Gezerek Para Kazanmak İsteyenler İçin 23+ İş Fikri 2023

Gezerek Para Kazanmak İsteyenler İçin 23+ İş Fikri

Hem gezip hem de para kazanmak mı istiyorsunuz. Şu an bu hayalinizi gerçekleştirebilmeniz için yapabileceğiniz tüm işleri detaylı olarak araştırdık ve sizler için bir liste haline getirdik. Bugünlerde emin olun gezerek para kazanmak isteyenlerin sayısı oldukça fazla. Tabi bu konuda paniğe kapılmanıza hiç gerek yok. Emin olun herkese yetecek kadar iş fırsatları sizi bekliyor. Siz yeter ki planlı bir şekilde ne yapacağınıza karar verin.

1xbet

Öncelikle dünyayı gezmek istiyorum ya da ülke içerisinde yerel olarak geziler yapmak istiyorum diyebilirsiniz. Aşağıda yazdığımız gezerek yapılabilecek işler listesinin tamamen sizin amacınıza hitap edebiliyor olması çok önemli. Yani bu işler sizin özgür hareket edebilmenizi sağladığı gibi, bütün zamanınızı da öldürmemesi gerekmektedir. Bir de bu işler ile ilgili gerçekçi olmanız lazım. Yani aynı anda 10 tane işi bir arada yürütmektense tek bir konuda popüler olmak veya başarılı olmak sizin için daha önemli olmalı. Tabi bu sizin işinizi kolaylaştıracak ve başarı şansınızı da arttıracaktır.

Sizlere bu konuda verebileceğimiz örnekler ve tavsiyeler oldukça fazladır. Yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz. Bu makalemizi düzenlerken bir çok yerli ve yabancı gezginlerin bloglarıyla iletişime geçtik ve onların kazanç modellerini araştırdık. Aralarında başarılı olup seyahat ederek para kazanan olduğu gibi hayalleri yaptıkları yanlışlardan dolayı yarı yolda suya düşenlerde var. Gezerek para kazanmak için yapmanız gereken öncelikle makalemizi sonuna kadar okumak ve bu iş modellerinden kendinize uygun olanı seçmektir. Şimdi arkanıza yaslanın ve dikkatlice okuyunuz.

1xbet

Not: Farklı fikirler edinmek için En Yeni 75+ İş Fikirleri başlıklı yazımızı inceleyiniz.

Gezerek Para Kazanmak İsteyenler İçin İş Fikirleri

içerik

1xbet

Gezerek Para Kazanmak İsteyenler İçin İş Fikirleri

1.Gezi Blogu Yazarak Para Kazanmak

2.Google Adsense Üzerinden Para Kazanmak

3.Affiliate Marketing Üzerinden Para Kazanmak

4.Dropshippng İle Para Kazanmak

5.Fotoğraf Çekerek Para Kazanmak (Fotoğraf Satmak)

6.Gezerek Para Kazandıran Uygulamalar

7.Youtube İle Para Kazanmak

8.Twitter dan Para Kazanmak

9.İnstagramdan Para Kazanmak

10.Facebook Üzerinden Para Kazanmak

11.Kitap Yazarak Para Kazanmak

12.Bitcoin İle Para Kazanmak

13)Borsa ve Forex ile Para Kazanmak

14)Makale Yazarak Para Kazanmak

15)Steemit Üzeriden Para Kazanamak

16)Medium Üzerinden Para Kazanmak

17)Bavul Ticareti Yapmak

18)Hem Gezip Hem Satış Yapmak

19)Müzik Aleti Çalarak Para Kazanmak

20.Masaj Yaparak Para Kazanın

21.Geçici Dövme Yaparak Para Kazanın

22.Gezginler İçin Ekstra İşlerde Çalışabilirsiniz

23.Gezerek Para Kazandıran Meslekler

Gezerek para kazanmanızı sağlayacak iş fikirlerini maddeler halinde sizler için listeledik. Her bir iş fikri için ayrı bir detaylı anlatım sayfası oluşturduk. Aklınıza takılan konular için yorumlar bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Burada beyin fırtınası oluşturarak birbirimize katkı sağlayabiliriz.

