Elektronik Terazinin bir Diğer Kullanım Alanı 2023

Terazi Çeşitleri

Derin Kefeli Elektronik Terazi Şarjlı (40) Kg

1xbet

Elektronik El Terazisi

Dinamic Elektronik Terazi Market Manav Terazi 40 Kg

1xbet

Mouse Tarzı Dijital Hassas Terazi 600 Gr. 0.01 gr. Hassasiyetli

Met Terazi SF-550 20 Kg Elektronik Mutfak Terazisi

1xbet

Met Terazi SF-400A 10 Kg Mutfak Terazisi

Dijital El Kantarı 40 Kg

Lcd Ekranlı Dijital El Terazisi tartı 40 Kg

Comfort Plus Gbf-830 Vücut Analiz Cihazı

Comfort Plus Lcd Ekran Çelik Banyo Baskülü

Comfort Plus Gıda Ölçeği

SF-400A Elektronik Mutfak Terazisi

Lcd Ekran Mutfak Terazisi 10 Kg

Kefeli Elektronik Terazi 40 Kg

Düz Kefeli Elektronik Terazi 40 Kg

Dijital Hassas Cep Terazisi

Yarım Kefeli Elektronik Terazi 40 Kg

Hassas Elektronik Terazi 40 Kg

Lcd Ekran Şarjlı Hassas Elektronik Terazi

Araba Anahtarlık Şeklinde Küçük Hassas Cep Terazisi

Karat Terazisi Diamond 2

Karat Terazisi Diamond 4

Karat Terazisi Diamond 5

Araba Anahtarlığı Şeklinde Hassas Cep Terazisi

Mini Çakmak Boyunda Cep Hassas Dijital Terazi

Cep Telefonu Boyutunda Mini Hassas Terazi Model-390

Elektronik Terazi 40 Kg

Brader 40 Kg Akülü Fiyat Hesaplamalı Dijital Terazi

Maksimum 200 Gr 0,01 Gr Hassas Mini Cep Terazisi

Ajanda Görünümlü Dijital Hassas Cep Terazi

Mini Kapaklı Dijital Tartı 500g 0.01g Hassasiyetli

Profesyonel Dijital Masa Üstü Hassas Terazi

KM Dijital Kuyumcu Hassas Terazi

Kuyumcu 600g x 0.01g Hassas Terazi Mh-883

Kuyumcu 600g x 0.01g Hassas Terazi Çukur Kefeli Mh-881

Hassas Terazi 600g x 0.01g Hassasiyetinde Mh-555

MH – 777 Hassas 600g Dijital Mutfak Terazisi

Dijital Kafesli 500g x 0.01g Hassas Terazi

Mizano 40 Kg Hassas Dijital Elektronik Terazi

Raks RK-405 Mutfak Terazisi

Neck 300 Kg Dijital El Kantarı

Brader ACS-805 Elektronik Terazi 40 Kg

Dijital Terazi Mutfak Tartısı

500G 0.01G Sf-400D Lcd Dijital Hassas Terazi

Mini Hassas Kalibrasyon Ağırlık Seti Gram Ölçeği

Kuyumcu 500g x 0.01g Hassas Terazi Notebook 1108-2

Lcd Ekran Dijital Hassas Terazi Mh-444

Çelik Kasa Dijital Hassas Elektronik Cep Terazi

Lcd Ekran Dijital Hassas Terazi Mh-696

Lcd Ekranlı Hassas Elektronik Terazi

Lcd Ekranlı Hassas Mini Terazi

Elektronik Hassas Cep Terazisi APT-168

Mh-333 Dijital Mini Cep Terazisi

Dijital Lcd Ekran Kefeli Hassas Elektronik Terazi

Kefeli Lcd Ekran Hassas Terazi

Koruma Kapaklı Lcd Ekran Dijital Hassas Terazi

Lcd Ekranlı Dijital Hassas Mutfak Tartısı

40 Kg Kapasiteli Lcd Ekran Elektronik Terazi

Mini Cep Terazi Ds-22

Hassas Terazi Anahtarlık

Arzum AR550 Sottile Dijital Cam Banyo Baskülü – Siyah

Arzum AR5034 Colorfit Çevre Dostu Cam Banyo Baskülü – Pembe

Arzum AR5034 Colorfit Çevre Dostu Cam Banyo Baskülü – Beyaz

Arzum AR553 Fitsense Vücut Analiz Baskülü – Gümüş

Tefal Optiss Popkek Mutfak Tartısı

Etiketler: terazi çeşitleri,elektronik teraziler,hassas terazi,mutfak terazisi,dijital terazi,lcd ekran terazi,dijital tartı,elektronik tartı,fiyat hesaplamalı,şarjlı terazi,akülü,derin kefeli terazi,düz kefeli terazi,çukur kefeli terazi,ucuz teraziler,tartı

Terazi Çeşitleri;

Terazi ; Sıvı veya katı bütün nesneleri ağırlık biriminde ölçmeye yarayan araçtır. Eskiden bu yana günümüze kadar bir çok terazi çeşidi bulunmakta ve kullanılmaktadır. Yeni nesil Elektronik teraziler çıkmadan önce daha çok ibreli olan teraziler kullanılırdı. Fakat bu ibreli teraziler, günümüzde kullanılan elektronik teraziler kadar hassas tartım yapamazlar. Tartım işlemi bitip, ibre sabitleninceye kadar beklenir ve gösterilen değer tartma işlemini yapan kişi tarafından okunur. Günümüzde daha çok tercih edilen elektronik terazilerde ise tartma işlemi çok daha kolay hale getirilmiştir. Öyle ki, tartma işlemini gerçekleştirdikten sonra, gram hassasiyetinde olan değeri netleştirip, tartım işlemini yapan kişinin toleransına bırakmayarak ölçüyü net olarak ekranda gösterir.

