Garrotero veya Food Runner Açıklaması 2023

Garrotero veya Food Runner açıklaması

Çalışmak

1xbet

Garrotero’nun Meksika’daki Anlamı

Garrotero, İspanyolca’da bir yemek koşucusu, müşteriler yemeklerini bitirdikten sonra servis personeli ve garsonların tabakları masalardan kaldırmalarına yardımcı olan ve gerektiğinde yemeklerin mutfaktan masalara getirilmesine yardımcı olan restoran çalışanlarıdır. Burada Grand Hotelier’de size bir garrotero’nun özel tanımını veriyoruz.

1xbet

Sunucu Asistanı olarak da bilinir, bekleme personeline ve garsonların müşteriler için yemek deneyimini iyileştirmesine yardımcı olan bir restoran çalışanıdır.

Bir restoranda müşterilere siparişlerde yardımcı olmak, geri bildirim almak ve masa düzenlemeleri hazırlamak gibi bir dizi görevi yerine getirerek çok önemli bir rol oynarlar.

Neden Garrotero olarak adlandırılıyorlar?

Tarihe göre, ilişki tamamen “Garrote” teriminin anlamından ziyade, Meksika Demiryolları döneminde bir işçinin takma adı ile verilmemiştir, bu garrotero kavramı Meksika’daki diğer anlamlara adapte olmuştur.

1xbet

Tren şöförlerini uyaran demiryolunda çalışan kişilere “garrotero” denildiği, muhtemelen bu kişilerin bazen ellerinde bir çubuk, sopa veya baston kullandığı söylenir (bundan dolayı çubuk terimi ile olası ilişki).

Ancak ilginç olan, oradan “sunucu” kavramıyla ilişkilendirilmeye başlandı ve bu kavram başka anlamlara evrildi.

Bu nedenle, malları ağırlayan kişilere bu isim verilmeye başlandı. bakkallarda ve daha sonra bir yemekhanede garson yardımcısı atandı.

İlginizi çekebilir: ¿ BARMAN ne yapar? ?

Garrotero bir restoranda ne yapar?

Basit gibi görünse de verimli ve sorunsuz çalışmayı sağlayan önemli bir görevdir. Komi yemeği teslim ettiğinde, müşterinin ihtiyaç duyduğu her şeye sahip olup olmadığını kontrol edebilir ve herhangi bir ek malzeme sağlayabilir.

Ilginç yazı: Eski sevgilin hakkında rüya görmek ne anlama geliyor?

Hostes: Bu meslek hakkında bilmeniz gereken her şey

Vekilharç nedir ve işlevi nedir

Turizm ve Otelcilikte Kariyer Nedir?

Garrotero’nun İş Tanımı

Bazı restoranlar, garson olmadan önce işçilerin garroteros olmasını gerektirir. Etkili bir yemek koşucusu olmak beceri ve organizasyon gerektirir.

Bir kişinin birincil sorumluluğu Yiyecek Koşucusu restoranlarda bekleyen personel ve garsonlara yardım sağlamaktır. Garroteros emir almaz veya ödeme yapmaz. Meşgul garsonların müşterilere siparişleri zamanında teslim etmesine yardımcı olurlar.

Garrotero veya busboy’un özel tanımı çok çeşitlidir. Bazı restoranlarda garrotero’nun tanımı, kelimenin tam anlamıyla mutfaktan masaya yemek getirmektir.

İlginizi çekebilir: ¿ Garson ne yapar? ?

Restoranda Bir Garrotero’nun Profili

Garrotero’nun faaliyetleri çeşitlidir ve İngilizce olarak adlandırılan Food Runner pozisyonu için doğru kişiyi seçmelisiniz, açık pozisyonlar veya işler restoranın herhangi bir alanında faaliyetler gerçekleştirebilir.

Okuma, yazma ve matematik gibi temel bilgilere sahip olmalı, yiyecek ve içecek işleme becerileri veya etkinlikleri, temizlik, depolama konularında deneyim sahibi olmalı ve sosyal, hızlı öğrenen, dinamik, aktif, temiz ve düzenli olma gibi hizmet becerilerine sahip olmalıdır.

FBir Bar veya Oteldeki Garrotero’nun kutsamaları

Tam olarak aynı aktiviteleri yapar, sadece tüketilen ürünler değişir, bu durumda otel barında veya bir dalışta çalışıyorsa, masalardan toplayacağı alkol şişelerinin sayısı daha fazla olacaktır. , yemek veya çatal bıçak takımına.

Soğutucuların yeniden doldurulmasından, envanterdeki ürünlerin depolanmasından ve gecenin sonunda çalışma alanlarının temizlenmesinden sorumlu olacaktı.

Garson veya Garrotero Üniforma

Üniforma yere göre değişebilir, elbise pantolonu ve düğmeli gömlekten, çalıştığınız yerin ne olduğuna göre gömlekli kot pantolonlara kadar değişir, önemli olan ayakkabının cinsidir, bir kıyafeti olmalıdır. kaymaz taban, ancak bir barda çalışıyorsanız.

