Öğrenci Ve Akademisyenlere Ücretsiz İnternet Desteği! 2023

Öğrenci ve akademisyenlere ücretsiz internet veren operatörler devletin vermiş olduğu 6 GB internet hakkı üzerine kendileri de ekleme yaparak internet ihtiyaçlarını gidermektedirler. Uzaktan eğitim sistemi için kullanılmak istenen hediye internet Vodafone, Türk Telekom ve Turkcell faturalı veya faturasız tüm müşterileri için hatlara tanımlanmaktadır. GSM müşterisi kendi müşteri hizmetini arayarak konuyla ilgili tüm ayrıntılara ulaşabileceği gibi ayrıca mobil uygulamalar üzerinden de sorgulama işlemleri veya inceleme işlemlerini gerçekleştirebilir. Ücretsiz internet desteği sayesinde uzaktan eğitim öğrenimleri aksamadan devam edebilmektedir. Öğrenci ve akademisyenlerin herhangi bir başvuru veya form doldurmasına gerek yoktur. 6 GB ücretsiz internet desteği devlet kararı ile tüm kullanıcılara tanımlanmıştır. Uzaktan eğitim için Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından alınan kararla 6 GSM operatörü kullanıcılarına otomatik olarak hediye internetini tanımlamıştır.

1xbet

Turkcell Eğitimde Ücretsiz İnternet Desteği

turkcell ucretsiz internet

Turkcell eğitim için ücretsiz internet kampanyasını YÖK’ten alınan karar ile müşterilerine açıklamıştır. Öğrenci ve akademisyenler 6 GB internet haklarını YÖK sitesinde yer alan online içerikleri incelemek için kullanabilir. Bu sayede öğrenciler dersleri hakkında tüm takiplerini gerçekleştirerek, derslerinden geri kalmadan sınavlarına hazırlanabilirler. Bu durum akademisyenler içinde geçerli olduğu için aynı şekilde YÖK online içerikler için 6 GB ücretsiz internet desteği hatlarına tanımlanmıştır. Ücretsiz internet desteğinden yararlanmak isteyenler hiçbir şekilde başvuru ücreti ödememektedir. Ders içeri ve online eğitimler dahil olacak şekilde hediye internet kullanımı gerçekleştirebilir. Uzaktan eğitime destek amaçlı başlatılan bu kampanya sayesinde yayımlanan tüm dersler hediye internet kotası kullanılarak gerçekleşecektir. Fakat hediye internet kotasına dahil olmayan bazı durumlar vardır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

1xbet

– Eğitim sırasında Youtube vb. araçlar aracılığı ile verilen linkler açıldığında, hediye internet kotası dışında bir internet kotası varsa video izlenebilecektir.

– Zoom veya Teams gibi platformlar hediye internet kotası kullanımı dışındadır.

Bu durumlarda hediye internet kotasından farklı bir internet paketi olması gereklidir. Mobil operatörde farklı bir internet paketi olduğunda ders sırasındaki tüm içerikler veya yönlendirmeler açılıp izlenebilecektir.

1xbet

2020 Turkcell Faturalı ve Faturasız Hatlara Hediye İnternet Paketleri hakkında detaylar yazımızdadır.

Vodafone Eğitimde Ücretsiz İnternet Desteği

Vodafone eğitim için ücretsiz internet ile öğrencilerin ve öğretmenlerin derslerinden geri kalmadan online eğitim gerçekleştirmesine olanak tanımıştır. Vodafone kullanıcıları herhangi bir başvuru yapmadan hatlarına tanımlanmış olan hediye internet haklarını YÖK resmi sitesinde bulunan online içeriklerde gözlem ve inceleme yaparken kullanabilecektir. Vodafone kullanıcıları dilerse konu hakkında müşteri danışmanlarından destek alarak tüm ayrıntılara sahip olabilir. Müşteri danışmanı ile vakit kaybetmek istemeyen kullanıcılar Vodafone yanımda mobil uygulaması sayesinde hızlı ve kolayca sorgu ve gözlem işlemlerini gerçekleştirebilir. Vodafone kullanıcıları 6 GB hediye internetlerini sadece YÖK’ün online içerikler alanında kullanabileceklerdir. Aynı şekilde öğretim görevlisi akademisyenlerde hediye internetlerini öğrencileri gibi kullanabileceklerdir. Hediye internet hakkı sadece online içeriklerde ve online eğitimlerde kullanılmaktadır. Ders içeriğindeki bir link tıklandığı zaman açılan sayfa bedava internet kotası kapmasına girmez. Mobil hat üzerinden başka bir internet kullanımı söz konusu değilse bu durumda link izlenemeyebilir.

Türk Telekom Eğitimde Ücretsiz İnternet Desteği

Türk Telekom eğitimde internet desteği ile öğrenci ve akademisyenler YÖK online içerik ve eğitimlerde hediye internetlerini kullanabilir. Hediye internet kullanımları hakkında tüm detaylı bilgi müşteri hizmetleri tarafından veya online işlemler menüsü üzerinden incelenebilir. Türk Telekom faturalı veya faturasız hat kullanıcılarının tümü için hediye internet desteği yapılmaktadır. Eğitimlerde geri kalmamak adına devletin almış olduğu karar ile tüm GSM operatörlerinde olduğu gibi Türk Telekom’da 6 GB internet hakkını öğrenci ve akademisyenlerin YÖK online içerik kullanımlarında tanımlamaktadır. YÖK online içerikler kullanımı dışında kalan bazı durumlar vardır. Ders sırasında Youtube veya farklı kanallar ile paylaşılan link tıklandığı zaman ücretsiz internet kotası tarafından video izlenemez. Bu durumda faturasız veya faturalı hat kullanıcıları hediye internetlerinin dışında farklı bir internet paketlerinin olmasıyla içeriklerdeki uzantıları açabilir. Ücretsiz internet desteği hakkında tüm faturalı veya faturasız hat kullanıcıları online işlemler menüsünden hızlıca sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilir.

