Mine Atlı: Önemli Olan Polis Gücünü Artırmak Değil Suç ve Suçlu Oranını Düşürmektir 2023

Mine Atlı: Önemli olan polis gücünü artırmak değil suç ve suçlu oranını düşürmektir

1xbet

TDP Genel Başkanı Avukat Mine Atlı, bir toplumdaki güvenliğin, ekonomik refah seviyesi, sınır kapılarının denetimleri ve barışçıl politikalarla sağlanacağını belirtti.

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Avukat Mine Atlı, ‘polis teşkilatını güçlendirme adı altında, polisin topluma karşı bir gözdağı aracı olarak kullanılmasına’ sonuna kadar karşı olacaklarını söyledi.

Mine Atlı bugün yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye Emniyet Genel Müdürlüğü’nün KKTC Polis Genel Müdürlüğü’ne dün yapılan bir törenle hibe ettiği toplumsal olaylar ve eylemlerde kullanılan ve akrep olarak anılan araçlar, silahlar ve teçhizatlar konusunu değerlendirdi. Atlı, “Kıbrıs Türk toplumu, toplumsal çatışmaların olduğu dönemlerde dahi böylesine ağır silahlar kullanmamıştır. ‘Polis teşkilatının güçlendirilmesi’ olarak lanse edilenin aslında ‘polisi topluma karşı güçlendirmek’ olduğunu görmüyor değiliz” iddiasında bulundu.

1xbet

Atlı, bir ülkenin ve toplumun güvenliğinin, ağır silahlar ya da araçlarla değil, sınır kapılarının denetimiyle, ülkeye giriş çıkışların kontrolüyle, ekonomik refah seviyesinin yükseltilmesiyle, bilim, sanat ve eğitimle sağlanabileceğini, önemli olanın suça karşı polis gücünü artırmaktan ziyade, suç ve suçlu oranını düşürmek olduğunu belirtti.

Getirilen araçların toplumsal eylemlerde kullanılacağını savunan Atlı, ‘topluma kendi polisinin eliyle gözdağı vermenin o topluma güvenliği getirmeyeceği gibi tam aksine huzursuzluğu sirayet ettireceğini’ söyledi.

Levent ÖZADAM’dan

1xbet

Levent KUTAY’dan

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

İlgili Haberler

Türkiye Emniyet Genel Müdürlüğü, Polis Genel Müdürlüğü’ne 2 araç ve çeşitli teçhizat hibe etti

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top