İlgileneceksiniz: ¿ RESTORANDA HOSTES Nedir? ?

Mutfakta veya Gastronomide Koşucu

Eğitimin ötesinde, yemek koşucularının uygulamalı eğitim almaları, ayağa kalkmak, ağır tepsiler taşımak ve yoğun bir restoranın etrafında koşmak, iş günlerinde durmadan bir garrotero arabasını itmek için fiziksel dayanıklılık kazanmaları gerekir.

Ayrıca iyi müşteri hizmeti becerilerine ihtiyaçları vardır ve işleri düzenli ve zamanında tutmak konusunda yetkin olmalıdırlar.

Barda Koşucu Nedir?

Garroterolar ve işlevleri incelendiğinde, tüm mesailerini ayakları üzerinde geçirdikleri için yorucu bir iş olacağı ve bu da ileride fiziki maliyeti çok yüksek olacak yorucu bir pozisyon olduğu sonucuna varılmaktadır.

Garrotero’yu restoranlarda iş yapan bir kişi olarak tanımlamak, müşteri hizmetlerine verilen hızlı tempo ve sürekli dikkat nedeniyle yüksek baskı ve stresli bir çalışma ortamı yaratacaktır.

İlgili Makale RESTORAN GENEL ASİSTANIN GÖREVLERİ

Restoranda Koşucu Nedir?

Bir yemek koşucusu olarak amacınız, müşterilere mükemmel müşteri hizmeti sunmak ve yemek deneyimlerini geliştirmek için aktif olarak işbirliği yapmak olacaktır. İdeal aday arkadaş canlısı, profesyonel olacak ve mükemmel iletişim becerileri sergileyecektir.

Garrotero’nun İşlevleri Nelerdir?

Görev ve sorumlulukları kapsamında aşağıdakiler tanımlanabilir:

– Kirli bulaşıkları masadan çıkarın.

– Uygun çinileri, yemek kaplarını, süsleri ve peçeteleri düzenleyerek servis personeline sofra kurmada yardımcı olun.

– Gıda güvenliği ve hijyen ilkelerini sürdürmek.

– Özel ürünleri, yiyecekleri ve içecekleri açıklayarak ve önerilerde bulunarak müşterilere siparişlerinde yardımcı olun.

– Çeşitli müşterilere yemek siparişlerinin zamanında teslim edilmesini desteklemek.

– Alerjilere ve özel isteklere özel dikkat göstererek yemek siparişlerini şeflere doğru bir şekilde açıklayın.

– Herhangi bir doğaçlama istek veya sorunu ele almak için zaman zaman müşterilerle görüşün.

– Müşteri geri bildirimlerini yönetime bildirin.

Bir Gıda Koşucusunun Özellikleri

Garrotero Konsepti sadece bir arabayı itmek ve bulaşıkları kaldırmakla sınırlı değil, başka kişisel nitelikler de gerektiriyor.

İletişim ve insan becerilerine sahip olmak, stresli bir çalışma ortamında profesyonel kalabilme becerisine sahip olmak ve çoklu görev becerilerine sahip olmak çok önemlidir.

İlgilenilen Makale: YİYECEK ve İÇECEK Bölümünün İşlevleri

Bir Casino Krupiyesinin Ne Kadar Kazandığını Bilmekle İlgileniyor musunuz?

Uçuş Görevlisinin Mesleği Nedir?

Gemide Gemi Kaptanı Nedir?

Garrotero ve Garson Arasındaki Farklar

En iyi garrotero nasıl olunur? İşinizin gelişiminde temel olan bu 10 şeyi öğrenin ve uygulayın, garrotero garsonun yardımcısıdır.

1. Müşterinin ihtiyacını yorumlayın

2. Beden dili hakkında bilgi edinin

3. Tarih ve gastronomik kültürle kendinizi geliştirin

4. Çatal bıçak çeşitleri, tabaklar, bardaklar ve masalarındaki aranjman hakkında bilgi edinin.

5. Daima Temizlik ve Hijyen!

6. Asla! Menüde ne olduğunu unut

7. Restoranlarda dekorasyon ve etkinlik düzenleme hakkında bilgi edinin

8. Pozitivizm

9. Hoşgörü

10. Üstlerinizin günlük sorumluluklarını bilin ve öğrenin… Bir gün orada olacaksınız.

Yiyecek Koşucusu Olarak Çalışmak için Eğitim Gereksinimleri

Genel olarak, nasıl iyi bir garrotero olunur diye merak ediyorsanız, size garrotero bilgisinin önemli olduğunu, en az ilkokul veya dengi bir okul diplomanız varsa bu işi alabileceğinizi, ancak çeşitli yerlerde pratik deneyimin size kazandıracağını söyleyeceğim. size her zaman daha iyi bir müfredat verir. .

Şimdi, niyetiniz yiyecek ve içecek konusunda uzmanlaşmaksa, Gastronomi alanında bir kariyer okumanız önerilir, yaparsanız, çalışmadığınız zamanlarda bir garrotero olarak çalışmaya başlama seçeneğiniz olacaktır.

