Okey Oyna Oyunu 2023

Okey Oyna Oyunu

Okey oyna, bu oyun bilindiği üzere Türk oyunudur ve akla gelen ilk sitelerden birisi olan Okeyy.NET günümüz teknoloji ise yazılmış html5 destekli bir oyundur. Online okey oyunu oynamak için doğru adrestesiniz.

1xbet

Canınız sıkıldığında, moraliniz bozulduğunda tek başınıza kaldığınızda bu siteden oyuna giriş yapabilirsiniz.

Yeni tasarımı ile gözlere hitap eden sitemiz oyuncularını da her zaman ön planda tutarak oyun turnuvaları düzenlemektedir.

1xbet

Turnuva ödüllerinde çeşitlilik göstererek hediyeler yollamaya devam ediyoruz! Henüz oyun salonlarımızda oyun yapmadıysanız hemen oyun salonlarına giriş yapabilirsiniz. Sizleri oynamaya davet ediyoruz.

Canlı okey sitesi için oyun odalarımıza isterseniz Misafir girişi yapabilirsiniz. İsterseniz de kendi üyeliğiniz ile giriş yaparak puan kazanmaya başlaya bilirsiniz.

1xbet

Bu oyunu oynamayı bilmiyorsanız web sitemizde oyunu nasıl oynayabileceğinizi gösteren resimli ve videolu makalelere göz atabilirsiniz. Oyun da kaç taş var diye merak edenler için kısa bir açıklama yapmak gerekirse.

Canlı Okey Oyunu Odaları

Oyunda toplam 106 vardır. Bu taşlar 1-13 arası 4 adet renkten oluşmaktadır. 2 adet sahte canlı okey sitesi ile birlikte toplam 108 taş bulunmaktadır.

Sahte Okey Oyunu Nedir? Hangi Taş Sahte Okeydir?

Peki hangi taş sahtedir ve nasıl bileceksiniz? Gösterge taşının 1 üst rakamı joker yerine geçmektedir. Misal mavi 3 göstergemiz ise mavi 4 okey taşıdır. Oyunda beyaz taş joker gibi kullanılır. Yani istediğiniz her taşın yanına koyabilirsiniz.

Var olan bir çok oyun sitesi şuan eski teknoloji olarak değerlendirdiğimiz Java ile oynanmaktadır. Bir çok tarayıcı Java desteğiniz kaldırdığı için artık bu tür siteler açılmamaktadır. Html5 canlı okey oyunu sitesi oyunumuz ise istediğiniz tüm tarayıcılardan giriş yapabileceğiniz bir şekilde tasarlanmıştır.

Google Chrome, Mozilla FireFox, Opera, Explorer Edge gibi daha ismini yazmadığımız bir çok tarayıcı ile giriş yapabilirsiniz. Modern tarayıcı diye adlandırılan bu tarayıcılar diğerlerine göre daha hızlı çalışır.

Android ve iphone gibi telefonlarınızdan oyun oynaya bileceğinizi biliyor muydunuz? Artık bilgisayar yerine cep telefonlarınızdan oynayabileceğinizi öğrendiğinize göre salonlarını denemelisiniz.

İsterseniz oyun oynayın. Sıkıldıysanız sohbet edin! Bu oyun sadece bir oyun değildir. Çoğumuzun eğlence için yaptığı bir Aktivite’dir. En iyi arkadaşlarımızı seçtiğimiz bu oyunda ki heyecan bir başka.

Canlı Okey Oyunu Siteleri ve Salonları

Canlı okey oyunu oyna, Türk insanının en sevdiği oyunların başında gelen bu oyunu her dönemde sevilerek oynamış ve popülerliğini sürdürmüş bir oyundur.

Bilindiği her çağda bu denli popüler olmayı başarmış olan bu oyun günümüzde de milyonlarca kişi tarafından sevilerek oynanan, farklı internet siteleri tarafından üyelerine sunulmaktadır.

Her zaman daha eğlenceli ve iyi bir oyun isteyen kullanıcıların bu noktada tercih ettiği en biline ve iyi internet sitesi ise, bu sitesidir.

Mobil Canlı Okey Oyunu Oyna Salonları

Real okey oyna, bu sitede yer alan oyun seçenekleri arasından seçim yapan üyeler istedikleri masalara oturma imkanı elde ederek oyuna hemen başlayabilirler.

