Mutlu Evlilik Sırları 2023

Mutlu Evlilik Sırları

Evlilik ve mutlu bir beraberlik sürdürmek doğal olarak mümkün müdür? Uzun süre evlilik veya mutlu bir beraberlik sürdüren çiftler bu şekilde uzun süreçte mutlu …

Yaşam
04 Eylül 2021 – 21:18

1xbet

4 dk okunma süresi
TAKİP ET Dinle
Yazdır
A Büyüt
A Küçült
Yorumlar


Mutlu Evlilik Sırları
Evlilik ve mutlu bir beraberlik sürdürmek doğal olarak mümkün müdür? Uzun süre evlilik veya mutlu bir beraberlik sürdüren çiftler bu şekilde uzun süreçte mutlu olmayı nasıl başarıyorlar sorularını sizler için derledik.

1xbet

Evlilik veya mutlu bir beraberlik amacıyla bir araya gelen çiftler neye önem vermeli ki zamanla ilk başladıkları andaki sevgi, aşk ve birlikte olma hissini diri tutabilsinler.Bu sorular genellikle uzun süre ilişki yaşayan veya uzun süre mutlu evlilik sürdürmek isteyen çiftlerin merak ettiği konular arasında bulunmaktadır.

Mutlu evliliğin veya birlikteliğin uzun süre devam edebilmesi için bazı konuları bilmek gerekmektedir. Özellikle kadınların bu konularda daha ayrıntıya dikkat eden taraf oldukları için önemle üzerinde durmaları ilişkileri daha farklı ve olması istenen düzeye taşıyabilmektedir.

1xbet

Gerekli İlgi Ve Merakı Canlı Tutmak
Bir ilişkiye başlarken çiftler için birbirini tanıma birbiri hakkında merak ettiği konuları aydınlatma isteği zaman geçtikçe o insanı tanıma ve hakkındaki tüm bilgileri nasıl davranacağını kestirmek gibi durumlar ile son bulmaya başlamaktadır.

Her şeyden önce bir beraberliğin uzun soluklu devam etmesi için kişilerin merak duygusu veya ilgisini kaybetmemek gerekir. Bu merak ve ilgi toplamayı sağlamak için olağanüstü davranışlar göstermemek gerekir. Doğal olan bir ilgi oluşturmak ve doğal olan ama bir yandan da tahmin edilemez hissi veren kişiler daha çok karşı tarafın ilgisini çekmektedir.

Eşlerin Kendine Ait Zaman Ve Hobileri Bulunması
Doğal olarak ilgi görmek istendiğinde yanlış olan tutum bunu sürekli dile getirmektir. Özellikle kadınların ilişkilerde bu hatayı çok fazla yaptığı görülür.

Oysa doğal olarak ilişkilerde ilgi odağı olmanın yolu öncelikle kendine ait bir zaman ve hobi edinerek karşı taraftan bağımsız kalabilmektir.

Evliliklerde uzun ve mutlu beraberliğin sırlarından biri de karşı taraftan beklenti içine girip ilgi ve alaka beklediğini dile getirmemektir. Çünkü sürekli ilgi ve alaka beklendiği ifade edildiği zaman bu karşı tarafın rol davranışı içerisine girmesine ve zamanla da ilişkiden kopmasına neden olmaktadır.

Evlilikte Veya Birliktelikte Kaliteli Zaman Geçirmek
Evliliklerde ve mutlu beraberliklerde kaliteli zaman geçirmek çok önemlidir. Kaliteli zaman geçirmek sanıldığının aksine incelikle planlanarak geçirilen zaman değildir. Kaliteli zaman iki kişinin bir arada kendilerini ifade edebildikleri ve iyi hissettikleri zamandır. Örneğin beraber sohbet etmek veya beraber bir çay içmek gibi günlük hayatta kendiliğinden gelişen durumlardır. Burada önemli olan çiftlerin bu esnada başka bir şey düşünmeden anı yaşayarak iyi hissetmeleridir.

