İstanbul’da Öğrencilere Etkinlik Düzenleyen Atölyeler 2023

İstanbul’da Öğrencilere Etkinlik Düzenleyen Atölyeler

Bu yazımızda İstanbul’da anaokulu ve ilkokul öğrencilerine etkinlik düzenleyen atölyeleri sizin için derledik.

1xbet

Sayfaları sağa kaydırarak gezilecek yerleri inceleyebilirsiniz.

Zeka Atölyesi

1xbet

Zihinsel gelişime katkısı ıspatlanmış akıl oyunlarını temel alan atölyede düşünme becerilerini ve üretkenliği artıran, problem çözme yeteneğini güçlendiren, görsel algıyı, dikkati ve sosyal becerileri geliştiren bireysel ve gruplara yönelik etkinlikler düzenlemektedir.

Üsküdar Zeka Atölyesi Etkinlikleri: A. Akıl Oyunları Atölyesi B. Oyun Üretim Atölyesi C. Eğlenceli Bilim Atölyesi

1xbet

Zeka Atölyesi Üsküdar Adres: Ahmediye mah. Halk cad. No:47 (Doğancılar Yokuşu – Et-Balık Kurumu karşısı) Üsküdar / İstanbul Telefon: 0505 243 50 32 İnternet Sitesi: www.zekaatolyesiuskudar.com

İstanbul Oyuncak Müzesi

Oyuncaklarla Hayallerimi Kodluyorum’ atölyesinde, çocuklar oyuncak müzesinde sergilenen oyuncaklardan ilham alarak kendi oyuncaklarını üretecekler ve programlayarak onlara hayat verecekler.

Adres: Ömerpaşa Caddesi, Dr. Zeki Zeren Sokağı No:17 Göztepe / İstanbul Telefon: 0216 359 45 50 – 51 İnternet Sitesi: www.istanbuloyuncakmuzesi.com

Kidsnook Masal Atölyesi

Masal Akademisinde; tarihi yüzyıllar öncesine dayanan Hikaye Anlatıcılığı Sanatını öğrencilerle tanıştırabilir, hikaye anlatımlarına katılıp sonrasında hikayeyle ilişkili atölye çalışmasıyla gezinizi unutulmaz kılabilirsiniz.

Anasınıfından 4. sınıfa kadar öğrenciler için düzenlenen interaktif Masal Atölyelerinde; çocuklara hikaye anlatıcılığı sanatını tanıtma adına etkinlikler kurgulanmaktadır.

Adres: Yıldırım Oğuz Göker Sokak No: 11 Akatlar / Beşiktaş / İstanbul Telefon: 0212 324 07 06 İnternet Sitesi: www.kidsnook.com.tr

Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi

3 Yaş ve üzerindeki tüm katılımcılara açık olan müze içinde yer alan uçurtma atölyesinde isteyenler çalışmalara katılarak rengarenk kağıtlardan kendi uçurtmasını yapabilmektedir. Uçurtma eğitmenleri tüm çalışma boyunca destek vermektedir.

Adres: Aziz Mahmut Hüdayi Mah. Uncular Cd. Bakıcı Sk. No:12 Üsküdar / İSTANBUL Telefon: 0(216) 553 23 37- 0(532) 616 14 66 İnternet Sitesi: www.ucurtmadunyasi.com

KidZania İstanbul

KidZania Cumhuriyeti’ni ziyaret eden 4-14 yaşları arasındaki çocuklar son derece güvenli bir ortamda yetişkinlerin dünyasındaki meslekleri ve aktiviteleri, gerçek dünyanın kopyası bir şehirde rol yaparak birebir deneyimleyebilir.

KidZania çocuklara gerçek marka ve kurumların yarattığı aktivite birimlerinde istedikleri mesleği oynama/deneyimleme olanağı sağlar. Böylece, KidZania’da çocuklar doktorculuğu çocukların boyutlarına göre uyarlanmış, gerçeğin kopyası bir hastanede; pilotluğu gerçeğin kopyası bir uçakta; gazeteciliği gerçeğin kopyası gazetede oynarlar.

Adres: Acıbadem Mah. Ankara Devlet Yolu Haydarpaşa Yönü 4. Km. Çeçen Sok. Akasya Acıbadem, Üsküdar / İstanbul Telefon: 0850 200 5439 İnternet Adresi: www.istanbul.kidzania.com/tr

KidzMondo İstanbul

KidzMondo çocukların tüm gün kaliteli vakit geçirebilecekleri, eğlenirken öğrenecekleri ve çok keyif alacakları bir çocuk şehri… Gerçek bir şehrin çocuk boyutlarındaki hali… Trump Alışveriş Merkezi’nde 4 bin m2 alana yayılan, sokakları ve binaları olan, kendine has bir anayasa ile çocuklar tarafından yönetilen bir şehir KidzMondo…

Çocuklar bu şehre gerçek bir uçağın kokpitinin monte edildiği havaalanından giriş yapıyor. Check-in kontuarlarında biniş kartları ile birlikte şehir haritalarını ve çeklerini alıyor, parkın her noktasında takip edilmelerini sağlayan güvenlik bantları kidzbantlarını bileklerine takıyorlar. Böylece onlar artık birer KidzMondo vatandaşı, yani Kidizen!