Diğer bir seçenek de, size turistik yerlerde çalışma fırsatı veren Otelcilik ve Turizm alanında kariyer yapmaktır. Sahile yakın bir restoranda veya otelde garrotero olarak birçok iş fırsatı var.

Bazı restoranlar veya oteller, bu kariyere sahip öğrencileri iş için yarı zamanlı olarak işe alır, çünkü bu, yiyecek ve içecek alanında başlamak ve deneyim kazanmak için iyi bir iştir.

Garrotero ne kadar kazanıyor?

Temel ücret, genellikle asgari ücret olan düşük olmasına rağmen, komiler, bir vardiya sırasında personel ve barmenlerin beklediği bahşişlerin bir yüzdesini alır. Yüksek kaliteli, yoğun bir restoranda, bu daha yüksek maaş anlamına gelir.

Barista nedir? En İyi Barista Kursları

Barmenin İşlevleri Barmen Ne İş Yapar?

Restoran Garsonunun Görev ve Görevleri

Garrotero İstihdam Olanakları

Jardines de Viveros Garroterolar Her türlü restoran, bar ve yemek servisi yapılan diğer kuruluşlarda çalışırlar. Hem üst düzey restoranlarda hem de köşedeki kafede bulunabilirler.

Meksika gibi bir ülkede veya ucuz restoranlar Mexico City’den birçok yerde garrotero olarak iş bulabilirsiniz ve hızlı bir şekilde iş bulmak nispeten kolaydır.

İpuçları ve İpuçları: EN UCUZ KIRMIZI ŞARAPLAR


Yiyecek koşucuları, yiyeceklerin zamanında servis edilmesini sağlamak için genellikle en yoğun restoran saatlerinde çalışır. Bu, garsonların daha fazla masaya hizmet etmelerini ve daha fazla bahşiş kazanmalarını sağlayarak koşucu için ek bahşişler elde etmelerini sağlar.

Bir komboyun çalıştığı saatler, tipik olarak öğle veya akşam yemeği veya her ikisi olan bir restoranın yoğun zamanına bağlıdır.

Garrotero’nun Hafta Sonları Çalışması

Garrotero sadece hafta sonları ne işe yarar? . Aslında tamamen aynı, bitmiş tabakları ve bardakları masalardan kaldırmak, arabayı itmek, masaları temizlemek, sadece hafta sonları insan trafiği nedeniyle daha fazla talebiniz olacak.

O günlerde çalışmak tavsiye ediliyorsa, niyetiniz sadece okurken masraflarınızı karşılamak için bir miktar paranız ise, bu seçenek size uygunsa bu pozisyonda.

Ancak tüm haftayı yemek alanında çalışmaya adarsanız, gelecekte ödül daha büyük olacak çünkü yeme-içme alanında deneyim ve bilgi sahibi olacaksınız ve garson olarak başka işlere terfi etme imkanınız olacak, Garsonların kaptanı bile olmadığı için restoran müdürü olur.

Restoranda Koşucu Nedir?

Bir gıda komisyoncusu olarak ne kadar çok deneyiminiz olursa, çalışma olasılığınız o kadar artar. Deneyimli bir komboyunuz varsa, yemeğinizi çabucak çıkaracağına güvenebilirsiniz ve ipuçları sizi ödüllendirecektir.

Bazı garroterolar hızla garson veya barmen olur.

Meraklı Makale: ¿ SOUS CHEF nedir? ?

Food Runner veya Garrotero istihdamı artıyor

Yiyecek ve içecek endüstrisi çalışanları için toplam istihdamın önümüzdeki on yılda yüzde 14 artması beklenirken, aynı dönemde garroteros için yüzde 7 civarında bir büyüme olması bekleniyor.

Giderek daha fazla insan dışarıda yemek yemesine rağmen, çoğu restoranlarında yemek yiyor. Fast food, otobüsçülerin genellikle gerekli olmadığı diğer kuruluşlarda yemek götürmek veya yemek almak.

İş bulmak için çok ilginç bir makale: ¿ Mesleki PSİKOMETRİK SINAV Nedir? ?

Grand Hotelier’in Seyahat ve Turizm Blogu, Maceralı Bir Yol Gezisinden Lüks ve Eksantrik Yolculuklara Kadar Gökyüzü, Deniz ve Kara ile Dünyayı Turlamak için En İyi İpuçları ve Rehberler Sunuyor. Dünyayı dolaşmak

Daha İNDİR o MADDE Bir PDF dosyasına tıklayın BURAYA

İlgili Makaleler

Mutfak Sanatları ve Şef Üniformaları Tarihi

Mutfak Tugayı nedir ve görevleri nelerdir?

Bir Restoranda Genel Asistanın İşlevleri

Otel ve Restoranlarda Aşçı İşçiliği

Yiyecek İçecek Bölümünün Önemi

Turizm ve Otelcilikte Kariyer Nedir?

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top