1.Gezi Blogu Yazarak Para Kazanmak

Blog yazarak para kazanmak gezginlerin en çok kullandığı para kazanma yöntemidir. Gezdiği yerlerle ilgili resim, video ve makale oluşturan gezginler bunları sitelerinde paylaşarak kullanıcı çekmeye çalışırlar. Belirli bir ziyaretçi kitlesine ulaştıktan sonra ise gezginler için para kazanmanın yolu açılmaya başlamaktadır. Peki gezginler blog üzerinden nasıl para kazanıyor diye sorabilirsiniz. Burada bir kaç yöntem var.

2.Google Adsense Üzerinden Para Kazanmak

Size bahsettiğimiz gibi blogunuzda belirli bir ziyaretçi kitlesi oluşturmaya başlarsınız. Sonrasında ise Google’ın kurmuş olduğu Adsense reklam paylaşımcılığı platformuna üye olursunuz. Google Adsense sitenizi inceledikten sonra ise sizin blogunuzda kullanmanız için size reklam kodları verir. Sizde bunları kendi sitenizde kullanırsınız ve insanlar tıkladıkça Google Adsense üzerinden para kazanmaya başlarsınız.

3.Affiliate Marketing Üzerinden Para Kazanmak

Sizin illa gezi blogu oluşturmanıza gerek yok. Başka bir konuda da blog oluşturabilirsiniz .Tabi bu fark etmiyor, önemli olan ziyaretçi kitlesi oluşturmanızdır. Size affiliate marketing konusunu bir örnekle açıklarsak daha iyi olur. Örneğin blogunuzdaki ziyaretçilerinizle etkileşiminiz baya iyi diyelim. Yani ziyaretçilerinizle aranızda bir güven olgusunu yakalamışsınız .Herkes sizin gözlüğünüzü nereden aldığınızı merak diyor.

Sizde gittigidiyor.com sitesinden aldığınızı söylüyorsunuz ve almak isteyen insanlar için sitenize link koyuyorsunuz. İşte burada gittigidiyor.com gibi siteler sizin sitenizden gelen ziyaretçilerin yaptıkları alışverişler için size komisyon ödemesi yapıyor. Buna da Affiliate Marketing diyoruz. Emin olun bu şekilde satış ortaklığı yapan binlerce site bulabilirsiniz. Afiliate marketing üzerinden para kazanmak başlıklı makalemizde detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

4.Dropshippng İle Para Kazanmak

Yine ziyaretçi kitlesini arttırmış olduğunuz bir blog sitenizin olduğunu varsayıyoruz. Blog sitenizde tedarikçilerle anlaşma yaparak ürünler satabilirsiniz. Buna bir örnek verelim ve daha iyi anlamanızı sağlayalım. Örneğin diyet yapan insanlar için bir site oluşturdunuz. Bunun yanında diyet yapan insanlar içinde diyet çayları satan bir firmayla anlaştınız. Her yazdığınız yazının sonuna da diyet çaylarımızdan satın alabilirsiniz diye ürünler eklediniz. Ziyaretçiler ürünü sizin blogunuz üzerinden satın alır. Tabi bu satın alma sonucu sipariş otomatik olarak sizin tedarikçinize gider. Tedarikçi ise sizin adınıza ürünün kargolamasını yapar. Sizde ziyaretçiden tahsil ettiğiniz para dan karınızı alıp maliyet ödemesini tedarikçiye yaparsınız. Bu şekilde para kazanan sayısız blogger vardır. Daha detaylı bilgi için dropshipping ile para kazanmak başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Tabi blog yazarak para kazanmak için daha detaylı bilgiye ihtiyacınız var.Bunun için sizler için hazırlamış olduğumuz blog yazarak para kazanmak başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

