Evde Yapılacak İşler Kazandırıyor! 2023

Evde Yapılacak İşler Kazandırıyor!

16 Şubat 2023, 05:33

1xbet

Evde yapılacak bir işe başlamayı mı planlıyorsunuz? Evden yapılan işler size yeni bir hayatın kapılarını aralayabilir. Yapmanız gereken çok çalışmak ve en iyisini yapmak için çaba göstermektir. Bu makalede evde yapılacak işler hakkında hayati bilgilere ulaşacak ve büyük paralar harcamadan kısa sürede evden nasıl bir iş kurabileceğinizi öğreceksiniz.

Evde Nasıl İş Yapılır?

1xbet

Evde yapılacak işler nelerdir?1. Ciltçilik

2. Sabun Yapma

3. Çömlekçilik

4. Mobilyaları Dönüştürme

5. Mum Yapma

1xbet

6. Tişört Yapımı

7. Takı yapımı

8. Saç tokaları ve taçlar.

9. Kaligrafi ve el yazması

10. Nakış

11. Ev dekoru

12. Banyo tuzları

13. Dekoratif yastıklar

14. Elle çizilmiş çıkartmalar1- Evde blog işi için tıklayınız

2- Evde çeviri işi için tıklayınız

3- Evde reçel işi için tıklayınız

4- Evde boncuk işi için tıklayınız

5- Evde pasta işi için tıklayınız

6- Evde çağrı merkezi işi için tıklayınız

7- Evde çanta işi için tıklayınız

8- Evde iç çamaşır satmak için tıklayınız

9- Evde dikiş işi için tıklayınız

10-Evde kurdela işi için tıklayınız

11- Evde yemek yaparak para kazanmak için tıklayınız

12- Evde sabun işi için tıklayınız

13- Evden satış yapmak için tıklayınız

14- Evde çocuk bakarak para kazanmak için tıklayınız

15- Evde mum işi için tıklayınız

16- Evde muhasebe işi için tıklayınız

17- Evde gelinlik dikim işi için tıklayınız

18- Evde kalem işi için tıklayınız

19- Evde davetiye işi için tıklayınız

20- Evde oyuncak işi için tıklayınız

1.Satış Ortaklığı

2. Trendyol, Hepsiburada, Gittigidiyor, n11, Sahibinden, Amazon, eBay ya da Etsy üzerinden satış yapmak

3. Blog yazmak

4. Niş e-ticaret

5. Kendi YouTube Kanalınızı Açmak

6. E-kitap satmak

7. Uygulama Geliştirin

8- Video Editörü

9- Bilgisayar Programcısı

10- Sanal Asistan

11- Sosyal Medya Yöneticisi

12- Yazarlık

13- İnfluencer Olun

Borsa Nasıl Oynanır?

Çeviri Yaparak Para Kazanmak

İş Fikirleri

Evde Para Kazanma Yolları

Evde Nasıl İş Yapılır?

1- Evden ne tür bir iş yapmak istediğinize karar verin. Yetenekleriniz ve yapmaktan hoşlanacağınız şeyler arasında büyük farklar olduğunu sakın unutmayın. Bir şeyden zevk almanız o konuda iyi olacağınız anlamına gelmez. Organizasyon konusunda iyiyseniz ve insanlara yardım etmekten keyif alıyorsanız birisinin kişisel asistanı olabilirsiniz.

2- Rekabet hakkında bilginiz olsun. İş seçiminde bulunurken çevrenizde aynı işleri yapanları araştırın. Onların verdiği hizmetlere ve müşteri durumlarına göre iş seçiminde bulunun.

3- Yaşadığınız yerdeki ihtiyaçları tespit edin. İnsanların ne istediklerini ve neye ihtiyaç duyduklarını anlamaya çalışın. İhtiyaç duydukları şey sizin de ilgi alanınız içindeyse ve bu konuda iyiyseniz kesinlikle denemelisiniz. İnsanların çoğu birden fazla konuda iyi olabilir ve tek bir hizmet sunacaksanız diye bir kural yoktur.