Normal okey oyna ücretsiz bir şekilde masa oyunu severlere hizmet vermektedir. Sitemiz sayesinde tüm oyuncular yeni kişiler ile tanışabilmek ve iyi dostluklar da ayrıca kurabilmektedir. Sağlam bir alt yapı hizmeti bulunan web sitemiz. Her an ulaşılabilir müşteri temsilcileri ve kolay kullanıma sahip site olma özelliği ile aranan her oyunun rahatlıkla bulunabildiği bir site özelliğindedir.

Yeni Okey Oyunu Odaları Listesi

Real okey oyunu mobil, site tercihi yapacak olan kişilerin ilk tercihi uzun süredir kaliteli ve kesilmeyen hizmeti ile göz dolduran bir oyun sitesi olmalıdır.

Binlerce oyunun bir arada bulunduğu bu sitede oyunların her türde olanına yer verilmiştir. Her yaşa ve her zevke uygun olan oyunlar içinden kendine uygun olanı ya da istediği oyunu seçen üyeler çok kısa süre içinde istedikleri oyun masasına oturarak oyunun keyfini çıkartabiliyor.

Real Okey Oyna Siteleri

Rummy oyunu meraklıları için çok güzel bir oyun sitesi olan web sitemiz. Canlı okey oyunu salonları için tasarlanmış html5 yani cep telefonundan (akıllı telefon), tablet ve masaüstü bilgisayarlarınızdan rahatça giriş yapabileceğiniz bir oyun sitesi.

Ücretsiz bir şekilde eğlenebileceğiniz sohbetli okey oyna net sitesi siz değerli kullanıcılarımız için her zaman güncellenmektedir.

Okey oyna için en iyi online alternatiflerden olan adresimiz uzun zamandan beri ara vermeden hizmet sunumu yapmaktadır. Üstelik sitemiz içerisinde gerçekleştirmiş olduğumuz güncellemeler sayesinde artık donma gibi problemler olmama garantisi ile oyun katılımı sağlamanız mümkündür.

Bu sayede internet üzerinden oynamaktan maksimum keyif almanız mümkün olacaktır. Görüntü kalitesi sayesinde gerçek oyundan hiçbir farklı kalmayan canlı okey oyunu salonları daha pratik bir kullanım avantajını da beraberinde getirmektedir.

Üstelik online şekilde oyun katılımı sağlayacağınız için herhangi bir şekilde önyargılarla uğraşmak zorunda kalma ihtimaliniz de bulunmamaktadır.

Yeni Açılan Mobil Okey Oyunu Siteleri ve Salonları

Bir oyun sitesi olarak yeni açılan mobil okey oyunu oyna siteleri ve salonları konusunda aralıksız bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Başta genel salonlarımız olmak üzere kiralık olan salonlarımızda ya da diğerlerinde oyun katılımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu kapsamda hizmetlerimizden yararlanabilmek için üyeliğinizi adresimize tanımanız yeterli olmaktadır. Sitemizdeki üyelik işlemleri ana sayfamız üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Üyeliğiniz de politikalarımız gereğince detaylı kişisel bilgi paylaşımı yapmanıza da gerek yoktur. Böylece mahremiyetiniz üyelik işlemleri süresi boyunca da kolaylıkla sağlanabilmektedir.

Üstelik oyun katılımı yapmak istemediğinizde sitemize üye girişi yapmayarak hesabınızı sildirebilirsiniz. Bu işlem için on dört gün boyunca mobil cihazlarından ve bilgisayarlardan adresimize giriş yapmamanız gerekmektedir.

Canlı Okey Oyunu Siteleri

Normal farklı çeşitleri ile oynanan oyunlardan biri olarak bilinmektedir. Oyunun kökeni eski olduğu için zamanla birlikte yeni türleri de ortaya çıkmıştır. Canlı okey odası türün ilkidir.

Buna karşın halen pek çok insan tarafından tercih edilen bu oyun sitemizden online şekilde oynanabilmektedir. 106 adet taş ile oynanan oyunca amaç anlamlı seriler yapmaktır. Seri yapabilmek için ise yan yana en az 3 taş gelmesi gerekmektedir.

Örneğin siyah 1,2 taşlarının bir seri olabilmesi için yanına siyah 3 ya da joker taşının gelmesi gerekmektedir. Böylelikle isteka üzerinde yer alan taşların tamamı kendi içlerinde anlamlı seriler oluşturmasından sonra el bitmektedir.

Bir el içerisinde hiçbir oyuncu istakasını açamaz ise hiçbir puan kaybı ya da kazanımı elde edilememektedir.

Sohbetli Okey Oyna Sitelerine Giriş

Online ookkey oynamak sohbetli okey oyna size mani olmamaktadır. Adresimiz içerisinde sohbet sistemlerimiz oldukça gelişmiştir.

