Depremzede çocukların Gemide Futbol Keyfi 2023

Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu Hatay’ın İskenderun ilçesinde limana demirleyen MSC AURELIA gemisinde kalan depremzede çocuklar sosyal etkinlikler arasında futbol heyecanını yaşıyor.

6 Şubatta meydana gelen yüzyılın felaketine neden olan depremden derin kayıplar yaşayan, çocuk ve yaşlıların yoğunlukta olduğu depremzede aileler, 20 Şubatta Limakport İskenderun rıhtımına yanaşan MSC Aurelia adlı yolcu gemisine yerleştirilmişti. İskenderun Limanı’nda demirleyen 800 kişilik MSC AURELIA yolcu gemisinde ağırlanan depremzedeler gemide çocuklar, gençler ve büyükler içinde çeşitli etkinlikler düzenlenerek yaşadıkları travmayı atlatmaları sağlanıyor.

1xbet

MEDLOG Lojistik Bölge Müdürü Necati Mürşitoğlu, MSC Grubun depremin ilk anından itibaren bölgeye yardımcı olmak adına 20 Şubatta yolcu gemisini İskenderun halkının hizmetine sunduğunu belirterek “Depremzedelerimiz için vatandaşlarımızın için hep daha iyiyi nasıl yapabiliriz onları psikolojik olarak da nasıl destek verebiliriz onu düşündük. Geçenlerde de Cenevre’den patronumuzdan bir mesaj geldi biz çocuklar için neler yapabiliriz halı saha yapalım dediler. Bizde hemen harekete geçtik. Geminin üst kısmına gördüğünüz gibi iki tane halı saha yaptık” dedi.

Mürşitoğlu, sahanın hiç boş kalmadığını aksamları da çocukların top oynayarak moral depoladıklarını da ifade ederek “Halı sahanın dördüncü günü bugün çok mutlular. Daha öncesinde de sinema günleri düzenledik. psikolojik terapiler resimler, boyamalar yaparak oyunlar oynadılar. her şey yapıldı ama bu halı saha futbol çocuklarımız gençlerimizi daha mutlu etti. Kız çocuklarımız voleybol oynamaya geliyorlar. Voleybol da baya çocuklar eğleniyor. Gemimizin burada bulunduğu 36.

1xbet

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top