4- Kazancınızı hesaplayın. Bunu kesinlikle yapmalı ve kendinize iki soru sormalısınız. İnsanlar hizmetleriniz karşılığında size ne kadar ödeyecek? Bu ödemeler karşılığında iyi bir gelir elde edebilecek misiniz? Örneğin özel pastalar yapıyorsanız sunacağınız olağan üstü tasarımlar, büyülükler ve harika lezzetler için insanlar size ciddi ödemeler yapabilir. Maliyetlerinizi ve elde edebileceğiniz kazancınızı karşılaştırarak mantıklı bir karar verin.

5- İşinizle ilgili olan yasal kısıtlamaları araştırın. İlgili resmi kurumlara başvurarak neler yapmanız gerektiğini öğrenin.

6- Evde yapılacak işiniz için bir iş planı hazırlayın. Bu sayede işinizle ilgili aklınızda olmayan pek çok şeyi fark edebilirsiniz. Ayrıca iş planı hazırlayarak başlangıç maliyetlerinizin ne kadar olacağını da tespit edebilirsiniz.

7- Ev merkezli işiniz için yatırım yapın. Müşteri çekebilmek için reklam ve pazarlama faaliyetleri gerçekleştirmeniz gerekir. Gazetelere ve radyolara reklam verebilirsiniz.

8- İşe başlayın. Şunu aklınızdan çıkarmayın. Başlangıçta işinizle ilgili her şeyi bilemeyebilirsiniz. Unutmayın ki, girişimciler işlerinde ilerledikçe öğrenirler.

Evde yapılacak işler nelerdir?

Akıl sağlığımızı korumak adına pandemi sırasında hepimiz sulu boyadan etamine ve kişisel bakıma kadar evde yapabileceğimiz hobileri keşfettik. Karantinanın ilk üç ayında el işleriyle ilgili aramalar %63 arttı. Neredeyse bir yıldan fazla sonra belki de hobiniz tutku duyduğunuz bir projeye dönüştürmeyi ve bunun hakkında bir iş kurmayı düşünüyorsunuz. El işinizi para kazanabileceğiniz bir işe dönüştürmek istiyorsanız sizler için gözden geçirmek isteyebileceğiniz kategorileri sizler için sıraladık:

1. Ciltçilik

Profesyonel ciltçiler, her türden kitap için ciltleme yapar. Bu tür bir iş, kitap severler veya basım ya da yayıncılık işinde çalışma deneyimi olan herkes için mükemmeldir. Kitap ciltleme hassaslık gerektirir, ancak aynı zamanda tasarım konusunda gözü olan birini de gerektirir. Yayıncılarla bağlantı kurmak, becerilerinizi pazarlarken de büyük bir avantajdır.

Ciltçilik bir hobi olarak nispeten ucuzdur, ancak profesyonel ekipman, önceden büyük bir yatırım gerektirir. Kazanç potansiyeli değişebilir ve büyük ölçüde kullanılan malzemelerin türüne ve siparişlerin hacmine bağlıdır. Ancak yayınevleriyle yapılan sözleşmeler, tutarlı bir gelir ve büyüme potansiyeli sağlar.

2. Sabun Yapma

Herkes günlük olarak sabun ve diğer temel hijyen ürünlerini kullanır, bu nedenle hijyen ürünleri yaratmak ve satmak sağlam bir iş modelidir. Hijyen ürünleri konusunda bilgili kişiler, çekici aromalar konusunda usta olanlar veya sıfırdan ilginç tasarımlar yapmaktan hoşlanan hobiler için sabun yapımı işi ideal bir seçenektir.

Sabun yapmanın en güzel yanı, nispeten ucuz malzemelerle bir mutfakta yapılabilmesidir. Büyük miktarlarda sabun üretmeyi planlıyorsanız, daha büyük bir çalışma alanına ihtiyacınız olabilir, ancak aksi takdirde evden çalışmaya başlamak kolaydır. Kazanç potansiyeli, pazarlama becerilerinize ek olarak ürünlerinizin kalitesine bağlı olacaktır, ancak başlangıç maliyetlerinizi hızlı bir şekilde geri almak kolaydır. El yapımı sabunlar karlı bir pazardır ve jenerik olmayan sabunlara olan istek artmaktadır.