Terazi Çeşitleri Ve kullanıldıkları Alanlar ;

Mekanik ve elektronik olanları dışında daha çok kullanıldıkları alanlara göre sınıflandırılırlar. Pazarda, laboratuvarlarda, iş yerlerinde, kuyumcularda, marketlerde ve ağır hizmetlerde kullanılan teraziler olarak çeşitlendirilir. Pazarlarda, marketlerde, manavlarda, kuruyemişçilerde, baharatçılarda… genelde tek tip terazi kullanılmaktadır. Bunlar sebze, meyve, peynir, zeytin, kuru yemiş, kuru baklagil vb. Gıda ürünlerini tartmakta kullanılırlar. Bu ve benzeri iş yerlerinde bir tarafına ağırlık konarak tartan terazilerden çok, artık elektronik teraziler yerini almıştır.

Elektronik Teraziler ;

Gram hassasiyetle ölçüm yaptıkları için, satanı ve müşteriyi daha ikna edici ve daha güvenilir terazilerdir. Satan ve alan kişiyi mağdur etmeyeceği düşünülerek bu gibi yerlerde en çok kullanılan terazi çeşididir. Otomatik dara alma özellikleri vardır. Tartılan ürünün içine konulduğu kabın ağırlığını çıkarma işlemini otomatik olarak yapar. Fiyat hesaplamalıdırlar. Satıcı, müşteri ve diğer işlerle uğraşırken birde hesap yapmak zorunda kalmaz. Maksimum tartma kapasiteleri, bu gibi yerlerde kullanım için oldukça yüksektir. Şarjlı ve elektrikli olanların dışında, iki enerji gücünün bir arada olanlarıda mevcuttur. Işıklı yada ışıksız opsiyonel olarak lcd ekrana sahiptirler. Ölçüm, enerji gücü, fiyat hesaplaması gibi bütün işlemler bu lcd ekranda görünür. Terazilerin, tartımda doğru ölçüyü yakalamak adına iyi dengelenmesi gerekmektedir ve bu da elektronik terazilerde bulunan ayarlanabilir ayaklar ve su terazi ile çok kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Bir çoğunda ön ve arka olmak üzere çift lcd ekran vardır. Bu özellik, satıcının tartım işlemi sırasında müşterininde görmesini sağlar ve müşteri memnuniyeti açısından önemlidir. Pazar gibi ortamlarda ve açık hava kullanımına uygun olarak bu lcd ekranlar ve terazi üzerindeki diğer tuşlar su geçirmez olarak tasarlanmıştır. 1 dakika süre içinde kullanılmadıklarında enerji tasarrufu yaparak otomatik olarak uyku moduna geçerler. Elektronik teraziilerin bir çeşidi ise, mutfaklarda kullanılan mutfak terazileridir. Yediklerine, içtiklerine dikkat eden veya rahatsızlığı sonucu dikkat etmek zorunda kalanlar, diyet yapanlar, tariflere uygunlarak yiyecek hazırlamak isteyenler, kışlık hazırlayanlar… gibi bir çok kişinin mutfaklarında bulundurduğu terazi çeşididir. Kaşık, kase, bardak, el veya gmz ayarıyla ölçmeye çalıştığımız her şeyi çok daha kolay ve tam ayarında tartmamızı sağlar. Gram olarak ölçebilen hassas terazidir. Ebat olarak mutfakta kullanıma uygun olarak üretildikleri için fazla yer kaplamaz. 0.1 – 1 gr hassasiyetle güvenilir ölçüm yapar. Yaptığı ölçümleri lcd ekranından görebilirsiniz. Mutfak gibi nemli ortamlara uygun olarak üretilmiştir ve paslanma yapmaz. Elektronik terazinin bir diğer kullanım alanı, kilo alma – verme veya kontrolde tutma amaçlı kullandığımız banyo terazileridir. 0.1 kilogram hassasiyetle ölçüm yapar.Diyette olanların en büyük yardımcısıdır.Nemli ortamdan etkilenmeyecek şekilde üretilmiştir. Özel durumlar haricinde banyo terazileri genelde, maximum 180-200 kilogram ölçebilme kapasitesine sahiptir. Sadece kilo ölçmekle kalmayıp , bazı gelişmiş modellerinde vücut kitle indeksi, yağ oranı ve kemik ağırlığını da ayrı ayrı gösterebilen banyo baskülleri de bununmaktadır. Bunlar daha çok sağlık sektörü, diyetisyenler ve zayıflamaya yardımcı olan diğer sektörlerde kullanılır.

