Hollanda Gezilecek Şehirleri 2023

Hollanda Gezilecek Şehirleri

Avrupa ülkesi Hollanda, yel değirmenleri ve lale tarlalarıyla ünlüdür. Ülkenin başkenti, kültürel dokusu ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken Hollanda şehri Amsterdam’dır. Renkli bahçeleri ve yürüyüş yolları ile tanınan Giethoorn ve denizcilik müzeleriyle adını duyuran Rotterdam, Hollanda şehirleri içerisinde öne çıkanlardır. Popüler Hollanda illeri arasındaki Marken ise deniz feneri ve ahşap evleriyle ilgi odağı haline gelmektedir.

1xbet

Amsterdam

Capcanlı şehir yaşantısı ile dikkat çeken Amsterdam, Hollanda’nın başkentidir. Doğanın müthiş bir ahenkle renk cümbüşü yarattığı lale bahçeleri, insanı alıp uzaklara götüren nostaljik yel değirmenleri ile hafızalara kazınan Amsterdam, kültürel zenginliği ve çok yönlü yapısı sayesinde ise turistlerin tatilden dönmek istemeyecekleri bir yerdir.

1xbet

Giethoorn

Hollanda’da konumlanan Giethoorn, adeta bir sulu boya tablosunu andıran manzarası ile gezginleri büyüleyen rotalardandır. Bu muhteşem rotada patikalar, yürüyüş yolları, rengarenk bahçeler, çiftlik müzeleri ve şirin kafeler bulunmaktadır. Huzurlu atmosferi ile vazgeçilmez gezi duraklarından olmayı başaran Giethoorn, sayısız tarihi mekanı da barındırmaktadır.

Rotterdam

Denizcilik müzeleri ile muhteşem alışveriş merkezlerine ev sahipliği yapan Rotterdam, Hollanda’nın en turistik şehirlerinden biridir. Modern meydanlara ve tarihi bölgelere gidilebilen Rotterdam’da şık restoranlarda tadım macerasına da dahil olunabilmektedir. Sanat aktivitelerinin de kalbi konumundaki bu şehir, her sene yüz binlerce turisti ağırlamaktadır.

1xbet

Marken

Hollanda’da yer alan ve Waterland belediyesine bağlı olan Marken, ahşap evlerle dolup taşan şirin bir köydür. Marken Müzesi ve şehirdeki ikonik deniz feneri, turistlere mutlaka görmeleri önerilen rotalardandır. Sayısız spor aktivitesi ile de ilgilenilebilen bir tatil durağı olan Marken, gezginleri şirin restoranlarıyla karşılamaktadır.

Amsterdam Kraliyet Sarayı, Anne Frank Evi ve Rembrandt Evi Müzesi’ne ev sahipliği yapan Amsterdam, Kuzey Hollanda’nın en çok bilinen kentidir. Hollanda’nın en güzel şehirleri listesinin başında bulunan Rotterdam ise kültür ve sanat aktiviteleri ile öne çıkmakta, Amsterdam’la birlikte Hollanda liman şehirleri listesinde yer almaktadır. Ayrıca Hollanda’nın önemli şehirleri arasındaki Giethoorn, huzur veren atmosferi ve şirin köy evleri sebebiyle, “Kuzeyin Venedik’i” olarak anılmaktadır. Hollanda gezilecek şehirlerinden Marken ise Hollanda’ya bağlı bir yarımadadır ve kırmızı kubbeli deniz feneriyle tanınmaktadır.

Hollanda Vizesi

Hollanda Popüler Yerler

Hollanda Turları

1

2

3

Sıkça Sorulan Sorular

Hollanda, Avrupa kıtasında yer almaktadır. Komşuları doğuda Almanya, güneyde ise Belçika’dır.

Hollanda’nın başkenti Amsterdam’dır. Ülkenin yönetim merkezi ise Lahey’dir.

Hollanda’da 67 şehir bulunmaktadır. Bu şehirler arasında Amsterdam, Giethoorn, Rotterdam ve Markenen popüler olanlardır.

Hollanda’nın büyük şehirleri arasında Amsterdam, Rotterdam, Lahey ve Utrecht bulunmaktadır. Her biri tarihi dokuları ve doğal güzellikleri ile tanınmaktadır.

Hollanda; yel değirmenleri, lale tarlaları, tarihi yapıları ve müzeleriyle turistleri büyülemektedir. Ülke, gezginlere birbirinden farklı ve keyifli aktivite olanakları sunmaktadır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top