Facebookta Okey Nasıl Oynanır 2023

Faceboook’ta okey nasıl oynanır, Sizlere bu yazımız içerisinde facebookta okey gibi büyük sosyal medya üzerinden okey oyununa nasıl giriş yapa bileceğinizi ve girdikten sonra nasıl oynaya bileceğiniz hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

1xbet

Herkesin bildiği gibi aslında facebook insanların farklı kültürlerden ve dinden mezhepten gözetmeksizin başka insanlarla iletişim kura bilmesi. Bilgi alış verişlerinde buluna bilmesini amaçlayan bir sosyal ağ olarak faaliyete. 2004’yılında Harvard Üniversitesi 2006’yılı devresi öğrencisi olarak bilinen Mark Zuckerberg, tarafından kurulmuştur. Asıl amacı kendi okuduğu okul olan harvard öğrencileri için kurduğunu bilsek bile zamanla bu topluma yayılarak dünyanın her yerinde aktif olarak kullanılan büyük sosyal ağı olarak yer almaktadır.

Hal böyle olunca bir çok kullanıcı artık bir çok arayışını ve incelemelerini facebook üzerinden yapmaya başlamıştır. Bunlardan biride eğlence sektöründe ciddi yere sahip olan okey oyunudur. Peki facebookta okey oyunu nasıl oynanır ve oynamak için neler yapılır?

1xbet

İçindekiler

1 Facebookta Okey Oyunu Oynama

2 Facebook Sayfamızda Okey Oynama

1xbet

3 Önemli Hatırlatma

4 Facebook Okey Oyunu Kuralları

Facebookta Okey Oyunu Oynama

Facebook üzerinde neredeyse yüzlerce okey oyunu bulunmakta. Ancak çoğu sosyal ağ. Kullanıcısı doğru okey adresini bulması ve oynaması hayli zaman kaybına sebep olduğunu beyan etmektedir. Okey sitemiz olarak sizlere bu imkanı sunmak ve sizlerin bu yükünü hafifleterek eğlencenin tadını çıkarmanız için yardımcı olmaya çalışacağız.

Yapılması gereken şeyler; Öncelikle facebook resmi sitesini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Sayfaya giriş yaptıktan sonra hesabınız ile sonraki adımda yapmanız gereken okey sayfamızı bulmak olacak; facebook sayfamız bu sayfamızı beğenerek bizleri takip ede bilir. Sitemizde güncel olarak duyurulardan haberdar ola bilir ve okey oyunu oynaya bilirsiniz.

Facebook Sayfamızda Okey Oynama

Sayfamızı bulduktan ve takip ettikten sonra sıradaki adım oyuna nasıl gireceğiniz. Oyuna sosyal hesabımızın sayfasında OYNA diye bir düğme göreceksiniz. Bu düğme sayesinde oyuna hızlı erişim sağlaya bilecek hemen oyuna bağlana bileceksiniz. Önerilerimizden bazıları; Oyunumuz facebook hesabınız ile oynanamaz bu sebeple oyun sayfası açılacak karşınıza ve burada sizlere oyun sistemimiz giriş bilgilerinizi soracaktır. Bu kısımda yapmanız gereken kayıtlı bir kullanıcı değilseniz siteye kayıt olarak gerçek bir oyuncu adı ile oyun oynaya bilir veyahut misafir seçeneğini kullanarak oyuna kayıt olmadan hızlıca erişim sağlaya bilirsiniz.

Önemli Hatırlatma

Oyuna kayıt olursanız sizin için avantajları oyunun turnuvalarına katılma hakkı kazana bilecek şampiyonlarına gide bileceksiniz ve bu etkinliklerde onlarca hediyeyi kazanma hakkına sahip ola bileceksiniz. Misafir girişlerimizin dezavantajları oyunun genel salonunda maalesef konuşamazlar ve masa açamazlar ve kazandığı oyunlarda elde edilen puanlar kaybolmaktadır.

Bundan sebeptir ki bizler size mutlaka kayıt olarak sadece size ait olan bir hesap ile kendinizi göstererek rakip oyunculara fark atmaya başlaya bilirsiniz. Oyunumuza direk sitemiz üzerinden oynamak vakit kaybetmek istemiyorsanız alt kısımda sizler için hazırladığımız linkten oyun sayfamıza gide bilirsiniz.