5.Fotoğraf Çekerek Para Kazanmak (Fotoğraf Satmak)

Fotoğraf çekerek para kazanmak son günlerde mutlaka karşınıza çıkmıştır ve hakkında ufakta olsa mutlaka bilginiz vardır diye düşünüyoruz. Ama biz yine de gezerek para kazanmak isteyenler için stock fotoğrafçılığından bahsedelim. Tabi bunun yanında fotoğraf satmak için siteler ve dergilere fotoğraf satmaktan da bahsedeceğiz sizelere. Önce gelin size stock fotoğrafçılığı nedir ondan bahsedelim.

Artık internet ve medya ortamında fotoğraf ve videolar için telif hakkı oldukça önem kazanmaya başladı. Şirketlerin, internet sitelerinin, dergilerin, moda kuruluşlarının v.b. firmaların kendilerine ait işler için yüksek kalitede fotoğraflara ihtiyaç duymaktadırlar. İhtiyaç duydukları bu fotoğrafları ücretsiz olarak bulma şansları zordur. Çünkü telif hakkı diye bir hukuki zorunlulukla karşılaşmaktadırlar. Tabi bir de marka ismini zedeleme gibi bir durum. Bu nedenle bu firmaların iki seçeneği var. Ya bu fotoğrafları kendileri maliyetli yollarla çekecekler ya da hazır olarak internet üzerinden satın alacaklar. Bu firmaların fotoğraf satın almak için kullandıkları sitelere stock fotoğrafçılık siteleri denir. Bu stock fotoğrafçılık siteler, sizlerden gelen fotoğrafları stoklar ve belirli bir kar marjı ile firmalara satarlar. Tabi burda hem siz hem stock fotoğrafçılık firması hem de fotoğrafı uygun fiyata bulan firma kar eder.

Peki nasıl stock fotoğrafçılığı yapıp fotoğraf satarak para kazanabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler ve bilgiler nelerdir? Bu fotoğrafları nerelerde satabilirsiniz? Bunun için Fotoğraf satarak Para Kazanmak başlıklı makalemizde ihtiyacınız olan bilgiyi bulabilirsiniz.

6.Gezerek Para Kazandıran Uygulamalar

Bazı uygulama geliştiricileri gezerek para kazanmak isteyenler için harika yaratıcı uygulamalar üretmişlerdir. Bu uygulamaları kullanarak kendiniz için ekstra bir gelir oluşturabilirsiniz. Tabi bu uygulamalar gezinizin tamamını finanse etmeye yetmeyecektir. Ancak yemek masraflarınız için size katkıda bulanacaktır. Peki gezerek para kazandıran uygulamalar nelerdir? Gelin maddeler halinde 5 tanesini inceleyelim.

a)Foap Uygulaması

Foap uygulaması telefon ile çektiğiniz fotoğrafların büyük markalara satışı ile ilgilenmektedir. Bu uygulama çektiğiniz fotoğrafları tek seferlik değil bir çok defa satmanızı sağlamaktadır. Günlük 6-7 dolar arası gelir elde etme imkanınız vardır. Tabi sadece fotoğraf satışı değil site tarafından verilen görevleri yerine getirerek de para kazanabilirsiniz.

b)Roadie Uygulaması

Şuan Abd sınırları içerisinde kullanılan bir uygulamadır. Bagajınızdaki eşyaların vergi iadelerinden para kazanmanızı sağlayan bir uygulamadır. Yakın zamanda dünya üzerinde yayılacaktır. Hakında çok fazla bilgi sahibi olmasak da aklınızın mutlaka bir köşesinde dursun.