3. Çömlekçilik

Ellerinizi kullanmayı seven yaratıcı biriyseniz el yapımı çömlekler satmak işi zevkle harmanlamanın en harika yoludur. Yetenekli bir çömlekçi olmak buzdağının görünen kısmıdır çünkü ister internet olsun ister fiziki bir mağaza, ürünlerinizi pazarlama ve satmanın etkili bir yolunu bulmanız gerekir.

Diğer el işi hobilerine göre çömlekçiliğe başlamak için gereken sermaye yüksek olabilir. Bu, birkaç faktöre bağlı olacaktır; bunlardan en büyüğü, evden çalışmayı mı yoksa ayrı bir çalışma alanı mı kiralamayı seçeceğinizdir. Bir çalışma alanından tasarruf etmenin bir yolu, stüdyo zamanı karşılığında bir çömlek atölyesinde gönüllü olmaktır. Uygun donanıma, güvenilir bir mekana ve yüksek kaliteli tasarımlar yapma becerisine sahip olduğunuzda, kendi fiyatlarınızı belirleyebilir ve iyi bir yaşam sürebilirsiniz. Tüketiciler el işi çömlekler için daha yüksek fiyatlar ödemeye isteklidir ve bu ürünler için hedef demografi oldukça büyüktür.

4. Mobilyaları Dönüştürme

Mobilyaları dönüştürmek, eğlenceli bir hobiyi karlı bir işe dönüştürmenin en kolay yollarından biridir. Antika dükkanlarında veya bahçe satışlarında pazarlık yapmaktan hoşlanan herkes ve mobilya yenileme deneyimine sahip kişiler için çok uygundur. Dönüştürme süreci oldukça basittir: düşük fiyata satın alın, yenileyin ve yüksekten satın.

Başlangıç maliyetleri son derece düşüktür, ilk fonlarınızın çoğu pazarlamaya ve eski mobilya satın alma maliyetine gider. Kazanç potansiyeli çok yüksek olmasa da, her proje için gereken zaman ve malzemeyi hesaba katarak sağlam bir iş kurabilirsiniz. Mobilya dönüşümü, özellikle bir ev veya daire döşeyen genç çiftler arasında popülerdir, bu nedenle satın almak isteyen tüketicileri bulmak nispeten kolaydır.

Mutlaka okuyun: İkinci El Mobilya Yenileyerek Para Kazanmak

5. Mum Yapma

Mum yapma becerilerinizi ve estetiğinizi geliştirmeye başlamak için iyi bir yer, çevrimiçi olarak sunulan birçok DIY kitinden biridir. 2020’nin son üç ayında Etsy’de mum yapım kitleri için yapılan aramalarda %893 artış oldu.

6. Tişört Yapımı

Tişörtler, modası asla geçmeyen ve yaş veya cinsiyetten bağımsız olarak neredeyse her gardırobun temelini oluşturan bir giyim eşyasıdır. Kişinin bireyselliğini ifade eden ve ruh halini, estetiği, edebi zevkleri ve sosyal aktivizmi yakalayan tişörtler, butiklerden büyük kutu mağazalarına kadar büyük bir trend oluşturuyor. Ayrıca, şirketlere kişilik aşılamak ve markalarına ilgi yaratmak ve markalarını tanıtmak için harika bir yoldur. Özel tişört baskı endüstrisi için küresel pazar 2020’de 3,64 milyar dolar değerindeydi ve 2021 ile 2028 arasında %9,7 büyümesi bekleniyor.

Eşsiz tasarımlar yaratmak, esprili bir anlayışa sahipseniz ve mizahı pop kültürüyle harmanlamaya yatkınsanız bir niş bulmak, bazı tasarımları test etmek ve kaliteli çözünürlüğe sahip bir tasarımınız olduğundan emin olmak isteyebilirsiniz.

7. Takı yapımı

Takı sektörünün 2025 itibarıyla 480.5 milyar dolara yükselmesi bekleniyor ki internet satışları bile tek başına 8 milyar dolar etmektedir. Takılar kendimizi özel hissetmemizi ve eşsiz bir şekilde stilimizi ifade etmemizi sağlar. El yapımı takı pazarında yeri ve değeri olan boncuklar, damgalı metaller, deri veya karışık malzemelerle çalışmayı seviyorsanız, bu sizin için harika bir fırsattır.