Adres: Trump Alışveriş Merkezi Mecidiyeköy Yolu Cad. No: 12 B3 Katı Mecidiyeköy, Şişli / İstanbul Telefon: 0(212) 348 10 00 İnternet adresi: www.kidzmondoistanbul.com

Rahmi Koç Müzesi

Müzemizde sergilenen Fenerbahçe Vapuru’nun 2. Mevki Salonu’nda yer alan Hafta Sonu Eğitim Atölyesi’nde 4-14 yaş arası çocuklarla her hafta farklı bir atölye çalışması yapılmaktadır. Bu atölyeler tasarım, mutfak, boyama, bitki, sinema, matematik, enerji, denizcilik, biyoloji, astronomi, heykel, kukla, drama vb. Atölyelere katılan çocuklarımıza yaş gruplarına göre yeni arkadaşlar edinerek iletişim ve sosyal becerilerini geliştirebilme olanağının yanı sıra yaparak- yaşayarak öğrenebilme imkânı sunmaktayız. Çocuklarımız, atölyede yaptıkları ürünlerle evlerine dönmekten çok büyük mutluluk duymaktadırlar.

Atölye programları ve bilet satışları biletix üzerinden gerçekleşmektedir. Yaş aralıklarına dikkat ederek katılım sağlayabilirsiniz.

Adres: Hasköy Cad. No:5, 34445 Beyoğlu / İstanbul Telefon: 0 212 369 66 00 İnternet Sitesi: www.rmk-museum.org.tr

Beykoz Cam Ocağı

Cam Ocağı Vakfı, her yaştan öğrencileri kapsayan gruplara açık, okul gezilerine ev sahipliği yapıyor. Bu gezilerde öğrenciler kampüsümüzü gezerek cam yapımını izleyebiliyor, dilerlerse kısa bir atölye çalışmasına katılarak camla daha da yakınlaşabiliyorlar. Cam ocağının dördüncü ve üzeri sınıflarla gezilmesinin daha faydalı olacağını düşünüyoruz.

Adres: Köyiçi Caddesi 72/A, Öğümce, 34829 Beykoz / İstanbulTelefon: 0 216 433 36 93 İnternet Sitesi: www.camocagi.org

İTÜ Bilim Merkezi

Optik Yanılsama, Mekanik, Elektrik Magnetizma, Matematik, Uzay, Akışkanlar Mekaniği, Ses ve Titreşim ve Genel Fizik konularını içeren yaklaşık 70 gösteri birimi bulunan İTÜ Bilim Merkezini eğitim-öğretim dönemi boyunca programlarına alan okullar merkezimizden randevu alarak rehberler eşliğinde gezebilmektedirler.

İTÜ Bilim Merkezi olarak çocukların bulunduğu her yerde onları bilimin eğlenceli yüzüyle tanıştırmak ve buradan aldıkları keyif yardımıyla bilime daha çok ilgi duymalarını sağlamak için “Haftasonu Atölyeleri” Cumartesi günleri 7-11 yaş ve 4-6 yaş olarak 2 gruba yapılmaktadır.

Adres: İTÜ Bilim Merkezi, İTÜ Taşkışla Kampüsü, Taksim İstanbul Telefon: 0 212 251 60 13 İnternet Sitesi: www.bilimmerkezi.itu.edu.tr

Şişli Belediyesi Bilim Merkezi

Merkezde atölye programları, Antartika bölümü, küresel ısınma konusunda eğlenceli deneyler, deprem ve yangın simülatörleri, deprem ve yangın eğitimleri, alternatif enerji, uzay bölümünde ziyaretçileri Uzayda Kilonuz, Karadelik ve Planetarium deney üniteleri, zeka oyunları bulunmakta. Gruplar, randevu alarak rehber anlatımıyla deney ünitelerini gezebilmektedirler. Merkezin dördüncü ve üzeri sınıflarca gezilmesinin daha uygun olacağını düşünüyoruz.

Adres: Esentepe, Öğretmen Haşim Çeken Cad. 18/A, Şişli/İstanbul Telefon: (0212) 266 0046

Mucitler Atölyesi

Anaokulu ve ilköğretim çağındaki çocuklara yönelik eğitici ve eğlenceli çeşitli etkinlikler; Deney Atölyesi, Robot Atölyesi, Elektrik-Elektronik Atölyesi, Bilim Gösterileri, Bilim Sergileri ve Şenlikleri organize eder ve gerçekleştirir. Atölye çalışmalarına okul öncesi kurumlar, ilkokul ve ortaokullar randevu alarak gruplar halinde katılabilmektedirler.

