Eksun Gıda İlk İşlem Gününde Tavan! Milyonlarca Lot Alım Emri Beklemede! 2023

Eksun Gıda’nın payları 15, 16 ve 17 Mart 2023 tarihinde halka arz edilmek üzere talep toplama işlemi gerçekleşmişti. Eksun Gıda halka arzına 15 kat talep gelmişti. Bu doğrultuda şirketin halka arz büyüklüğü 980 milyon TL olarak gerçekleşti. Peki EKSUN koduyla işlem görmeye başlayan Eksun Gıda Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin hissesi borsadaki ilk gününe nasıl başladı?

1xbet

Eksun Gıda Halka Arz Talep Toplama Tarihleri! EKSUN Halka Arz Hangi Bankalarda?

Eksun Gıda Tarım San. ve Tic. A.Ş. (EKSUN) halka arz talep toplama tarihleri 15-16-17 Mart 2023 olacak. EKSUN halka arz fiyatı 48,90 TL olarak belirlendi.

1xbet

Eksun Gıda Halka Arzında Kaç Lot Hisse Satışı Yapıldı?

Eksun Gıda Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş. halka arzında yatırımcılara 20.042.502 lot hisse satışı yapıldı. EKSUN halka arzına katılan yatırımcı sayısı ise 1.289.759 oldu.

Eksun Gıda Borsa İstanbul’da Ne Zaman İşlem Görmeye Başlıyor?

Eksun Gıda Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin halka arz edilen Şirket payları 24 Mart 2023 tarihinden itibaren Yıldız Pazar’da 48,90 TL/pay baz fiyat, “EKSUN .E ” kodu ile işlem görmeye başladı. Sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başlayan Eksun Gıda’nın ilgili sırada maksimum emir değeri 1.000.000 TL olarak belirlendi.

1xbet

EKSUN Hissesi Borsadaki İlk İşlem Gününe Nasıl Başladı?

EKSUN koduyla 24 Mart 2023 tarihinde, borsada ilk işlem gününe başlayan Eksun Gıda Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş., 16.067.400 adet lot alım emri ile başlangıç gerçekleştirdi.

Eksun Gıda’nın Borsa İstanbul’da İşlem Görmeye Başlayacağı Tarih Netleşti!

Eksun Gıda Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş.( EKSUN) hisselerini Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayacağı tarih belli oldu.

Eksun Gıda Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş. Ne İş Yapar, Faaliyet Alanı Neresidir?

Eksun Gıda Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş. 1996 yılında kurularak, 2 tanesi Tekirdağ’da 1 tanesi Konya’da olmak üzere 3 fabrikada üretim gerçekleştiriyor. Yaklaşık 96.000 metrekare açık ve kapalı alana sahip olan Eksun Gıda, yıllık 600.000 ton buğday kırma kapasitesi, organize dağıtım ağı ve yaklaşık 42.000 ton buğday depolama kapasitesiyle ülkemizin lider un üreticisi olarak faaliyet göstermektedir.

Eksun Gıda, endüstriyel un segmentinde Sinangil Profesyonel ürün grubu altındaki Ekmeklik, Çeşitlik, Tam Buğday, Gofretlik, Bisküvilik, Kek Un, Lüks Sandviçlik, Tostluk ve Ramazan Pidesi yapımında en çok tercih edilen Pidelik Atbazar markaları ile üretimini sürdürmektedir. Bununla birlikte perakende ürün grubunda ise Sinangil ve Gluten Yok markalarıyla bir mutfak markası olarak pek çok sayıda ürünü tüketiciye sunmaktadır.

Şirket gelirlerinin ortalama yüzde 25’i ihracattan oluşmaktadır. Aynı zamanda yıllık ihracat geliri 50mMilyon dolara ulaşmaktadır. 30’u aşkın ülkeye ihracat yaparak bu alanda da sektörünün lider firmalarından olan Eksun Gıda’nın Batı Afrika, Endonezya ve Filipinler başlıca ihracat pazarlarıdır.

Eksun Gıda Halka Arz Sonuçları Açıklandı! Eksun Gıda Hisselerine 15 Kat Talep!

Eksun Gıda halka arzına 15 kat talep geldi! Eksun Gıda payları 48,90 TL’den halka arz olurken, şirketin halka arz büyüklüğü 980 milyon TL oldu.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top