c)Airmule Uygulaması

Eğer bagajınızda boş bir alan varsa bu alanı başkaları için satabileceğiniz bir uygulamadır. Bir nevi bavul ticareti yapanlarla sizi buluşturan bir uygulamadır. Oldukça mantıklı olan bu uygulama kısa zamanda büyük rağbet görmüştür. S ize seyahat başı 50$’a kadar kazanabileceğinizi taahhüt etmektedir.

d)Swagbuck Tv Uygulaması

Facebook ve sosyal medyada zaman geçirmektense bu uygulama ile videolar izleyerek para kazanabilirsiniz .Bu uygulama geliştiricisi karşınıza sıradan eğlenceli videolar çıkartır. Tabi videoların üzerinde reklamlar yer alır. Bu reklamlardan gelen kazançlar uygulama sizinle paylaşılır. Uğraşırım diyorsanız bu uygulamadan video izleyerek para kazanabilirsiniz.

e)Saha Ajanı Uygulaması

Bu uygulama ile şirketlerin gittiğiniz ülkelerdeki elemanlığı rolünü üstlenirsiniz. Bu uygulama şuan 6 ülkede aktif bir biçimde kullanılmaktadır. Örneğin bir şirket sizden Makedonya da ki gıda fiyatları ile ilgili araştırma yapmanızı isteyebilir. Size vaad edilen gelir ise iş başına 2-24 dolar arası bir ücret.

Para kazandıran cep telefonu uygulamalarından size kısaca bahsettik. Tabi bu uygulamalar gibi para kazanabileceğiniz 100’lerce uygulama vardır. Daha detaylı uygulamalar ile ilgili bilgi almak için para kazandıran uygulamalar başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

7.Youtube İle Para Kazanmak

Hem gezip hem para kazanmak istiyorsanız, Youtube gezerek para kazanmak için ilgilenebileceğiniz mükemmel bir platformdur. Peki Youtube üzerinden nasıl para kazanırım diyor olabilirsiniz. Size öncelikle Youtube ile blog üzerinden para kazanmanın Google Adsense yönünden benzerlik içerdiğinden size bahsedelim.

Gidip gezdiğiniz yerlerde güzel videolar çekip bunları Youtube da kanal oluşturduktan sonra yayınlamanız gerekmektedir. Sonrasında ise blog sitesinde olduğu gibi Adsense reklam başvurusu yapıyorsunuz. Tabi belirli izleyici kitlesine ulaşmayı unutmayınız. Youtube da ki videolarınızda reklamlar yayınlanmaya başladıktan sonra ister tıklansın ister tıklanmasın görüntüleme başına para kazanırsınız. Youtube gezginler için gerçekten daha kolay ve gelir modeli daha yüksek olan bir platformdur.

Youtube ile ilgili size daha detaylı bilgi aktarmak istiyoruz. Gerçekten Youtube üzerinden para kazanmak konusunda istekliyseniz Youtube üzerinden nasıl para kazanılır başlıklı yazımızdan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

8.Twitter dan Para Kazanmak

Mutlaka hepimizin bir Twitter hesabı veya bir Twitter geçmişi olduğunu varsayıyoruz. Çünkü buradan Twitter’ın ne olduğunu anlatmaya çalışsak emin olun saatler sürer. Size sadece Twitter dan nasıl para kazanılır onu anlatacağız.

Twitter dan para kazanmak için öncelikle belirli bir takipçisi kitlesine ulaşmanız gerekmektedir .Bu takipçi kitlesi için minumum 10 bin gibi bir rakam ifade edebiliriz size. Bu kitleyi kazandıktan sonra size paylaşım yaparak para kazanmak gibi fırsat doğmaktadır .Peki Twitterdan ne paylaşarak para kazanabilirsiniz? Bu sorunuzun cevabı ilgilendiğiniz işle ilgilidir. Örneğin Twitter da seyahat ile ilgili şeyler paylaşıyorsanız size uçak bilet firmaları, gezi organizasyon firmaları vb. firmalar yapacağınız paylaşımlar için ödeme yapacaktır.

