İspanya Gezi Rehberi 2023

İspanya Gezi Rehberi

La Sagrada Familia / Barselona

1xbet

El Hamra Sarayı / Granada

Kurtuba Camii / Cordoba

1xbet

Montserrat / Barselona

Casa Mila / Barselona

1xbet

Popüler İspanya Turları

Avrupa’nın güneybatısında, İber Yarımadası’nda konumlanan İspanya’nın sınırları içerisinde Balear Adaları, Kanarya Adaları ile Ceuta ve Melilla adında iki özerk şehir yer almaktadır. Batı Avrupa’nın Fransa’dan sonraki ikinci büyük ülkesi olan İspanya, her yıl tatil için on milyonlarca turisti ağırlamaktadır.

İspanya Hakkında

– İspanya’nın Tarihi

– İspanya Denildiğinde İlk Akla Gelenler

– İspanya’ya Gideceklere Tavsiyeler

İspanya’ya Ne Zaman Gidilir?

– İspanya’ya Hangi Ayda Gidilir?

– İspanya’nın İklimi ve Hava Durumu

– İspanya’nın Festivalleri

İspanya’dan Ne Alınır?

İspanya’da; Madrid’den Valencia’ya, Barcelona’dan Bilbao’ya kadar alışverişin kalbinin attığı birçok şehir ve mağaza bulunmaktadır. Birçok şehirde yer alan mağazalardan; Flamenko elbisesi, mantilla, abanico, İspanyol talavera çömlekleri ve İspanyol gitarı başta olmak üzere şahane hediyelikler satın alınabilmektedir.

İspanya Şehirleri

İspanya’da hemen herkesi büyülemeyi başaran Barselona; canlı şehir hayatı, turistik mekanları ve zengin kültürü ile ziyaretçilerinin beğenisini toplamaktadır.

Palmiyelerle süslü plajlarından, kaliteli restoran ve mağazalarına varan benzersiz rotaları ile İbiza; Akdeniz’de konumlanan en popüler adalardan biridir.

İspanya’nın başkenti olan Madrid, her yıl milyonlarca turiste kapılarını aralamaktadır.

İkonik yapıların konumlandığı Mallorca Adası, yaz turizmi merkezleri ve eğlenceli etkinlikleri ile İspanya’nın en beğenilen tatil duraklarından biridir.

Dünyanın en eski şehirlerinden olan Malaga; büyüleyici manzarası, uğrak restoranları, tarihi binaları ve sakin atmosferiyle İtalya’nın merak edilen rotalarındandır.

Şık mağazaları, plajları, kaliteli restoranları ve sanat merkezleri ile meşhur olan San Sebastian; İspanya’da konumlanan ve gezginleri etkileyen bir şehirdir.

Devasa akvaryumlara, modern müzelere ve tarihi mekanlara ev sahipliği yapan Valencia; kültürel dokusunu yansıttığı gibi turistleri İspanya’da bambaşka bir boyuta götüren şehirlerdendir.

Sanatsal aktiviteler ile görkemli tarihi binaların kalbi konumundaki Sevilla, İspanya’nın en popüler tatil lokasyonlarından biridir.

Atlantik Okyanusu’nun kıyısında uzanan, doğal güzellikleri ve mimari harikaları ile eşsiz bir İspanyol şehri olan Bilbao, Bask bölgesinin başkentidir.

Yemyeşil manzaranın ardında saklı kalan cazibe merkezleri ile adından söz ettiren Granada; İspanya’da yer alan ve tarihi yapılarıyla dikkat çeken bir şehirdir.

Sayısız imparatorluğa tanıklık eden ve İspanya’da yer alan Cordoba; kilise, saray, bahçe, antik bölge ve otantik restoranlara ev sahipliği yapan bir şehirdir.

Kültürel dokusu ve antik binalarıyla göz dolduran şahane İspanya rotalarından olan Santiago de Compostela, sayısız etkinliğe katılım sağlanabilen muhteşem bir şehirdir.

1

2

3

İspanya Gezilecek Yerler

1

2

3

İspanya Meşhur Yemekleri

1

2

3

İspanya Vizesi

İspanya’ya gitmek isteyen turistler için çok sayıda vize seçeneği bulunmaktadır. Schengen vizesi kapsamında yer alan C tipi vize ile ziyaretçiler 90 güne kadar ülkede konaklayabilmektedir. D tipi yani uzun süreli vizede ise süreli ve süresiz ikamet seçenekleri yer almaktadır. Vize başvuruları, İstanbul ve Ankara’daki İspanya konsolosluklarına yapılmaktadır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top