Edgar Cayce (1877 – 1945) 2023

Edgar Cayce (1877 – 1945)

18 Mart 1877’de Kentucky’de doğan, 3 Ocak 1945’de Virginia Beach’de hayata gözlerini yuman Edgar Cayce, fizik üstü evrenin bilgilerini, uyarılarını ve kehanetlerini insanlığa aktarma vazifesi ile bedenlenmiş, tüm yaşamını yalnızca başkalarına faydalı olmaya adamış ve bunun karşılığında asla herhangi bir maddi kazanç sağlamayı düşünmemiş (ihtiyacı da olduğu halde) ender varlıklardan biridir. Kendisine sırların adamı, uyuyan kahin gibi sıfatlar da yakıştırılmıştır.

1xbet

Ondaki medyumluk yeteneği çok küçük yaşta ortaya çıkmıştı. Altı yaşındayken ailesine, daha önce ölmüş olan akrabaları ile ilişki kurulabileceğini ve görüşülebileceğini anlatmıştı. Daha sonraları ise okul kitaplarının üzerine başını koyarak uykuya dalıyor, uyandığında da hiç çalışmadığı halde kitapta yazılanları ezbere biliyordu.

Bu yeteneğini giderek yitirdi ve çalışmak zorunda olduğundan on üç yaşında okulu bırakmak zorunda kaldı. Yirmi bir yaşında bir mektup kağıdı fabrikasının temsilcisi oldu ve o dönemlerde bir tür gırtlak felci geçirerek sesini kaybetti. Pek çok doktora gittiyse de hiç biri bu durumu düzeltmeyi başaramadılar ve son çare olarak hipnoza başvuruldu. Bu olayla Cayce’nin yeni hayatı başlamış oluyordu.

1xbet

Transa geçtikten sonra sorunu çözümleyici ifadelerini peş peşe sıraladı ve sesini yeniden kullanabilmek için gerekli ilaçları ve tedavileri söyledi; bunları uygulamak suretiyle de eski sesine kavuştu. Ancak artık eski hayatının yerini bir başkası almış, gerçek vazifesi başlamıştı. Sadece ve sadece insanlara faydalı olmaya adanacak bir hayatın eşiğinden girmiş, yürümeye hatta koşmaya başlamıştı bile.

Hopkinsville ve Bowling Green’den bir grup doktor, Cayce’nin bu eşsiz yeteneğinden yararlanma uyanıklığını gösterdiler. En içinden çıkılmaz nitelikli vakaların, Cayce tarafından tüm fizik kuralları alt üst edercesine, zaman ve mekan ötesi bir algı sonucunda teşhis edilişine olan hayranlıklarını gizlemeleri mümkün değildi elbette. Ancak bunu örtbas etmediler, tam tersine onu layık olduğu takdir ile kuşattılar, yeteneklerini kamuoyuna duyurdular ve böylece Cayce’nin hemen hemen tüm vakalarda doğrulukları tüm hekimlerce de kanıtlanmış olan hastalık teşhis ve tedavilerinin ünü yayılmakta gecikmedi. Transta iken yaptığı teşhislerde, kimi değişik vakaların tedavisi için gerekli ilaçların nerede bulunabileceğini dahi büyük bir kesinlikle tarif eden Cayce’nin uyanık durumda bunların hiçbirinden haberi yoktu.

1xbet

Karşısına gelen kimi insanların sorunlarının da geçmiş yaşamlarından kaynaklandığını belirten Cayce’nin ağzından bu geçmiş yaşamlara ait sorunun kaynağını oluşturan sahneler de birer birer açığa çıkmıştı. Cayce öldüğü zaman 43 yıl içinde (1902-1945) 8000’den fazla insana verdiği psişik tavsiyelerin 14.000 adet ayrıntılı steno kaydını bırakmıştı ve bunların içinde onun, geleceğe yönelik bazı kehanetleri de yer almaktaydı.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top