Adres: Bulgurlu Mah. Libadiye Cad. No:13 Üsküdar Telefon: 0 216 650 89 50 – 0 505 394 58 44 İnternet Adresi: www.mucitleratolyesi.com

Sancaktepe Bilim Merkezi

Bilim ve teknoloji merkezleri her yaştan farklı birikime sahip insanları bilimle buluşturmak, bilgiyi kaynağından öğrenmelerini sağlamak ve bilime olan merakı tetiklemek üzere tasarlanmış deneysel ve uygulamalı merkezlerdir.

Sancaktepe Bilim Merkezi’nde robotlar, dalga havuzu, rüzgar jeneratörü, tırmanan koni, ağırlık sımülatörü, Bernoulli Üfleyicisi gibi hazırlanmış daha bir çok deneysel düzenek bulunmaktadır. Öğrencileri bilimle şaşırtmak istiyorsanız aradığınız mekanlardan birisi de Sancaktepe Bilim Merkezi’dir. Merkezin dördüncü ve üzeri sınıflarca gezilmesinin daha uygun olacağını düşünüyoruz.

Adres: Eyüp Sultan Mah. Ulubatlı Hasan Cd. No:1 Samandıra Sancaktepe / İSTANBUL Telefon: 0 216 311 90 18 İnternet Adresi: www.sabidem.org

Miniskop Bilim Atölyesi

Miniskop Bilim ve Sanat Atölyesi, çocukların hayata atıldıkları ilk andan itibaren çevresini gözlemleyen, sorgulayan bireyler yetiştirmeyi , çocuklarda yaratıcı düşünme, hayal gücü, psikomotor ve duyuşsal becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Alanında uzman kadrosuyla, 4-12 yaş grubu çocuklara bilim ve sanat etkinlikleri düzenleyen atölye okul gezilerine de kapılarını açmaktadır.

Adres: Ferah caddesi Zarif sokak No:4 Üsküdar/ İstanbul Telefon: 0216 641 21 38 İnternet adresi: www.miniskop.com.tr

Eyüp Oyuncak Atölyesi

Okul Öncesi ve İlköğretim çocuklarına yönelik atölye çalışması yapıyoruz. Ham olarak hazırladığımız eyüp oyuncaklarını çeşitli renkte boyalar vererek çocukların kendi oyuncaklarını kendilerinin boyamasına olanak tanıyoruz.

Bu onlar için farklı bir etkinlik ve hoşça bir kaç saat geçirdikleri güzel bir anı olarak belleklerinde kalacaktır.

Adres: Nişanca Mah. Çömlekçiler Arkası Sok. No:13 Kat:1 Eyüp/İstanbul Telefon: 0554 498 09 28 İnternet adresi: www.eyupoyuncaklari.com.tr

Santral İstanbul

Santral İstanbul Eylül 2007 de açılmıştır. Okul programları ve hafta sonu programları olmak üzere iki farklı kategoride çocuklara ve gençlere yönelik eğitim programlarına yer vermektedir.

Okul Programları, Enerji Müzesi, Ana Galeri ve diğer sergi mekanlarında, okul öncesi dönemden başlayarak farklı yaş grupları ve sınıf seviyelerine uygun olarak düzenlenmiş rehberli okul turu programlarını ve bilim temalı Atölye Programlarını içermektedir.

Merkezin üçüncü ve dördüncü sınıflarca gezilmesinin daha uygun olacağını düşünüyoruz.

Adres: Eski Silahtarağa Elektrik Santrali Kazım Karabekir Cad. No:2 Eyüp 34060 İstanbul Türkiye Telefon: 0212 311 78 78 / 78 09 İnternet adresi: www.santralistanbul.org

Mihrabat Korusu

“Doğada Bir Gün” çevre dostu ilköğretim çağı öğrencileri için, yaş özellikleri ve sınıf seviyeleri göz önüne alınarak kurgulanan, eğitici, interaktif, doğal, çevreyi koruyabilme eğitimi temalı on bir yıldır uygulanan bir oyun programıdır. Grupla beraber sabah 09.30’da başlayıp 16.00’da sona eren etkinlikte öğrenciler yaş grubuyla çeşitli oyunlara katılıp dolu dolu bir gün geçirmektedir. Bireysel katılımın olmadığı programda öğrencilere öğle yemeği verilmektedir. Etkinliğe tüm sınıfların katılabileceğini düşünüyoruz.

Adres: Mihrabat Caddesi No:50 Kanlıca Beykoz / İSTANBUL Telefon: (0216) 425 86 16 – (0530) 402 13 13 İnternet Sitesi: www.mihrabatkorusu.com

Cavidan Hanım Çiftliği

“Doğada Yaparak Öğren” sloganıyla yola çıkan Cavidan Hanım Çiftliği’nde okul gezilerine yönelik peynir mayalama, inşaat uygulamaları, botanik çalışmaları, Piri Reis’in kayıp hazinesi gibi etkinlikler kurgulanmıştır. Bu etkinliklerde amaç öğrencilerin teorik bilgilerini günlük hayatta kullanabilmesini kazandırmaktır.

Adres: Lale Çiçeği Sokak Emirli Köyü Pendik / İstanbul Telefon: 0(505) 320 00 20 İnternet Sitesi: www.cavidanhanimciftligi.com

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top