2020 Türk Telekom Faturalı ve Faturasız Hatlara Hediye İnternet Paketleri bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Uzaktan Eğitim Destekleri Nelerdir?

uzaktan egitim hediye internet

Uzaktan eğitim destekleri ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrenci ve öğretmenlerine internet destekleri ile yapılmaktadır. Uzaktan eğitim sistemine geçilmesinin ardından tüm eğitimlerin internet ortamı üzerinden online olarak gerçekleştirilmesi kullanıcıların internet paketlerini sıkıntıya sokmuştur. Bu sebeple devlet tarafından alınan kararlar ile GSM operatörleri hatlarının üzerine hediye internet desteğini sadece eğitimleri hakkında kullanabilmektedir. Hediye internet hakkında ayrıntılı bilgiler GSM operatörlerinin web siteleri üzerinden kampanyalar bölümünden gözlemlenebilir. Ayrıca müşteri hizmetleri aracılığı ile internet kullanımları ve kotaları hakkında bilgi alınabilir. Eğitim için GSM operatörleri tarafından hatlara tanınan hediye internet kullanımı her ay yenilecek şekilde yapılmaktadır. Bir önceki ayda artan internet kotası bir sonraki aya devredilmez. Her kullanımlar yenilenerek eğitim süreci boyunca öğrenci ve öğretmenler derslerinden geri kalmamaları sağlanmaktadır.

Uzaktan eğitim destekleri sadece internet kullanımları üzerinden yapılmamaktadır. Birçok GSM ve teknoloji firmaları bilgisayar ve tablet indirim desteği kampanyalarını müşterisine sunmaktadır. Bu sayede tablet, telefon veya bilgisayarlar uygun fiyatlı tarifeye ek olarak alınabilir.

Eğitim İçin Tanımlanan Hediye İnternet İçin Ne Yapılmalıdır?

Hediye internet için öğrenci ve öğretmenler hiçbir başvuru veya form doldurmazlar. Devletin uzaktan eğitim hakkında almış olduğu karar doğrultusunda GSM operatörleri kullanıcılarına devlet tarafından karşılanan internet paketlerini tanımlamıştır. Bu sayede tüm GSM operatör kullanıcıları ücretsiz bir şekilde hediye internetleri ile eğitimlerini alabilmektedir. GSM operatörü kullanıcıları faturalı veya faturasız hat kullanmalarına bakılmaksızın hediye internet operatörler sağlayıcıları tarafından hatlarına tanımlanmaktadır. Hediye internet hakkında detaylı tüm bilgiler GSM operatörlerinin mobil uygulamaları ve müşteri hizmetleri üzerinden öğrenilebilir.

Eğitim’de Kullanılan Hediye İnternet Kullanım Süresi Nedir?

Eğitim için devletin sağladığı hediye internet kullanım süresi 30 gün boyunca geçerli olmaktadır. Eğitim süreci boyunca her ay yenilenerek müşterisinin eğitimde aralıksız bir şekilde devam etmesine olanak sağlayan hediye internet ile GSM operatör faturalı veya faturasız hat kullanıcıları yararlanabilir. Hediye internet bir önceki aydaki kotaları birleştirmez. Bu sayede bir önceki aydaki kalan kullanımlar sonraki aya aktarılmaz. Her ay yenilenen internet kullanımları ile tüm müşteriler ücretsiz bir şekilde yararlanarak herhangi bir başvuru süreci istenmez. Ayrıntılı bilgi almak isteyen müşteriler dilerse GSM operatör servislerinin müşteri hizmetlerini kullanarak bilgi temin edebilir. Ayrıca daha kolay ve hızlı işlem yapmak isteyen müşteriler GSM operatörlerinin mobil uygulamalarını telefonlarına indirerek tüm online işlemlerini gerçekleştirebilir.

Eğitimde Verilen Hediye İnternet Desteğini Kimler Kullanabilir?

Eğitim için GSM operatörleri tarafından tanınan internet desteği tüm operatör kullanıcılarına ücretsiz olarak tanınmıştır. Bu sayede öğrenci veya öğretmen ayırt etmeden tüm faturalı veya faturasız hat sahipleri ücretsiz internet desteğinden yararlanmaktadır. Hat sahipleri hediye internet hakkını dilerse kendi için dilerse arkadaşı, çocuğu veya akrabası için kullanabilir. Her kullanıcıya tanımlanmış olan hediye internet desteği farklı telefonlar üzerinden kullanılabilir. Fakat hediye internetler tek bir kullanıcı hattı üzerinde birleştirilemez. Hediye internetler sadece eğitim amaçlı YÖK online içerik ve derslerinde birde EBA uygulamasında kullanıma sunulmuştur.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top