Bazı segmentler aşırı derecede doymuş olabilir, bu nedenle benzersiz bir estetik veya niş geliştirmek, takı pazarına girmek için birçok avantaj sunar. Birincisi, takı yapmak çok fazla ekipman gerektirmez. Malzemeler ve envanter de küçüktür, bu nedenle çok fazla depolama veya perakende alanı gerektirmez. Ve bitmiş ürünler hafiftir, bu da nakliyeyi kolaylaştırır. Son olarak, takılar genellikle yüksek algılanan değere sahiptir ve tipik olarak %25-75 arasında kar marjları sağlar. Perakendeye uygun envanterinizi oluştururken ve onu muhteşem fotoğraflarla yakalarken, en iyi potansiyel alıcıların nerede olduğunu belirlemek için araştırmanızı yapın. Etsy ve Shopier gibi doğrudan tüketiciye yönelik çevrimiçi hobi pazarlarını, yerel fuarları, pazarları değerlendirebilirsiniz.

8. Saç tokaları ve taçlar.

Saç aksesuarları, 20 milyar dolar ve artan değeriyle büyük bir sektördür. Bebek, çocuk ve gençlerin dolabının büyük bir kısmını oluşturur, bu nedenle stil trendleri ve güvenlik kılavuzlarına uygun eşsiz bir ürün yarattığınız sürece stabil bir sektördür. Baktığınızda bugün saç tokaları ve taçlar yetişkinler arasında da oldukça yaygındır. Parlak saç bantlarını ve saç tokalarını, güzel incilerle bezeli boncuklu tokaları ve dolgulu kadife veya ipek saç bantlarını düşünün. Tarz konusunda harika bir gözünüz varsa ve kaliteli, detaylı ve göründüğü kadar iyi hissettiren tasarımlar ortaya çıkarma yeteneğiniz varsa, bu pazar aradığınız şey olabilir. Doğrudan tüketiciye kendi sitenizde, el sanatı odaklı bir pazarda veya moda, aksesuar veya salon alanında perakendecilere toptan satış yapabilirsiniz.

9. Kaligrafi ve el yazması

El yapımı yazıların güzelliğine, zarafetine ve sanatına ilgi duyan birçok insan var. Dijital çağda bu zanaat daha kişisel, düşünceli ve özel bir şeyi temsil ediyor. Gurur duyduğunuz bir el yazınız varsa ve bu konuda tutkuluysanız, bunu hareketli bir işe dönüştürebilirsiniz. Sanat eseri olarak el yazması, davetiyeleri, evlilik yeminlerini, tebrik kartlarını, yer kartlarını, etkinlik tabelalarını ve ilham verici alıntıları ekstra özel kılar.

Kaligrafi, bir dizi vuruşla mektup yazma sanatı iken ve geleneksel el yazısının bir uzantısı olarak kabul edilirken, el yazması, harfleri tek tek gösterme sanatıdır. Her iki teknik de özel sanat eseri biçimleridir ve sizi logolar ve grafikler oluşturmak için kiralamak isteyen markalarla kazançlı anlaşmalara yol açabilir. Her iki teknikte de uzmanlaşan ve başlamak için bilmeniz ve satın almanız gereken her şeyle sizi donatan birçok çevrimiçi kurs vardır.

10. Nakış

Nakışa her zaman bir talep olmuştur; Ancak nakış, 2021’de şapkadan çantaya ve küpeye kadar birçok üründe popülerliğini göstermeye başladı bile. Şirketler ayrıca logolarını giysi ve aksesuarlara işlemeye devam ederek, uzaktaki çalışanlarının şirket ruhunu ve birliğini daha rahat bir şekilde polo gömlek ve tişörtlerle temsil etmelerine olanak tanır. Parçaların üzerine yamalar, aplikler ve ince dikişli detaylar gibi el nakışlarıyla küçükten başlayabilirsiniz. Ayrıca tasarımlarınızı ürünlerine dahil etmeleri için başkalarına satabilirsiniz.

Emek harcamanıza rağmen rağmen, elle dikiş ucuzdur ve sadece kasnaklar, iyi iğneler ve iplik gerektirir. Ayrıca her yerde yapabilmeniz için taşınabilirdir ve makinelerle elde edilemeyen yaratıcılık, hassasiyet ve kontrol sağlar. Giysi dikimi, çok daha büyük bir yatırım gerektiren, ancak tasarımlarınızı dijitalleştirmenize veya el işinin yapamayacağı şekilde önceden yapılmış binlerce tasarım arasından seçim yapmanıza olanak tanıyan bir dikiş makinesinin verimliliği ile en iyi şekilde elde edilir.

