Çekmeköy Kiralık Daire 2023

Çekmeköy Kiralık Daire Ararken Nelere Dikkat Edilmeli

Eviniz hayatınızdaki en önemli yerlerdendir. Bu yüzden Çekmeköy kiralık daire seçiminde dikkatli olmalı ve seveceğiniz, mutlu olacağınız kiralık daireyi bulmalısınız. İstediğiniz özelliklere sahip kiralık daireyi kolayca bulmak için Zingat.com sitesine göz atmalısınız. Buradan bakacağınız Çekmeköy kiralık dairelerden gönlünüze göre bir yer mutlaka bulabilirsiniz.

1xbet

Kiralık daire aramaya başlamadan önce dairelerin bütçenize uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Kira bedellerinin zorlanmadan karşılayabileceğiniz Çekmeköy kiralık dairelere bakmalısınız.

– İçinde oturmak isteyeceğiniz kiralık dairenin kullanıma uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Kiralık dairenin yer döşemeleri, dolapları, tesisatları sağlam olması gerekir. Kiralık evin duvarlarında küf, mantar gibi rutubet sorunları olmamasına dikkat etmelisiniz. Özellikle yeni boyanmış evlerde rutubet sorunu saklanmış halde olur, çok daha dikkatli olmalısınız.

1xbet

Kiralık daire kiralanması sırasında büyüklüğe karar vermekte temel alacağınız kıstas, ihtiyaçlarınız ve bütçeniz olmalı. Kiralık daire büyüklüğü arttıkça kira bedeli de artacaktır. Kiralık dairenin oda sayısı ailenizin ihtiyaçlarını karşılamalı. 2+1, 3+1 kiralık daire seçimi evde yaşayacak birey sayısına uygun olmalı. Bunlar dışında dairedeki odaların genişliği yeterli büyüklükte olmalıdır.

Çekmeköy kiralık daire seçiminde doğru konumda olan daireyi bulmalısınız. Seçilecek kiralık daire sizin işyerinize, çocuklarınızın okuluna, hastaneye, markete, alışveriş merkezlerine yakın olması faydalı olacaktır. Öte yandan buralara ulaşım sağlayacağınız toplu taşıma araçlarına ya da duraklarına yakın olması da çok avantaj sağlayacaktır.

1xbet

– Daire ararken dairenin cephesine dikkat etmelisiniz. Güneş ışığından faydalanan kiralık daireler seçmelisiniz. Bu sayede yaşayacağınız ev daha aydınlık olur ve daha kolay ısınır.

– İçinde ailenizle yaşam süreceğiniz kiralık dairelerin yalıtımlı olmasına dikkat etmelisiniz. Isı yalıtımı bir evde ısı kaybını önle ve tasarruf etmeye yardımcı olur. Bunun dışında ısı yalıtımı sayesinde rutubet sorunlarıyla karşılaşmazsınız. Ses yalıtımı da hayatımıza büyük bir konfor sağlar. Ses yalıtımı ile dışarıdan gelen gürültülerin sizi rahatsız etmesini engeller. Ayrıca çocuğunuz varsa evde oluşacak gürültüler nedeniyle komşularınızla aranızın açılmasını engeller.

Kiralık daireleri gözlemlerken depreme dayanıklı olmasına ya da deprem yönetmeliğine uygun bir yapı olmasına dikkat etmelisiniz.

– İşlemleri bitirmeden önce kiralık dairenin yan giderlerini de araştırmalısınız. Aidat giderleri, bakım giderleri ve site içerisinde kiralık daire ise ortak giderleri olup olmadığını araştırmalısınız.

– Sevdiğiniz Çekmeköy kiralık dairenin geçmişten kalma ödenmemiş su, elektrik, doğalgaz gibi fatura borçları olmamasına dikkat etmelisiniz.

– Kiralayacağınız ev yeni yapılmışsa mağdur olmamak için özellikle yapım izni olmasına dikkat etmelisiniz. Bina yapım malzemelerinin kalitesi de seçim kriterleriniz arasında olmalı.

– Beğendiğiniz niteliklere sahip kiralık daireyi bulduğunuzda, daire sahibi ile kira sözleşmesi imzalamalısınız. Hazırlanacak bu sözleşme noter onaylı olmazsa hiçbir geçerliliğe sahip olmaz.

– Kontrata hazırlanırken kiralık daireyi teslim aldığınız özelliklere sözleşmeye yazdırmalısınız. Evde eksik eşya varsa, boya, badana veya kombi bakımı yapılmış mı yazdırmalısınız. Çünkü bu özellikler var ise siz evden çıkarken evi aynı şekilde teslim etmeniz talep edilebilir.

– Kira mukavelelinizde yıllık kira artış oranınızı net rakamlarla yazdırmalısınız.

Kiralık daire için ödemiş olduğunuz peşinat, güvence bedeli gibi bedeller varsa mutlaka sözleşmeye yazdırmalısınız. Böylece ödediğiniz tutarlar, kayıt altına alınmış olacaktır.

– Kendi güvenliğiniz ve ileride oluşabilecek sorunların önüne geçmek adına kira bedelleriniz elden değil de banka vasıtasıyla ev sahibine vermelisiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top