekleştirecektir.

Kullanılan Teknoloji
Buzdolapları zaman içerisinde gelişen ve ilk üretildikleri yıllara oranla büyük değişimler geçiren ürünlerdir. Eski tip buzdolapları zaman içerisinde buzlanmaların yaşanmasına sebebiyet verirken günümüzde no-frost olarak adlandırılan yeni nesil buzdolaplarında bu durum yaşanmamaktadır. Sizler için hazırladığımız buzdolabı tavsiyeleri 2020 kriterlerimiz arasında kuşkusuz en fazla dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi budur. Çünkü eski tip buzlanmaların oluştuğu buzdolapları çok daha fazla enerji tüketecek ve istenilen verimin alınmasını önleyecektir.

Buzdolabınızın sunmuş olduğu diğer teknolojik özelliklerin yanı sıra buzdolabının iç dizaynının yeterince iyi olup olmadığına da dikkat etmelisiniz. İç dizayna göre iç soğutma teknolojileri yeterli gelecek şekilde yerleştirilmiş mi yoksa gelişi güzel bir yerleşime mi sahip?

Fiyat ve Kalite
Elbette her zaman pahalı bir ürün en kaliteli üründür demek doğru olmaz. İhtiyaçlarınız ve belirlemiş olduğunuz kriterleri göz önünde bulundurarak model tercihinizi yapmalısınız. Aynı kriter ve kalitede yer alan bir ürün farklı markaların sunması sebebiyle aralarında uçurum denilecek fiyat farkıyla satışa çıkabilir. Güvenilir bir marka ve ihtiyacınızı karşılayan model tercihi yapmak her zaman en iyisidir. Gerçekten oldukça büyük anlamlar taşıyan “Ucuz etin yahnisi yenmez.” Atasözümüzü aklınızdan çıkarmadan seçim yaparken aynı zamanda en pahalı ürünün de en iyisi olması gerekmediği detayını da bir kenara not edin.

Buzdolapları çok uzun yıllar boyunca kullanılacak şekilde üretilmesi gereken ve alırken bu detaylara dikkat ederek seçim yapmanız gereken cihazlardır. Firmaların sunmuş oldukları garanti ve teknik servis imkanlarını iyice araştırarak seçiminizi yapabilirsiniz.

En İyi Buzdolabı Markası

Peki, hangi buzdolabı markasını tercih etmeliyim? Birçoğunuzun bu soruyu sormaya hazırlandığından eminiz. Bu yüzden kısaca sizlere tavsiye edeceğimiz birkaç markayı aşağıya listeliyor, tercihi ihtiyaçlarınız ve bütçeniz doğrultusunda size bırakıyoruz. Markaların listelenmesi rastgele olmakla birlikte sıralama herhangi bir kalite önceliği belirtmemektedir. Öncelikle dünya genelinde adından söz ettirmeyi başarmış birkaç yabancı markayla listemize başlayalım;

Samsung Marka Buzdolabı Modelleri
LG Marka Buzdolabı Modelleri
Bosch Marka Buzdolabı Modelleri
Fakat, ben daha çok yerli markalara ilgi duyuyorum diyorsanız kullanıcıya ve kullanılan modele göre farklı yorum, deneyimlerle karşılaşabileceğiniz, Samsung ve LG markalarından geri kalır hiçbir noktaları bulunmayan markaları tercih edebilirsiniz.

Profilo Marka Buzdolabı Modelleri
Arçelik Marka Buzdolabı Modelleri
Vestel Marka Buzdolabı Modelleri
Beko Marka Buzdolabı Modelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top