11. Ev dekoru

Kişinin ev ortamını taze ve canlandırıcı şekillerde geliştirmek, hiçbir zaman şu an olduğu kadar büyük bir tema olmamıştı. Pandemi kaynaklı bu fenomenden yararlanma olanakları sonsuzdur. Ahşapla çalışmayı seviyorsanız kişiye özel şarküteri tahtaları yapabilirsiniz. Tahtayı kesip biçimlendirdikten sonra pazarlanabilirliğini artırmak için üzerine baskılar veya kabartmalar ekleyebilirsiniz. Ahşapla çalışanlar için başka bir seçenek de çiftlik evi tarzı işaretler ve resim çerçeveleri oluşturmak ve boyamak olabilir. Tüm bunlar, müşterilerin iç mekanlarına sıcaklık kattığı ve reklam öğelerinin kârlarına katkıda bulunduğu yöntemlerdir.

12. Banyo tuzları

Banyoları ritüel haline getirmek 2021’de büyük bir trenddi ve banyo tuzları – banyo suyunu çok duyusal spa benzeri bir deneyime dönüştüren eğlenceli, renkli ve harika kokulu gazlar – vücut bakımı kategorisinde birinci sıradaki yerini koruyor. Her yaştan insan tarafından sevilir ve evde yaşamanın, çalışmanın ve okulun monotonluğuna biraz yeni bir eğlence getirme yetenekleriyle büyük bir çekiciliğe sahipti. Bu el işinin güzelliği, çoğu evde bulunan malzemelerle başlamasıdır: kolloidal yulaf ezmesi, kabartma tozu, mısır nişastası ve epsom tuzları. Buna biraz sitrik asit ve aromaterapi veya esansiyel yağlar ekleyin ve banyo tuzu işine başlamış olursunuz.

Tüketiciler, giderek artan oranda sentetik olmayan içerikli temiz güzellik ürünleri arıyor. Bu önemli husus, banyo tuzu tarifleriniz zararlı katkı maddeleri veya toksinler içermeyen sizin için iyi ve çevre için iyi bileşenlerin kullanımını vaat ettiğinde daha fazla satışa yol açabilir. Bu düşünceye uygun olarak, mükemmel çevre dostu ambalaj, markanız için başka bir husustur.

13. Dekoratif yastıklar

Kumaş dükkanları sizi şekerciye giren bir çocuk gibi sevindiriyorsa, temel dikiş yeteneklerine sahipseniz ve makaslar ve süsler ile aranız iyiyseniz dekoratif yastıkları tasarlamak ve üretmek aradığınız el işi olabilir. Desenli yastıklar insanların evini ekonomik ve kolay bir şekilde güncellemelerini sağlar. Her yaştan ve farklı tarza sahip insanlar için yastıklar, yataklara, koltuklara, zeminlere ve dış mekanlara kişisel bir dokunuş sağlar. Yaratıcı olmanın ve markanızı kişiselleştirilmiş fotoğraf baskılı yastıklar, tasarımları el ile işlemek veya yastıkları ponponlar ile süslemek gibi tasarlamanın pek çok yolu vardır. Burada temel nokta yaratıcılıktır: seyahat ruhunu yakalamak için seyahat esintili bir koleksiyon hazırlayabilirsiniz.

14. Elle çizilmiş çıkartmalar

Vinil çıkartmalar, su şişelerini, duvarları, teknolojik cihazları ve okul dolaplarını süsleyerek hemen hemen her şeye bir tarz dokunuş katmanın eğlenceli bir yolu haline geldi. Yaratıcı ve tuhaflar ve hayal edebileceğiniz ve çizebileceğiniz her şey bir çıkartmaya dönüştürülebilir. Elle çizilmiş çıkartmaları satmak için en karlı gelir akışı, özel tasarım çalışmalarını işletmelere ve etkinlik organizatörlerine pazarlamaktır. Mahallenizde kimin yeni bir restoran veya mağaza açtığını öğrenin ve işlerini markalaştırmalarına ve tanıtmalarına yardımcı olmak için özel bir çıkartma hazırlayın. Tasarım çalışmanızı hediye çantaları ve diğer özel gün poşetleri üzerinde kullanmak için parti planlamacılarıyla birlikte çalışın. Elle çizilmiş düzenleyici etiketlerinizin paketlerini satmak için ev düzenleyicileriyle bağlantı kurun. Sanatsal yeteneğe ve müşterilere sahip olmak anahtardır, ancak malzeme stoklamak ve baskı sürecine hakim olmak kaliteli üretim başarısı için çok önemli olacaktır.