Twitter gerçekten kendi için ayrı bir dünyadır. Twitter’dan para kazanabileceğiniz sayısız yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler hakkında bilgi edinmek için Twitter’dan para kazanmak başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

9.İnstagramdan Para Kazanmak

İnstagramdan para kazanma modeli hemen hemen Twitter ile aynıdır. Burada da belirli bir takipçi kitlesi oluşturmanız lazım. Tabi instagram görsel etkileşim üzerine olduğu için reklamları da görsellik üzerine olacaktır. Ya da etiketleme yoluyla size reklamlar verilecektir. Dikkat ettiyseniz tüm mecralarda takipçi arttırmanız oldukça önemlidir.

İnstagramda bir diğer para kazanma yolu ise satış yaparak para kazanmaktır. Tabi siz gezerek para kazanmak istediğiniz için bu yöntemi sadece dropshipping yoluyla gerçekleştirebilirsiniz. Tabi Instagramda kendi içinde ayrı bir dünya olduğu için instagram üzerinden para kazanmak başlıklı yazımızı okuyarak daha detaylı bilgi edinmenizi tavsiye ederiz.

10.Facebook Üzerinden Para Kazanmak

Facebook son yazdığımız 3 sosyal medya platformundan farklıdır. Kendi içinde ayrı bir internet ortamıdır diyebiliriz. Nedeni ise Facebook üzerinden para kazanmanızı sağlayacak çok sayıda fırsatlar vardır. Tabi bu size bağlıdır nasıl para kazanmak istediğiniz. Size her şeyden önce çok aktif olmanızı ve kitlenizi arttırmanızı tavsiye ediyoruz. Tabi bunun yanında kaliteli paylaşımlar yapmanız çok önemli. Çünkü rakipleriniz inanılmaz derecede çok fazla olacaktır.

Facebook çok detaylı bir platform. Bu nedenle Facebooktan para kazanmak başlıklı yazımızı inceleyerek size uygun para kazanma modelini bulabilirsiniz.

11.Kitap Yazarak Para Kazanmak

Bu konuda size verebileceğimiz en iyi örnek Rotasız Seyyah’dır. Mutlaka çoğunuz takip ediyordur. Mehmet Genç’in öncelikle Tedx’te yaptığı konuşmaya ait videosunu izlemenizi tavsiye ederim. Sonrasında ise size biraz ne yaptığından bahsedeyim. Mehmet Genç 3 yıl boyunca dünyayı gezip yaşadığı anılarını kitaba dökerek mükemmel bir başarı sağlamıştır. Hemde kitabını çok satanlar listesine girdikten sonra eline almış bir gezgindir.

Sizde kendi gezi anılarınız için bir kitap oluşturabilirsiniz. Ya da ilgilendiğiniz konuyla ilgilide bir kitap olabilir. Kitap yazarak gerçekten güzel paralar kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken kitap yazdıktan sonra kitabınızı takipçi kitlenizle paylaşmaktır. Ben yazamam, zor falan demeyin. Sadece deneyin. Emin olun çoğu yazarın yazım dili çok dağınıktır. Yazım diliniz sizin de kötü olabilir. Onları düzenlemek ve basıma hazır hale getirmek için editörler sizin yardımcınız olacaktır. Kitap yazarak para kazanmak başlıklı yazımızı mutlaka okumalısınız.

12.Bitcoin İle Para Kazanmak

Bir çok sitede gezerek para kazanmak ile ilgili yazılar okumuşsunuzdur. Ancak bitcoin yöntemini ilk defa bizden duyacaksınız. Bitcoin ile nasıl para kazanabilirim diye sorduğunuzu duyabiliyorum. Gelin size anlatalım.