Hassas Terziler;

Bunlar daha çok kuyumculukla uğraşan kişiler, laboratuvarlar, ilaç ve kimya sanayilerinde kullanılır. Bu terazilerin 1 miligram ölçüyü dahi kaçırmadıklarını düşünürsek kullanıldıkları alanlarda tartım sonuçlarının ne kadar önemli olduklarını anlayabiliriz. Çünkü kullanıldıkları alanlarda çok çok düşük miktarları bile son derece kıymetli ve önemli olan maddelerin ağırlık ölçümlerini almakta kullanılırlar. Bu da terazinin oldukça hassas ve net sonuç vermesiyle paraleldir. Bu terazilerdeki hassasiyet, tartabileceği minimum ağırlığın ne kadar küçük olursa , hassasiyetinin bir o kadar büyük oluşudur. Kullanılacak alana göre uygun bir terazinin seçimi bu sebeple çok önemlidir.

Derin Kefeli Terazi;

Derin kefeli teraziler üstünde bulunan kefeleri sayesinde, pazarda manavda kolayca kullanabilirsiniz. Dara alabilme özelliği sayesinde kefenin darasını alabilirsiniz. Çıkarılıp, takılabilir kefe sayesinde, kefeyi cihaz üzerinden çıkartıp düz kefe olarakda kullanabilirsiniz. Tamamen çelik malzemeden oluşan terazi kefeleri, yaklaşık olarak yüz kiloya kadar taşıma özelliğine sahiptir. Paslanmaz malzemeden yapılmıştır. Su ile temasta paslanma yapmaz.

Manav Terazisi;

Sitemizde bulunan, elektrikli, şarjlı, akülü, fiyat hesaplamalı, dara alabilme özellikli, üst üste toplama fonksiyonlu ve diğer derin kefeli, yarım kefeli yada düz kefeli elektronik terazi çeşitlerini manav dükkanınızda kullanabilirsiniz. Dara alabilme özelliği sayesinde meyve veya sebzelerin, içinde bulunduğu kabın darasını alabilirsiniz. Cihaz altında bulunan ayarlanabilir ayaklar sayesinde, cihazını düzgün ölçüm yapabilecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Pazarcı Terazisi;

Pazarda satış yapan, balık, manav, kuruyemiş, baklagil, ve diğer tartım ile satış yapan satıcıların işini kolaylaştıracak her çeşit terazi modelleri kalitelial.com sitesinde bulabileceksiniz. Dışarıda bulunduğunuz yerde terazinizi kurduğunuzda, düzgün oldumu, diye düşünmenize gerek yok. Cihaz üzerinde bulunan denge doğruluğunu gösteren su terazisi mevcuttur. Başka bir şeye ihtiyaç duymadan, bu terazi sayesinde terazinizi düzgün olarak ayarlayabilirsiniz. Balık satan kişiler, vb. sattığı ürünün su içerisinde olması gerektiği olan tezgahların kullanabileceği, su geçirmez tuş takımı ile yapılmıştır. Su ile temas olduğunda tuş takımları sudan etkilenmez. Bu sayede, terazinizi yağışlı havalarda koruma olmadan kullanabilirsiniz.

Şarjlı Elektronik Terazi;

Hem elektrik hemde şarj ile çalışan bu teraziler sayesinde, bulunduğunuz yerde elektrik olmadan da kullanabilirsiniz. Cihaz yapımında kullanılan özel olarak yapılmış kaliteli akü sayesinde, uzun süre şarj etmeden de kullanabilirsiniz. Ayrıca zamanla çok kullanılmasından dolayı hasar görebilme ihtimaline karşı olarak da , cihaz içerisinde bulunan akünün değiştirilebilir özellikli olması. Uzun süre kullanılmadığında uyku moduna geçen lcd ekrancihazın şarj süresini uzatmaktadır.

El Terazileri;

Küçük ebatta yapılan fakat, yüksek tartım gücüne sahip küçük el terazileri el ucuz fiyata kalitelial.com sitesinde bulabilirsiniz. İşi gereği yanında taşıması kolay olsun diye, bu küçük cep terazileri, işinizi çok kolaylaştıracaktır. Cihaz üzerinde bulunan özel tutma kulpu sayesinde, ve tarttığınız malzemenin paket içerisinde olduğu zaman bile takılabilir çengel sayesinde her malzemeyi kolaylıkla tartabilirsiniz. İki adet küçük pil ile çalışan bu teraziler, şarj sorunu duymanıza gerek olmadan pil ile kullanabilirsiniz. Çok hassas tartıma sahip olan bu teraziler sayesinde, gram tartımlarınızı da yapabilirsiniz. Ölçüm hafızasında bekletme özelliği ve 4 birimde ölçüm yapabilme fonksiyonu, otomatik sıfırlama düğmesi ve dara alabilme özelliği sayesinde, kullanım esnasında büyük kolaylık sağlar. Katlanabilir tutma kulplu olması cihazı kolay taşıyabilir, üzerinizde bile muhafaza edebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top