Çiftlerin Tartışması
Bilinenin aksine evliliğin ve mutlu bir beraberlik sürdürmenin en önemli yollarından biri de ortak fikirde olmayan konularda tartışabilmektir. İki kişinin bir çok konuda aynı fikirde olmaması ilişkilerin tekdüze olmamasını ve ilginin kaybolmamasını sağlamaktadır.

Tartışma konusunda dikkat edilecek hususlar şunlardır;

Tartışma konusunda dikkat edilecek noktaları bilmek ve bunlara dikkat ederek karşı tarafı incitmemek, kırmamak, yargılamamak gerekir.

Tartışılan konu hakkında her zaman iki tarafın da fikrini dile getirmesi gerekir. Bir taraf susup diğer taraf hep dinliyor ise bu tartışma sayılmaz. Bu durumda sessiz kalmak ve tartışmaya karşı tarafın fikrini ortaya koymasını bekleyerek devam etmek gerekir.

Tartışmalarda kazanan taraf olmayacağı unutulmamalıdır. Tüm tartışmalar sonunda karşı düşüncenin varlığını ve değiştirmenin gereksizliğini ortaya koyar.

Kişisel Bakım Ve Kendine Güven
Evliliklerin ve ilişkilerin sürmesinin en önemli yollarından biri de kişinin kendine güveninin olmasıdır. Zamanla yaş ilerlemesi ve vücut değişiklikleri ile ilgili konularda kişilerin kendini güzel veya çekici görmemesi de kendine güven olgusunu yitirmeye neden olmaktadır.

Bu durumda yapılabilecek en kolay değişim ve dönüşüm yolu kadın veya erkek olarak her gün aynada kendini güzel veya çekici olduğu konusunda iltifatlarla yönlendirmesidir. Kişi kendini güzel ve çekici bulduğunda eşi de onu öyle görmektedir.

Evliliğin Temel Mekaniklerini Korumak
Evliliğin veya mutlu bir beraberliğin temel mekanikleri bulunmaktadır. Bunlar evlenirken veya ilk tanışma esnasında alınan sözler veya beklentiler ile başlayarak zamanla kalıplaşan konulardır.

Eğer evliliğin temeli korunamazsa ve sağlam olmazsa devam ettirilecek bir ilişki ortadan kaybolabilir.

Evliliğin mekanikleri şunlardır; beğeni, saygı, sadakat, hoşgörü şeklinde kısaca belirtilebilmektedir. Her ilişkide bu mekaniklerin sayısı artabilmektedir.

Uzun süreli birlikteliklerde beğeni çok önemlidir. Beğenilen bir özellik veya bir beden ilgiyi hep diri tutar. Saygı iki kişinin kendi alanlarını oluşturmasını sağlar. Sadakat her konuda bağlılığı arttıran en önemli güven nedenidir. Hoşgörü ise yapılan hatalarda karşı tarafı suçlamak yerine anlamak gerektiğini ortaya koyan bir yoldur.

Mutlu bir evliliğin ve uzun süre mutlu bir birlikteliğin sırlarını ana hatlarıyla bu şekilde belirtmek mümkündür. Her kişi özel olduğu için her evlilikte kendi özelliği ile sürebilmektedir.

İlginizi Çekebilir
Javan Ağaç Kurbağası: Uçan Bir Kurbağa Türü

Tavus Kuşu Hakkında

Manatigiller Familyası

Korku Filmi Nasıl Unutulur

Çok Okunan Haberler
Irmak Arıcı ve Nahide Babashlı – Günahsızım Şarkı Sözü

Sosyal Medyada Ördek Sendromu

Tre Cime Di Lavaredo İtalya

Ramazan Pidesi Tarifi ve Malzemeleri

Korku Filmi Nasıl Unutulur

Son Haberler
Pu’uhonua O Honaunau Ulusal Tarih Parkı

Bromo Dağı

Javan Ağaç Kurbağası: Uçan Bir Kurbağa Türü

Avustralya’nın Kalbinden Geçen Steyr Nehri

Tavus Kuşu Hakkında

Theta Healing Nedir? Theta Healing Yönteminin Faydaları Nelerdir?

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top