Bitcoin ve altcoinlerin olduğu bir borsa vardır. Bu borsanını adı Binance’dir. Bu borsaya üye olarak alım satım yaparak günlük paralar kazanabilirsiniz. İnanın kazanması kolay olan bir platformdur. Çünkü daha piyasada yeni olduğu için insanlara bir çok kazanma fırsatı doğurmaktadır. Yapmanız gereken Binance’e üye olup, para aktardıktan sonra günlük alım satım yapmak. Bitcoin ile para kazanmak ve Binance üzerinden para kazanmak başlıklı yazılarımızı okumanızı tavsiye ederiz. Binance’a üye olmak içinde tıklayınız.

13)Borsa ve Forex ile Para Kazanmak

Burada size birden çok gelir elde yöntemi sunduk. Borsa ve forex te bunlardan birisidir. Ancak size tavsiyemiz şudur ki, her gün aynı anda hepsiyle ilgilenemezsiniz. Bitcoinde olduğu gibi uzun vadeli yatırımcı olmanızı tavsiye ederiz. Yani belirli bir yatırım yapıp haftalık olarak kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Bunun nedeni anlık olarak al-sat yapıp psikolojik baskı sonucu kaybetmenizin önüne geçmektir. Bitcoin, borsa , forex v.b kazanç yöntemlerde yatırdığını unutmak gerçekten işe yaramaktadır. Uygun fiyatlara bulduğunuz hisselerden biraz alım yapın.100 dolarlık olabilir bu. Sonra ise hafta bir veya ayda bir bakın. Yılda bunlar üzerinden 200-300 dolar bile kazansanız sizin için ekstra bir uçak bileti parası ifade etmektedir.

Not: Bitmex ile Forex mantığı ile para kazanabilirsiniz. Detaylı bilgi için Bitmex nedir nasıl oynanır başlıklı makalemizi inceleyiniz.

14)Makale Yazarak Para Kazanmak

Kendi blogumu açmak veya sosyal medyayla uğraşmak istemiyorum diyebilirsiniz. Ya da yazdığım anda ben paramı kazanayım ona göre hareket edeyim de diyor olabilirsiniz. Burada yapmanız gereken makale yazarak para kazanmaktır. Web sitesi sahipleri, siteleri için inanılmaz derecede içerik ihtiyacı duymaktadır. İnanın tek başına 50 tane siteye sahip olan çok sayıda insan vardır. Bu insanlar sitelerinin içerik ihtiyacını hazır makale satın alarak gidermektedirler.

Sizlerde yazım dilinizin iyi olduğunuz düşünüyorsanız hazır makale satışı yaparak para kazanabilirsiniz. Piyasada ortalama olarak 100 kelimelik bir makale 5-6 TL arasında alıcı bulmaktadır. Bunları yazıp satabileceğiniz ise sayısız site mevcuttur. Sizin tek yapmanız gereken makale yazarken dikkat etmeniz gerekenleri bilmektir. Yani makale alıcılarının ihtiyacı olan makale stillerini onlara vermek. Peki makale alıcıların ne tip makalelere ihtiyaç duyarlar? Yazdığınız makaleleri kolaylıkla nasıl satabilirsiniz? Makale alıp satılan siteler nelerdir? Bunlar için size detaylı bir yazı hazırladık. Makale Yazarak Para Kazanmak başlıklı yazımızı okuyarak bu konuda kendinize gelir oluşturmaya başlayabilirsiniz. Emin olun aylık 14000-15000TL para kazanan insanların olduğunu göreceksiniz bu sitelerde.

Makale yazarak para kazanmak isteyenler için detaylı anlatımın olduğu makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

15)Steemit Üzeriden Para Kazanamak

Blog açarak ilk başlarda para harcamak istemiyorum ya da benim makalelerimi başkası kullanmasın istiyorum diyebilirsiniz. Size bir başka yöntem olarak steemit’i sunabiliriz. Steem sitesinde yazarlık başvurusu yaparak para kazanabilirsiniz. Steem sitesi bir çok yazar aramaktadır. Yazarlık başvurunuz aynı gün onaylanmaktadır. Onay aldıktan sonra yazmaya başlayabilirsiniz. Sonrası ise yazılarınızın okunma sayısına göre para kazanmaya başlarsınız. Tabi yazılarınızın okunma sayısını arttırmak sizin elinizde. Nasıl mı? Size ait olan sosyal medya hesaplarında paylaşım yaparak daha fazla okunmasını sağlayabilirsiniz.