Sizler için en popüler evde iş imkanlarının listesini oluşturduk. Bu listeyi sizin için sürekli olarak güncelleyeceğiz.

1- Evde blog işi için tıklayınız

2- Evde çeviri işi için tıklayınız

3- Evde reçel işi için tıklayınız

4- Evde boncuk işi için tıklayınız

5- Evde pasta işi için tıklayınız

6- Evde çağrı merkezi işi için tıklayınız

7- Evde çanta işi için tıklayınız

8- Evde iç çamaşır satmak için tıklayınız

9- Evde dikiş işi için tıklayınız

10-Evde kurdela işi için tıklayınız

11- Evde yemek yaparak para kazanmak için tıklayınız

12- Evde sabun işi için tıklayınız

13- Evden satış yapmak için tıklayınız

14- Evde çocuk bakarak para kazanmak için tıklayınız

15- Evde mum işi için tıklayınız

16- Evde muhasebe işi için tıklayınız

17- Evde gelinlik dikim işi için tıklayınız

18- Evde kalem işi için tıklayınız

19- Evde davetiye işi için tıklayınız

20- Evde oyuncak işi için tıklayınız

İnternetten Evde Yapılacak İşlere Nasıl Başlanır?

1- Evden yapılabilecek işlere başlamak günümüz internet teknolojisi sayesinde oldukça kolaydır ve milyonlarca insana ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda online para kazanabilmeniz için size bir sürü fırsat sunar. Sadece evden çalışarak iyi bir gelir elde etme niyetindeyseniz evden yürüteceğiniz işinize internet üzerinden başlayabilirsiniz.

2- Online dünyada sizi bekleyen kazançlı pek çok iş fırsatı vardır. İnternet sayesinde minimum yatırım gerektiren bir sürü evden yapılabilecek iş fikri bulabilirsiniz.

3- Özel ders, işletme koçluğu, pazarlama danışmanlığı, muhasebecilik, web tasarımı, iç mimarlık, dans eğitmenliği, haber bülteni hizmetleri, redaksiyon hizmetleri ve makale yazarlığı yüksek kazanç elde edebileceğiniz evden yapılacak işlerden bazılarıdır. Bu iş fikirleri büyük yatırımlardansa kişisel becerilerinize bağlıdır.

4- Yeteri kadar varlıklıysanız ve iyi bir bütçeniz varsa online gayrimenkul işine başlayabilirsiniz. İnternet üzerinden yürütülen gayrimenkul işi yüksek kazançlı iş fikirlerinden biridir.

5- İnternet aracılığıyla ev merkezli bir işe başlamanın bir sürü avantajı vardır. Tabi ki başlıca avantajlardan biri kendi isteklerinizi, zamanı ve ücretleri başkasının yerine sizin belirlemenizdir. İşlerinizi evden yürütmeniz sizi kendi işinizin patronu yapar. Zamanınızı siz ayarlarsınız ki bu oldukça önemlidir.

6- Online olarak pazarlamak daha kolaydır. Geleneksel pazarlama tekniklere bağlı kalmak zorunda olmazsınız. İnternet işleri sizin için daha basit hale getirir. İnternet sayesinde ev merkezli işinizin pazarlama, tanıtım, reklam ve duyurularını daha interaktif, daha etkileyici ve verimli yapabilirsiniz.

7- İnterneti kullanarak bir işe başlamak oldukça kolaydır. Bütün ihtiyacınız olan bir bilgisayar ve internet bağlantısıdır. Tabi ki insanlarla bağlantı kurmanızı sağlayacak bir internet sitesi de kurmanız gerekecektir. Ev merkezli işinizi büyütmek istiyorsanız sabırlı, kararlı ve çalışkan olmanız gerekir.