Facebook okey, normal okey oyununun facebook kullanılarak, facebook kullanıcısı olan oyuncularla online olarak oynandığı okey oyunudur. Bu oyunda, kişiler oyun odalarına katılarak, ister kendi arkadaş listelerindeki kişiler, ister yabancı kişilerle, sohbet ortamı içerisinde okey oyunu oynarlar. Bu oyunu oynarken, kişiler hem okey oyununun tadını çıkarır, hem arkadaşlarıyla sohbet eder, hem de yeni arkadaşlar edinebilirler.

Facebook’ta okey oynamak için, pek çok farklı sayfa ve topluluk mevcuttur. Kişiler bunlardan istediğine katılabilir ve istedikleri zaman ve istedikleri yerde, boş oyun odası buldukları takdirde, okey oyunu oynayabilirler. Facebook okey oyunu, normal okey oyununda olduğu gibi masa ve taşlar gerektirmediğinden ve her oyun için ekip kurma zorunluluğu bulundurmadığından, okey oynamanın oldukça rahat bir yöntemidir.

Facebook Okey Oyunu Kuralları

Facebook okey, oyunu standart okey oyunu ile aynı kuralları içermektedir. Aralarındaki fark ise, bu kuralların ve yöntemlerin uygulanış şeklidir. Facebook okey oyununda, taş dağıtımı yapay zekâ tarafından yapılmaktadır. Her oyuncunun ekranında, kendi ıstakası ve kendisinin istediği şekilde dizmiş olduğu taşları görünmektedir.

Oyunda, başlayan kişi ilk olarak taşlarını dizer ve vermek istediği taşı seçerek sıradaki oyuncuya verir. Oyun aynen normal okey oyunu gibi devam eder ve bir oyuncu taşları kurallara uygun olarak ıstakasına dizmeyi tamamladığında biter. Oyunun ikinci, üçüncü ve dördüncüsünü belirlemek için, kalan kişiler ile aynı şekilde oynanmaya devam edilir.

Facebook okey oyununda da, aynen normal okey oyununda olduğu gibi, 4 farklı renkte, üzerinde 1’den 13’e kadar numaraların olduğu taşlar vardır (her taştan ikişer tane vardır). Ayrıca, normal okey oyununda olduğu gibi, 2 adet renksiz ve numarasız sahte okey taşları (joker taşları) da bulunmaktadır. Bu taşlar, gerçek okey taşının yerine geçebilme özelliğine sahiptir.

Facebook okey oyununu diğer okey oyunlarından ayıran en büyük özellik, oyunun online sohbet ortamı içerisinde oynanıyor olmasıdır. Bu oyunu oynarken, oyuncular aynı zamanda sohbet edebilmekte ve yeni arkadaşlıklar kurabilmektedir. Ayrıca, her oyun grubunun veya sohbet odasının, kurucuları tarafından belirlenen kendi kuralları olabilmektedir.

Okey oyunumuz sizlere facebook okey üzerinden nasıl okey oynuyorsanız aynı şekilde hizmet vererek kalite sunacağına emin ola bilirsiniz.

“Facebookta Okey Nasıl Oynanır” için 6 cevap

1. okey sitesi dedi ki:
25 Ocak 2019, 22:11
okey oynamak istediğimde vazgeçmediğim uygulama,teşekkürler

2. Ankara dedi ki:
27 Ocak 2019, 23:05
Harika bir yazı. Nette çoktandır arıyordum. Emeğinize sağlık

3. Enes Ergin dedi ki:
28 Ocak 2019, 03:14
Bende bunu arıyordum. Emeğinize teşekkürler. Güzel çalışma olmuş.

4. Merve Aymak dedi ki:
29 Ocak 2019, 18:27
Okey oynamayı seviyorum facebookta arkadaşlarımla güzel vakit geçiyorum

sayenizde iyice kavradık oynamayı

5. Ali Rıfat Malik dedi ki:
31 Ocak 2019, 13:40
Gerçekten çok teşekkürler. Oğluma okey öğreteceğim için google’dan arama yaparak geldim ve bu yazıyla karşılaştım çok güzel ve öğretici bir içerik olmuş. Ellerinize sağlık.

6. Recep Tuncel ü dedi ki:
3 Ocak 2021, 20:33
Oyuna giriyorum mobil telofandan oynayamıyorum tas çekip atamıyorum neden

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top