16)Medium Üzerinden Para Kazanmak

Medium sitesi de Steemit ile birebir aynıdır. Farkı ise biraz daha fazla kazanmanızı sağlayabilir ve daha popülerdir. Medium hakkında daha fazla bilgi almak için Google üzerinden searchleme yapmanız gerekmektedir. Gezerek para kazanmak için Medium.com’da yazı yazan bir çok gezginin olduğunu da göreceksiniz.

17)Bavul Ticareti Yapmak

Tabi bavul ticareti sizin seyahat modelinize bağlı olarak değişmektedir. Yani nerden nereye geçeceğinize bağlıdır. Örneğin sürekli bizim ülkemizden çıkışlar yapacaksanız işiniz daha kolay olabilir. Size şöyle örnek verelim. Yurtdışında biliyorsunuz ki tekstil ürünleri ülkemize göre 9-10 kat daha pahalıdır. Her gittiğiniz ülkeye bagajınızda tekstil ürünleri götürebilir ve orda bir butikle anlaşarak satabilirsiniz. Bir de geri dönme durumunuz var. Bu örneği size Makedonya olarak verdiğimizi sayın. Makedonya da tekstil ürünleri pahalı. Bir tshirt 40 Ruro dan başlamaktadır. Peki Makedonya’dan dönerken ne getirebilirsiniz? Buna örnek olarak da ülkemizde olmayan parfüm, kozmetik ve supliment tarzı ürünleri verebiliriz. Araştırarak bir çok fikir elde edebilirsiniz.

18)Hem Gezip Hem Satış Yapmak

Belki el sanatlarına yatkın olabilirsiniz. Bu konuda hiç deneme yaptınız mı? Bir bileklik yapmak veya takı ürünü tasarlamak ne kadar zor olabilir. Ya da bu konuda kendinizi geliştirmeyi hiç düşündünüz mü? Yurtdışında ki insanlar inanın sanata ve el emeği ürünlere bizim ülkemizdeki insanlardan daha çok değer vermektedir. Yaptığınız el sanatı ürünleri satarak gezinizin tamamını finanse edebilirsiniz. Bu şekilde para kazanan bir çok gezgin arkadaşımız vardır.

19)Müzik Aleti Çalarak Para Kazanmak

Ülkemizde mutlaka gözünüzü çarpmıştır müzik aleti çalarak para toplayan gezginler. Hiç müzik aleti çalmayı bilmiyor olabilirsiniz. Peki müzik aleti çalmaya başlamak ve öğrenmek sizin için zor mu. Bunun için İSMEK’in verdiği ücretsiz kurslardan faydalanabilirsiniz.

Peki hem müzik aleti çalıp hem de gezerek para kazanmak nasıl zor olmaz mı diyebilirsiniz. Emin olun her işin kendine göre bir zorluğu vardır. Ancak size yurtdışındaki insanların müziğe ne kadar çok değer verdiğinden bahsetsek azdır. Bu konuda şansınızı deneyip kolunuzdaki ekstra meslek bileziği sayısını arttırmanızı tavsiye ederiz.

