Çanakkale Kiralık Daire 2023

Çanakkale Kiralık Daire Ararken Doğru Karar Vermeye Yardımcı Olan Özellikler

Zingat.com sayesinde onlarca ilanı arasından arama yapacağınız için istediğiniz kriterlere sahip kiralık daireyi bulmanız hiç de zor olmaz. Çanakkale kiralık daire ararken seçiminizi kolaylaştıracak özellikleri şöyle sıralayabiliriz.

1xbet

– İlgili kiralık dairenin demirbaşlarının ve içerisinin kullanıma uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Yer döşemeleri, parkeleri, mutfak dolapları, pencereleri, kapıları sağlam olmalı. Kiralık dairenin nem sorunlarının da olmamasına dikkat etmelisiniz. Çanakkale kiralık dairede bakım ve onarım gibi değişiklik sorunlarının olmaması gerekir. Yeni inşa edilmiş kiralık daire bakıyorsanız, tüm malzemelerinin tamamlanmış, tesisatlarının hazır olması gerekir.
– Yaşayacağınız kiralık dairede ısı izolasyonu olmasına dikkat etmelisiniz. Isı izolasyonu evdeki ısı kaybını engeller ve bu sayede tasarruf etmeye fayda sağlar. Bunun dışında kiralık dairede oluşabilecek küf, mantar gibi rutubet sorunlarının da oluşmasına engel olur.
Kiralık daire gözlemlerken sizi maddi olarak sıkıntıya sokmayacak, bütçenizi sıkıntıya sokmayacak seçeneklere gözlemleyin. Kiralık dairelerde daha önce yaşamış olanların bildiği gibi taşınmak oldukça masraflı bir iştir. Bu nedenle kiralık daire için güvence bedeli, kapora, peşinat gibi bedeller isteniyor mu araştırmalısınız. Eğer bu rakamlar varsa mutlaka karşılayabileceğiniz ve bütçenize uygun olan kiralık daire ilanlarına bakmalısınız.
– Beğendiğiniz kiralık dairenin güneş ışığından faydalanıyor olmasına dikkat etmelisiniz. Kiralık daire seçerken güneşe göre doğru cephede bulunan daireyi seçmeniz hem evinizin daha aydınlık olmasını hem de daha kolay ısınmasını sağlar.
Çanakkale kiralık daire seçiminde büyüklüğünün ihtiyaçlarınıza uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Evde yaşayacak kişi sayısına uygun olarak 2+1, 3+1 odalı daireleri seçmelisiniz. Öte yandan seçeceğiniz kiralık dairenin odalarının genişliğine de dikkat etmelisiniz. Eşyalarınızı rahatlıkla yerleştirebileceğiniz bir yer seçmelisiniz.
Kiralık daire seçiminizi ara katlardan yana kullanmalısınız. Bodrum kat ya da çatı kat olan kiralık dairelere kıyasla daha rahat olacaktır.
– Yaşayacağınız yer yeni yapılmışsa deprem yönetmeliğine uygunluğunu, yıllanmış bir yapıysa depreme dayanıklı olmasını araştırmalısınız.
– Beğendiğiniz Çanakkale kiralık daire konumunun işe, okula, hastaneye, markete, alışveriş merkezlerine, toplu taşıma araçlarına ya da duraklarına yakın mesafede olmasına dikkat etmelisiniz. Böylece hayatınızı kolaylaştırıcı bir özellik sunmuş olacaktır.
– Ayrıca kiralık dairenin bulunduğu binanın ve bölgenin güvenli olup olmadığını araştırmalısınız. Bu araştırma için etrafı kolaçan etmeniz az da olsa bilgi edinmenize yardımcı olacaktır.
– Kiralık daire ararken aylık aidat, bakım gibi yan giderleri de olup olmadığını araştırmalısınız. Site gibi toplu konutlardan kiralık daire arıyorsanız, ortak giderleri de araştırmalısınız.
– Aradığınız özellikteki daireyi bulduysanız ev sahibi ile kira kontratı yapmalı ve karşılıklı kuralları maddelere dökmelisiniz.
Kiralık daireyi teslim aldığınız ve teslim ederken nasıl teslim edeceğiniz şartları baştan konuşup yazılı olarak bulundurmanız faydalı olacaktır.
– Kira sözleşmesine ödediğiniz kapora, güvence bedeli gibi kalemler varsa mutlaka rakamlarıyla birlikte yazdırmalısınız.
– Kira ödemeleriniz elden gerçekleştirmemeli ve bu konuyu da sözleşme ile garantiye almalısınız. Kanunlarda da ödemelerin bankalar aracılığıyla yapılmasında yana hükümler yer almaktadır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top