Fair Play Apoletiyle Gururla Gezen Bizler 2023

Turbeyler’i feshedeceğiz

Adana 5 Ocak Stadı’nda oynanan Adanaspor – Şanlıurfaspor maçında yaşanan olaylar hakkında Turbeyler’den açıklama geldi.

1xbet

20.12.2013 14:22

İşte Turbeyler’in açıklaması;
14.12.2013 tarihinde Adana 5 Ocak Stadında oynanan Adanaspor – Şanlıurfaspor maçında yaşanan olaylara dair…

1xbet

Türk sporunda şanlı tarihine sadece sportif başarılarla değil, taraftarının Türk spor toplumuna verdiği olumlu tavırlarla ismini yazdıran Adanaspor taraftarının ve bu taraftarın temel taşını oluşturan Turbeyler Grubu olarak yaşanan hadiselerden son derece rahatsızız. Fair Play apoletiyle gururla gezen bizler, her sene taraftar kay…naklı ceza alan klüpler arasında son sıralarda gezmemizden dolayı ayrı bir mutluluk içerisindeyiz. Lakin Türk toplumu olarak şiddetle iç içe yaşayan bizlerin bazen kendimize hakim olamayarak yaptığımız hatalar elbette ki vardır. Urfaspor maçının son dakikalarında yaşanan olayların yaşanmasını istemediğimiz gibi hiçbir şekilde de masum savunması yapmayacağız. Şiddetin akla uygun savunması yoktur.

Az önce de belirtiğimiz gibi şiddetle büyütülen bir toplumun fertleri olarak bu tür davranışlara toplumun her kesiminde olduğu gibi bizler de bazen alet oluyoruz. Fakat yaptığımız davranışlarda kendimize ve kulübümüzün maddi kaynaklarına zarar vermekten başka hiçbir şekilde insan sağlığına tehdit oluşturacak davranışlarda bulunmamamız bizleri teselli eden tek noktadır. Türkiyede bulunan spor kulüplerinin tamamının zaman zaman yaşadığı koltuk kırma tepkisi maalesef son yaşadığımız olayda bizler tarafından da cereyan etmiştir. Son yıllarda çok az karıştığımız bu tür olaylarda emniyet müdürlüğü tarafından tespit edilen taraftarlarımız gerekli adli ceza ile karşılaşmakta ve cezalarını bir şekilde çekmektedirler.

1xbet

Urfaspor ile oynanan maçın bitimi ile dışarıda buluşan taraftarlarımız protokol tribünü önünde gayet medeni bir şekilde kulüp yönetimini ve teknik ekibi istifaya davet etmek için toplanmıştır. Daha sonra protokol tribününün oradan gelen ‘çevik kuvvet timinin uyarı yapmaksızın orada bulunan taraftarlarımıza ve özellikle tribün liderimiz Refik Güle saldırmaları tarafımızca çok manidar bulunmakta ve aklımıza birileri tarafından ”Hedef Adam” olarak gösterilmesi gelmektedir.

Oradaki taraftarları yatıştıran, ‘ bizim polisle işimiz yok diyen ve küfür etmeye yeltenen taraftarlarımıza da ‘küfür etmek yasak diyen ve bu anlara kamera kayıtları da ve orada bulunan “biraz vicdanı olan” polis teşkilatımızın bireyleri de şahittir.

Adana Emniyet Müdürlüğümüzle sürekli istişare içerisinde bulunan kendimize söylenen her ricayı kırmaksızın yerine getiren, Emniyet Kuruluş Yıldönümünde kendi cebimizden yaptırdığımız pankartla emniyete vermiş olduğumuz destek ile sürekli diyalogu iyi tutmaya çalışan grubumuz ve grubumuzun lideri konumunda olan Refik Güle yapılan bu saldırıyı ”ŞİDDETLE KINIYORUZ”.

Olaylarda koltuk kırma dışında polisin müdahalesi olana kadar hiçbir olaya karışmayan bizlerin iddiası odur ki ”Protokol Tribününden gelen çevik kuvvetin UYARI YAPMAKSIZIN saldırısı olana kadar SÖZLÜ VE FİİLİ Emniyet teşkilatımıza yaptığımız herhangi bir hareketin tespiti halinde Refik Gül önderliğinde olan TURBEYLER GRUBUNU fesh edeceğiz!

Terör örgütü yandaşlarına bile onlarca ikazdan sonra fiili müdahalede bulunan çevik kuvvetin bizlere direk saldırmasının kabul edilebilir bir izahı bulunmamaktadır. Kendisine ilke olarak Mustafa Kemal ATATÜRKün ilkelerini rehber tutan grubumuz, milli birlik ve beraberlik çerçevesinde kardeşçe yaşamayı arzuladığımız bu DEMOKRATİK günlerde bu tür olaylarla anılmaktan fazlasıyla üzüntü duymaktadır. Başta Adana Valimiz olan Sayın Hüseyin Avni COŞ ve İl Emniyet Müdürümüz Sayın Ahmet Zeki GÜRKANı konuyla ilgili araştırma yapmasını ve SUÇLU OLAN BİZ OLSAK BİLE gerekli cezanın verilmesini önemle arz ederiz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top