En Ucuz Süs Köpeği 2023

Süs köpek cinsleri, genellikle yüksek maliyetlere sahiptir. Çünkü bu grup köpekler, sahip olduğu hafif fiziksel yapı itibari ile hem taşımak hem de birçok plana dahil etme konusunda size kolaylık sunar. Dolayısı ile en ucuz süs köpeği cinsleri dahi belli bir maliyet içerir. Son yıllarda yaşanılan korona etkisi ile her konuda artan zamlar da köpek bakım maliyetlerini de artırmıştır. Özellikle sağlık ve beslenme hususu maliyet gerektirir. Bu sebeple de en ucuz süs köpeği için dahi belli bir miktarı gözden çıkarmak gerekmektedir.

1xbet

Süs Köpekleri Ucuz Mu?

En ucuz süs köpeği dahi, binli fiyatlar üzere başlar. Ancak hiç ücret verme taraftarı değilseniz, ücretsiz yapılan sahiplendirmeler tercihiniz olabilir. Ücretsiz sahiplendirme yapılan alanlara ise dikkatli yaklaşmak fayda getirir. Çünkü hasta bir hayvan dostu gibi bir canlıyı, baştan savma düşüncesi ile el değişmesine sebep olan insanlarda bulunabilir. İyi niyetli dahi olsa dikkat etmekte ve araştırmakta fayda olacaktır. Dolayısı ile hayvan dostu edinirken bilinen yerlerden almak ve gereken evrakları kontrol etmek doğru bir yaklaşım olur.

Ucuz Süs Köpek Fiyatları

2022 yılında köpek fiyatları maliyetlerine ve safkan olmasına bağlı olarak değişim göstermektedir. En ucuz köpekler 2.500 TL’den başlar ve 60.000 TL’ye kadar yükselir.

1xbet

English Cocker: Sevimli görünüme sahip bu köpek ırkı, 1.500 TL ile 4.000 TL arası maliyetlerdedir.

Parson Russell Terrier: Kaslı duruşa, uzun bacak yapısına sahip olan bu ırk; bir terriyer cinsi köpektir. Fiyatları ortalama olarak, 2.500 TL ile 5.000 TL arası değişir.

1xbet

Papillon: En ucuz süs köpeği cinsleri arasında yer edinmiş bu ırk, tüylü kulak yapısı ve yüz kısmında vücuda göre farklı renklerde görülen tüy yapısı ile dikkat çeker. Tüy yapısı genel olarak uzun ve düz renklerde olup tüm vücutta aynı renklerde görülebilir. Ortalama maliyetlerinin ise 2.000 TL ile 5.000 TL arasında olduğu söylenebilir.

Minyatür Pinscher: Kısa yapısı ve kısa tüyleri ile dikkat çeken bu ırk, en ucuz süs köpeği cinsleri arasındadır. Maliyetlerinin 3.000 TL ile 5.000 TL arasında olduğu söylenebilir.

Pug: Üzgün yüz ifadesi ile karakterize olan, kısa boylu ve kısa tüylü köpek ırkıdır. Tembelliği seven bu tombik görünümlü hayvan dostunun maliyeti ise, 2.000 TL ile 6.000 TL arası rakamlardadır.

Yorkshire Terrier: Hafif dalgalı ve uzun tüyleri ile dikkat çeken, siyah burunlu köpek dostudur. Fiyat maliyetleri ise 3.000 TL başlamaktadır.

Pekingese: Uzun tüy yumağı hali ve sempatik yüzü ile kucak köpekleri arasında olan bir ırktır. Uzun kulakları, hafif basık burun yapısı ve büyük gözleri ile oldukça gururlu bir duruşa sahiptir. Maliyetleri için, 3.000 TL ile 6.000 TL rakamlardadır denilebilir.

Dachshund: Diğer isimleri ile Wiener-Dog, Sosis Köpek olarak bilinen bu ırk, uzun gövdesi ile dikkat çekmektedir. Oldukça kısa bir boyu bulunur. Fiyatları ise 5.000 TL- 7.000 TL civarındadır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top