20.Masaj Yaparak Para Kazanın

Ülkemizde Akdeniz ve Ege kıyılarında turistlere güneş kremi sürüp para kazanan insanları mutlaka görmüşsünüzdür veya haberiniz olmuştur. Aslında kulağa çok mantıklı gelen bir fikirdir. Gittiğiniz yere bağlı olarak bir güneş kremi ve narin ellerinizle bütün gezinizi finanse edebilirsiniz. Üstelik bu işi yaparak çok rahat günlük 50$ kazanabilirsiniz. Masaj yapmayı bilmiyorsanız, Youtube bir tık kadar uzağınızda. Masaj yaparak para kazanmak başlıklı yazımızda detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

21.Geçici Dövme Yaparak Para Kazanın

Yukarıdaki masaj yaparak para kazanma fikrine benzer bir para kazanma yöntemidir. İnanın bu konuda hiç bilginiz olmasa dahi öğrenmeniz bir gününüzü dahi almaz. Yapmanız gereken bir dövme kataloğuna sahip olmak ve gerekli malzemeleri edinmek. Gittiğiniz her yerde bir tezgah açarak işten paralar kazanabilirsiniz. Size tavsiyemiz insan sağlığının söz konusu olduğu kalıcı dövme işine bilmediğiniz sürece girmemeniz.

22.Gezginler İçin Ekstra İşlerde Çalışabilirsiniz

Bazı ülkelerde gezgin sayısı oldukça fazla olduğundan, bu ülkelerdeki işletmelerde daha uygun fiyatlara ya da kalacak yer karşılığında çalışarak gezginler aramaktadır. Bu şekilde çalışan çok sayıda gezgin görebilirsiniz. Emre Durmuş bunlardan birisidir. Kamboçya’da ki seyahatinde bir hostelde çalışarak konaklamasını bedavaya getirdiğinden bahsetmiştir.B unun için ilanların olduğu bir çok internet sitesi vardır.

23.Gezerek Para Kazandıran Meslekler

Yukarıdaki 19 madde de yapabileceğiniz bir şey bulamadıysanız ve illa da gezmek istiyorum diyorsanız gezerek para kazandıran mesleklerden birisine sahip olmanız gerekmektedir. Peki nedir bu gezerek para kazandıran meslekler diyorsanız, emin olun 100’lerce meslek vardır. Size rehberlik, danışmanlık, tur operatörlüğü gibi bir kaç mesleği örnek verebiliriz. Ancak özgür bir şekilde gezmek istiyorsanız mutlaka kendinize ait olan bir işi yapmalısınız.

Son olarak dünyayı gezerek para kazanmak isteyenler için altın değerinde tavsiyelerde bulunacağız. Gezgin olmak gerçekten emek isteyen, sabırlı ve cesaretli olmayı gerektiren bir yoldur. Bu yolda pes edip vazgeçmek istemiyorsanız ve gerçekten gezinizi finanse etmek istiyorsanız planlı olmanız gerekiyor. Dikkat ettiyseniz yukarıdaki çoğu işte belirli bir hazırlık süresi var. Örneğin en basiti Twitter’da dahi 10 bin takipçi rakamına oluşturmanız 1 ayınızı alacaktır. Sizin mutlaka 1 yıl öncesinden bunların planını ve hazırlığınızı yapmanız gerekmektedir.

İnternetten para kazanma yöntemleri başlıklı yazımızı okuyarak ekstra bilgi edinebilirsiniz.

Size yukarıda örnek verdiğimiz Rotasız Seyyah Mehmet Genç, Otostopla dünyayı gezen Emre Durmuş ya da bir çoğu kararlı ve hazırlıklarını önceden yapmış gezginlerdir. Sizde gezerek para kazanmak için kararlı ve sabırlı olmalısınız. Bir yıl önceden hazırlıklarınızı yapıp belirlediğiniz tarihte yola çıkmaya başlayabilirsiniz.

Aklınıza takılan sorular ve bizimle ekstra olarak paylaşmak istediğiniz fikirler için yorumda bulunmayı unutmayınız. Yazımızı beğendiyseniz de mutlaka paylaşmayı unutmayınız. Gezmediğimiz her gün ömrümüzden boşa geçmiş bir gün demektir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top