Fenerbahçe’den Gündeme Düşecek Tarihi Protesto 2023

Fenerbahçe Spor Kulübü, 4 Nisan 2015 tarihinde Çaykur Rizespor karşılaşmasından gelirken takım otobüsünü kurşun sıkan şahıs ya da şahısların bulunmamasına tarihi bir protesto ile tepkisini ortaya koydu.

1xbet

Sarı-lacivertli ekip, tüm resmi sosyal medya hesaplarını kapattı, FB TV‘de de yayın bir günlüğüne kapatıldı. Fenerbahçe Kulübü’nden tarihi tepki bu şekilde dünya gündemine düştü. 4 Nisan 2015 tarihinde Çaykur Rizespor mücadelesi sonrasında İstanbul’a gelmek üzere karayoluyla Trabzon Havalimanı’na giden Fenerbahçe kafilesine Trabzon’un Sürmene ilçesinde silahlı saldırı yapanların tam beş senedir bulunamamasını, Sarı-lacivertli takım protesto etti. Fenerbahçe Kulübü, olayla alakalı olarak şahısların henüz ortaya çıkmamış olmasını, televizyon kanalını, kulüp adresini ve sosyal medya hesaplarını kapatarak protesto etti. FB TV, resmi adresi, Twitter ve Instagram hesaplarını kapatan Fenerbahçe Kulübü, Youtube sayfasında ise siyah bir görsel kullandı, bunun dışında video içerikleri ise rıldı.

Sarı-lacivertli kulübün, 4 Nisan günü yaptığı bu protestoya taraftarlar destek verdi. Sosyal medyadaki binlerce Fenerbahçe taraftarı, 4 Nisan ile ilgili paylaşım gerçekleştirerek, faillerin bulunması konusunda daha detaylı bir araştırma yapılmasını belirtti.

1xbet

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top