En Etkili Alt/Üst Taktikleri 2023

İddaa Taktikleri

En Etkili Alt/Üst Taktikleri

1xbet

Hemen hemen herkesin bu konuda kendine has bir yöntemi vardır. Bazıları takımların kaç gol atıp yediğini, bazılarıyla son haftalarda ki performanslarını değerlendirir. Biz ise hemen hemen her türlü yöntemi içinde barındırarak sonuca gitmeye çalışacağız. Alt/Üst Taktikleri ile daha başarılı kuponlar hazırlayabilirsiniz.

Tabii ki her konuda olduğu gibi, bunda da “kesin, garanti” gibi tabirler kullanmıyoruz. Çünkü bu iddaa’nın ruhuna aykırı olduğu gibi, sizi de göz göre göre yanıltmak olur.

1xbet

Alt/Üst Taktikleri Yaparken Önceliğimiz Ne Olmalıdır?

Öncelikle takım bazlı analiz yapmak yerine, lig geneline göz atmamız gerekiyor. Özellikle favori gözüken takımların sezonun ikinci yarısıyla birlikte birçok güçsüz takıma puan kaybettiğini görürsünüz. Bunun öncelikli sebebi bu takımların ligdeki durumlarıdır. Düşme potasında yer alan takımların gösterdikleri performanslar, oyuncuların düşecekleri ligde değer kaybedecek olmaları v.b. nedenler bu takımların beklenilenden daha üstün performans sergilemelerini sağlayacaktır. Bu da bol gollü karşılaşmaları beraberinde getirir.

Bu nedenle gol bakımından ligleri ele aldığımızda mücadelenin çetin geçtiği ülkelerde bol gollü karşılaşmalar izlemiş oluyoruz. Almanya Bundesliga, İngiltere Premier Lig ve İspanya La Liga ‘da bu liglerin başında gelmektedir. İtalya ise özellikle orta ve son sırada ki takımların çoğu maçının Alt bittiğini gözlemleyebilirsiniz.

1xbet

Bu Noktada Takımları Nasıl İnceleyebiliriz?

Genel analiz sonrası ilk yapmanız gereken ise, takımları bütün olarak ele almanızdır. Maç başına 2 ve üstü gol ortalaması yakalamış takımlar işimizi çok kolaylaştırır. Ancak bunu yaparken karşı takımın gol yeme yüzdesine bakmayı sakın unutmayın. Bu noktada da gol yeme yüzdesinin 1.5 ve üstü olmasına dikkat edin. Aksi bir durumda Alt / Üst tercihi yerine TG (2-3) yapmanız avantajınıza olacaktır.

Peki Güçleri Birbirine Denk, Çok Gol Atan Takımları Ne Yapmalıyız?

İşte bugüne kadar çoğu kişiyi ters köşe yapan nokta burası. Çünkü bu tarz maçlarda ilk gol gelene kadar ne olacağı belli değildir. Gelen ilk gol bile, bir yandan oyunu açarken diğer yandan kitleyebilir. İlk golü ev sahibi atarsa maç çok büyük olasılıkla Alt biter, ilk golü konuk ekip atarsa ise maçın Üst olma olasılığı artar. Bu nedenle bu tip karşılaşmalarda da Alt / Üst yerine TG (2-3) tercihi yapmanız daha doğru olacaktır ama yine de tek şansınız varsa Alt tercihi çok daha yakın diyebiliriz.

Alt/Üst Taktikleri için Peki Başka Hangi Hususlara Dikkat Etmemiz Gerekir?

Hava şartları kesinlikle sağlıklı bir futbol için olmazsa olmazdır. Kötü hava şartlarında öncelikle oyuncular sakatlanmamak için daha korkak davranışlar sergilerler, yoğun yağmur ya da kar yağışının olduğu futbol mücadelelerinde gol yüzdesi ciddi oranda düşecektir. Bunu da özellikle sonbahar ve kış dönemlerinde önceden Alt bahsi yüksek açılan maçlarda fırsat haline getirebilirsiniz.

Son olarak unutmadan şunu da eklememiz de fayda var, takımların gol atma ve yeme ortalamasını ele alırken o hafta oynayacakları karşılaşmanın kendi evinde mi? yoksa deplasmanda mı? olduğuna bakmayı sakın unutmayın. Takdir edersiniz ki, deplasman faktörü çok ciddi bir problemdir. Günümüzde Barcelona gibi takımlar deplasmanda Eibar ‘a ya da Bayern Munich gibi takımlar deplasmanda M.Gladbach ‘a yenilebiliyor. Bunun nedeni bu tip takımların kendi evlerinde ki alışagelmiş güvenleri, düzenli oyunları ve her şeyden önemlisi büyük takım karşısında ki taraftar destekleridir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top