8- İşinizde başarılı olmak istiyorsanız internet için gerekli olan teknik ayrıntıları öğrenmeniz gerekecektir. Gerekli olan temel bilgileri öğrenmelisiniz ve işinizin büyümesi için biraz beklemesiniz. Unutmayın bir işi bir gece de kuramazsınız. Bu nedenle işler büyürken ve gelişirken sabırlı olmalısınız. Bu işin anahtarı kararlı ve dikkatli olmaktır.

9- Online para kazanmak için doğru araçları ve teknikleri öğrenmeniz gerekir. Ev merkezli işinizin tanıtım ve reklam faaliyetlere yardımcı olacak online pazarlama tekniklerini öğrenmelisiniz. E-mail reklamcılığı, affiliate ( satış ortaklığı ) pazarlama ve blog pazarlaması gibi pazarlama tekniklerini kullanın.

10- Yukarıda bahsettiğimiz internet pazarlama teknikleri işinizi online olarak tanıtmanıza yardımcı olacaktır. Bu teknikler internetteki görünürlüğünüzü arttırır. İşiniz iyi bir bilinirlik kazandıktan sonra trafiğiniz artacaktır ki bu da daha fazla müşteri demektir.

11- İnternet işine başladığınızda zamanla becerileriniz artacaktır. Bir süre sonra müşterilerin ayağına siz gitmeyeceksiniz tam tersi onlar size gelecektir. Online olarak doğru yolları izlerseniz ev merkezli işinizden iyi paralar kazanabilirsiniz.

12- Etrafınızda size rehberlik edecek insanların olması hayati önem taşır. Rekabet edebilmek için en iyi stratejileri ve ipuçlarını bilmeniz gerekir. Bunları öğrenmenin en iyi yolu evden çalışarak başarılı olan diğer insanlardan bilgi almaktır.

Çeşitli avantajlardan ve ayrıcalıklardan fedakarlık etmeden güvenli bir şekilde online olarak yapabileceğiniz işleri sizin için araştırdık ve size evden çalışma fırsatı sağlayan iş imkanları bulduk.

İnternet Üzerinden Evde Yapılabilecek İşler:

İnternet çalışma hayatına adım atmanın en iyi yollarından biri. Nerede yaşıyor olursanız olun bir internet bağlantınız olduğu sürece internetten para kazanabilirsiniz. İnternetten çalışarak kazanacağınız para sizi sabah 9 akşam 5 çalışma rutininin stresinden uzak tutarken, istediğiniz zaman hobilerinize ve ailenize vakit ayırma özgürlüğü tanımaktadır. İnternetten para kazanmanın en iyi ikinci tarafı ise para kazanmanın sayısız yolunun olması!

Yani bu internette illa ki ilginizi çekecek kazançlı bir iş bulacağınız anlamına geliyor. Üstelik internetten para kazanmak için karşınıza çıkacak fırsatların çoğu ya çok az yatırım gerektiriyor ya da hiç yatırıma ihtiyaç duymuyor.

Tabii ki işi kurmak, pazarı tanımak ve size hangi iş fırsatının uygun olduğuna karar vermek zaman ve çaba gerektirecektir. Ve tabii ki siz işlerin nasıl yürüdüğünü öğrenene kadar bir çok defa hata yapacaksınız. Ama en azından başarısız bir işe büyük paralar yatırmak zorunda değilsiniz.

Tüm bu özellikler aşağıda sıraladığımız iş fırsatları için de geçerli.

Aşağıda yakın gelecekte popülerleşecek, denenmiş ve başarılı olmuş online para kazanmanın farklı yollarını bulacaksınız:

1.Satış Ortaklığı

Büyük ihtimalle satış ortaklığının internetteki en eski para kazanma yollarından biri olduğunu biliyorsunuzdur.

Kısacası, şöyle işliyor:

1-) Önce bir web sitesi, blog, sosyal medya hesabı ya da email bültenine sahip oluyorsunuz. Ne olacağı fark etmez. Bunlardan herhangi birini ya da birkaç tanesini kullanarak pazarlama mesajınızı insanlara ulaştırabilirsiniz.

