Hyper Scape Sunucuları Yakında Kapatılacak: Ubisoft, Battle Royale Oyununu Sonlandırıyor 2023

Hyper Scape sunucuları yakında kapatılacak: Ubisoft, battle royale oyununu sonlandırıyor

Ubisoft, yaklaşık bir buçuk yıl önce yayınladığı Hyper Scape‘in gelişimini durdurma kararı aldı. Battle royale oyununun sunucuları yakında kapatılacak. Hyper Scape, ilk çıktığında türe yeni bir soluk getirdiği için ilgi görse de, hızlı bir düşüş gördü.

1xbet

Geliştiriciler, bir süre önce Hyper Scape’i desteklemeyi sessiz sedasız bıraktı. Son güncelleme Nisan 2023’de yayınlandı ve battle royale oyunu 3. sezondan sonrasını göremedi. Bu sessizlik ve hızla düşen oyuncu sayısı, geliştirmenin sonlandırılacağının sinyallerini vermişti.

Ubisoft, uzun zaman önce oyundan vazgeçmiş olsa da, oyun içi satışları ve battle pass sunmayı sürdürdü. Oyuncu topluluğunda hiçbir hareketlenme olmadı. Apex Legends gibi sessiz ve ilgi çekici bir başlangıç yapmak isteyen yayıncı, artık Hyper Scape’in fişini çekmeye hazırlanıyor.

1xbet

Hyper Scape sunucuları ne zaman kapatılacak?

Hyper Scape sunucuları 28 Nisan 2023‘de kapanacak. Ubisoft, kararını resmi sitesinden duyurdu ve bugüne kadar oyunu destekleyenlere teşekkür etti. Yayıncı açıklamasında aşağıdaki ifadelere yer verdi:

“Hyper Scape’in gelişimini sonlandırmak ve 28 Nisan itibarıyla oyunu kapatmak gibi zor bir karar aldık. Sürekli gelişen, yakın mesafeli ve hızlı tempolu bir nişancı deneyimi yaratmak için yola çıktık ve yolculuğumuzda bize katıldıkları için topluluğumuza son derece minnettarız. Bu oyundan öğrendiklerimizi gelecekteki projelere aktaracağız.”

1xbet

Hyper Scape, Ubisoft’un ilgi çekici içerikler sunmaması ve battle royale türünde rakibin fazla olması nedeniyle yolun sonuna geldi. Yayıncı, oyunu oynamaları için büyük yayıncılara para ödediği ilk zamanlar dışında pazarlama konusunda eksik kaldı. Yayıncılara verilen destek de sonlanınca, oyuna gösterilen ilgi de düştü.

Hyper Scape oyuncuları, uzun süredir maçlarda 60 oyuncuya (başlangıçta 100 olarak belirlenmişti) ulaşamadıklarını belirtiyor. Yani Ubisoft’un sunucuları kapatması kaçınılmazdı. İki yıllık bir geliştirme döngüsünden sonra apar topar kaldırılması, şirketin üzerinde artık mali yük olduğuna işaret ediyor. Yayıncı oyunla ilgili verileri paylaşmasa da, tarihindeki en büyük başarısızlıklardan biri olduğu kesin.

Daha önce Hyper Scape oynadınız mı? Oyunun sunucularının kapatılmasıyla ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top