Kristal Kutusu Kırmızı 2023

Kristal Plaket kutusu nedir?

1xbet

Kristal plaket sunumu özellikle özen ve dikkat isteyen bir süreçtir. Kristal plaketin hassas yapısı ve kıymeti hesaba katılınca bu güzel plaket grubunun hak ettiği kalite de bir kutu ile sunulması adeta bir zorunluluktur. İşte bu iş için üretilen kristal plaket kutusu özel iç yapısı sayesinde baskılı kristal plaketlerin hem sunumu hem de taşınması için kullanılan gösterişli bir plaket kutusu çeşididir. Son yıllarda öğretmenler günü, sevgililer günü ve anneler günü gibi özel günler için kişiye özel kristal plaket hediyelik ürün olarak yoğun bir biçimde kullanılmaktadır. Ödül törenlerinin vazgeçilmez ürünü kristal plaket kutusu esasen hem ödülü veren hem de ödül alan kişiler açısından bir prestij göstergesidir. Yıllarca sergileneceği için plaket kutusunun zamanın etkilerine karşı dayanıklı bir yapısı olmalıdır.


Kristal Plaket kutusu imalatı ve özellikleri

1xbet


BASKILI KRİSTAL PLAKET KUTUSU NASIL YAPILIR?

Kristal Plaket baskı işlemini birkaç şekilde yapabilirsiniz. Bunları sırası ile incelersek;

1xbet

Süblimasyon baskı ile kristal plaket baskısı nasıl yapılır ve kutu nasıl kullanılır?

Kristal plaket kutusu için uygun standart ebattaki kristal plaketler üzerine süblimasyon metal levha kullanarak baskı yapabileceğiniz gibi süblimasyon kristal plaket üzerine doğrudan süblimasyon baskı da yapabilirsiniz. Eğer metal levha ile baskı yapacak iseniz Subli-T sert zemin transfer kağıdına Epson süblimasyon yazıcıdan çıktı alınır. Süblimasyon metal üzerindeki koruma plastiği soyulduktan transfer kağıdı metale termal ısı bandı ile sabitlenir. Daha sonra ısıtılmış preste kağıt altta metal üstte kalacak şekilde 185°C ısıda 60 saniye pres baskı yapılır. Pres baskı sonrası metalin çok sıcak olduğu unutulmadan süblimasyon baskı makinasından çıkarılır. Transfer kağıdı hızlı bir biçimde metalden sökülür. Baskı yapılan süblimasyon metal çift taraflı bant veya başka bir yapıştırıcı ile kristal plaketin baskı alanına ortalanarak yapıştırılır. Süblimasyon metalli kristal plaket baskısı böylece tamamlanır. Eğer süblimasyon kristal plakete baskı yapacaksanız kristalin biçim ve ebatına uygun olarak çalışma hazırlanır ve 200°C ısıda 300 saniye baskı yapılır. Kristal plaketlerin her biri elde imal edilmektedir. Bu sebeple aynı model kristallerde dahi ebat farklılıkları olabileceği çalışma hazırlanırken göz önünde bulundurulmalıdır.

Süblimasyon Metalli Kristal Plaket ve Kutusu

Lazer kazıma kristal plaket baskısı nasıl yapılır?

Kristal plaket kutusu için yapılacak baskıya göre lazer kazıma kristal plaket seçilir. Lazer kazımaya uygun kristal plakete göre bilgisayarda çalışma hazırlanır. Hazırlanan çalışma, 3D fiber lazer makinasında veya yüzey kazıma için CO2 lazer kazıma makinasında lazer ile kazınarak baskı kristalin üzerine veya içerisine aktarılır. Kristalin gerekli temizlik işleri yapıldıktan sonra UV yapıştırıcı ile kaide ortalanarak yapıştırılır. Lazer kazıma kristal plaket baskısı böylece tamamlanır.

Lazer Kazıma Kristal Plaket ve Kırmızı Kristal Plaket Kutusu


Dijital Kristal plaket baskısı nasıl yapılır?

Dijital sistemde yani bir UV yazıcı veya ekosolvent baskes yazıcı ile de kristal plaket baskısı yapabilirsiniz. Seçilen kristal plaketteki baskı alanına göre bilgisayarda çalışma hazırlanır. Hazırlanan çalışma cam, akrilik, kristal veya plastik baskı levhasının veya faset üzerine doğrudan ya da bir etiket vasıtası ile aktarılır. Levhalar çift taraflı bant veya başka bir yapıştırıcı ile kristal plaket baskı alanına ortalanarak yapıştırılır. Kristalin gerekli temizlik işleri yapıldıktan sonra UV yapıştırıcı ile kaide ortalanarak yapıştırılır. Plaket kutuya yerleştirilir. Dijital plaket baskısı böylece tamamlanır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top