2-) Satış ortaklığı için en popüler niş pazarlardan birini tercih edin. Potansiyel müşterilerinin sayısı fazla olsun.

3-) Potansiyel müşterilerinizi hedefleyerek pazarlama mesajlarının yanı sıra işe yarar içerikler de sunun.

4-) Bir ürünü bu şekilde pazarladığınızda kendi ürününüzü satmış olmuyorsunuz. Bunun yerine satışa ortak olup başkalarının ürününü satmaya çalışıyorsunuz. Bir müşteri internet sitenizdeki linke tıkladığı zaman ödemeyi tamamlaması için satış ortağınız sitesine yönlendiriliyor. Tamamlanmış her satış için siz de komisyon alıyorsunuz. En iyi tarafı ise teslimat ya da müşteri hizmetleri ile ilgilenmek zorunda olmamanız.

Mutlaka okuyun: Affiliate Marketing Nedir? Nasıl Yapılır?

2. Trendyol, Hepsiburada, Gittigidiyor, n11, Sahibinden, Amazon, eBay ya da Etsy üzerinden satış yapmak

İnternette satış yapmaya başlamanın en hızlı yollarından biri ‘üçüncü parti’ sitelerin gücünden faydalanmaktır. Gittigidiyor, n11, Amazon, eBay ya da Etsy gibi e-ticaret devleri potansiyel müşteri tabanına sahip güçlü satış ve pazarlama platformlarıdır. Milyonlarca kişi zaten her gün alışveriş yapmak için bu siteleri ziyaret ediyor. Üstelik alışveriş yapmaya da hazırlar – sonuçta siteyi bu yüzden ziyaret ediyorlar. Bu internet sitelerinde kendi ‘dükkanınızı’ açmak oldukça kolay. Müşteriler site üzerinden bütün ürünlerinize erişebiliyor. Ayrı bir internet sitesine kurmanıza gerek yok.

Kısacası bağımsız bir e-ticaret sitesi kurmanın bütün masraflarından ve zorluklarından kaçınmış oluyorsunuz.

Etsy el yapımı, özgün ürünlere odaklanan bir site. Dünya çapında 1.5 milyon satıcıya sahip. Tıpkı Amazon ve eBay’de olduğu gibi sitede kendi dükkanınızı açıp ürünlerinizi satabiliyorsunuz.

Tüm bu internet siteleri, diğer üçüncü parti sitelerle beraber, online satış yapmaya başlamak için işinizi oldukça kolaylaştırıyor.

Bir kaç öneri: ürünlerinizin temiz, yüksek kaliteli fotoğraflarını kullanın; ürün açıklamaları detaylı ve spesifik olsun. Rakiplerinize bakarak fiyatları belirleyin.

Mutlaka okuyun: İnternetten Ne Satabilirim?

3. Blog yazmak

Düzenli bir şekilde sağlayacağınız değerli içeriklerle sizinle aynı ilgi alanlarına sahip, nişinizle alakalı ürünler ve bilgilerle ilgilenen potansiyel okuyucularınıza ulaşabilirsiniz. Okumaya devam edip ürünlerinizi satın almak isteyeceklerdir. Bu kişiler reklamlar, satış ortaklığı linkleri, blog postlarıyla sunduğunuz ürünleri satın almaya hazır tüketicilerdir. Neden mi? Çünkü işe yarar içerikleri ücretsiz sunuyorsunuz. Sizi tanıdıkça size güvenmeye başlayacaklardır. Zaten blog postlarınızı ve pazarlama mesajlarınızı okuyacak kişilerin de böyle olmasını istersiniz.

Ancak her şeyden önemlisi makaleler, videolar şeklinde sürekli bilgi girdiğiniz internet sitenizi, Google’ın gözünde de çekici kılmalısınız. Bu sayede arama motorunun listelerinde en üst sıralara çıkarsınız (çoğu kişi ilk sayfadan sonra sonuçlara bakmaz.) Yani sitenize daha fazla kişi, daha fazla potansiyel müşteri girmeye başlayacaktır.

Blog yazacaksanız bunu aklınızdan çıkarmayın: Belli bir nişe odaklanın ve böyle devam edin. Bu sayede arama motorlarının sitenizi bulup listelemesi için daha kolay içerik üretebilecek ve müşteri

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top