Böylece boş zamanların en eğlenceli aktivitelerden biri olan sitemiz, aynı zamanda sosyal bir çevre edinimi de sağlamak için kullanılabilmektedir. Sohbet sistemlerimizin kullanımı genel salonlarımızda başlamaktadır.

Ayrıca üyelerimiz kurallar dışına çıkmadan özel mesaj yolu ile de birbirleri ile iletişim kurabilmektedir. Sitemizde sohbet kurallarına uyum sağlamak oldukça kolaydır.

Bunun için küfürlü, argo ya da cinsel çağrışım yapacak kelime seçimlerinden uzak durmak yeterlidir. Ayrıca muhabbetlerin ilerlemesi için iki tarafında da konuşmak konusunda istekli olması gerekmektedir.

Bundan ötürü diğer üyemiz konuşmak istemiyorsa rahatsızlık yaratmamak için mesaj sistemlerinizi kapamanızı öneriyoruz.

Canlı Okey Oyna Salonları

Mobil oyun oynamak artık her saatte mümkün olduğu kadar her yerde de mümkün olmaktadır. Aile olarak sistemlerimizin tümü mobil teknik altyapı ile zenginleştirilmiştir.

Bu sayede adresimize erişimler konusunda istediğiniz modelde olan akıllı cihazların kullanımı da mümkün olmaktadır. Bu sistem internetten canlı olarak isimlendirilmektedir.

Bazı siteler, sistemlerini uygulamalar, diğer tabirle aplikasyonlar üzerinden vermektedir.

Ancak sitemizde kullanım kolaylığı düşüncesi hakimdir. Bundan ötürü siz değerli üyelerimizin anında ulaşımları için uygulama indirmek gibi bir zorunluluğumuz bulunmamaktadır.

Cihaz konusunda olduğu gibi kullanılan mobil internet tarayıcısı konusunda da üyelerimiz serbesttir. Adresimiz tim mobil internet tarayıcıları ile birlikte uyumlu şekilde çalışabilmektedir.

Reel Okey Oyna Odaları ve Siteleri

Real okey oyunu yani gerçek okey sitesi olan okeyy.net ile normal olarak keyfi sürmek için sitemizi değerlendirmeniz yeterli olacaktır. Sohbetli sistemlerimizin yanı sıra adresimiz içerisinde kiralık salonlarımız bulunmaktadır.

Bu tip salonlarımızı değerlendirmeniz halinde kendi salonunuzda yönetici olmak şansınız doğmaktadır. Üstelik odanızda farklı yöneticiler atayarak kurallar çerçevesinde kendi salonunuzu kurmanız da mümkündür.

Bunun yanı sıra adresimizde oyuncuların sayısı oldukça fazladır. Böylece zaman fark yaratmaksızın sitemiz içerisinde her an oyuncu bulunması mümkündür.

Özellikle gecenin ilerleyen saatlerinde uyku tutmayan üyelerimiz kendi aralarında oyun turnuvaları bile düzenlemektedir.

Samimi olduğu kadar seviyeli de olan sitemiz içerisinde siz de üyelik işlemlerinden sonra istediğiniz arkadaşlıkları kurup oyun katılım gerçekleştirebilirsiniz.

Mobil Okey Oyna Sitelerine Giriş

Oyun salonları sayesinde arkadaş çevreniz ile oyun oynama imkanını kaçırmak pek akıllıca olmayacaktır.

Eski tarz kahvehanelerden kurtulmak isteyenler için html5 olarak tasarlanmış oyunumuzu mutlaka oynamanız gerekiyor. Yaramaz gençlik artık yetişkin hale geldi. Yetişkinlerin genel olarak oynadığı bu oyundan oldukça haz alacaksınız.

Mobil Okey salonları tamamen oyun amaçlı olmakla birlikte sohbet de edilebilmektedir. Oyunun asıl amacı rakiplerden önce elini açmak ve en yüksek puanla oyunu bitirmektir.

Canlı oyun salonları arasında en gözde sitemiz gün geçtikçe çoğalmaktadır. Kullanıcının çoğalması ile birlikte daha çok sohbet ve oyun oynayan oyuncularımız puanlarına puan katarak 1. olmak için yarışıyorlar.

Canlı Okey Oyna Siteleri

Bu salonların asıl amacı internette oyna ve eğlenceyi yaşamaktır. Oyun oynamayı amaç olarak değil hobi haline getiren Türk insanı gün geçtikçe daha da tecrübeli bir oyun sergiliyor.

Usta oyuncuların yer aldığı Web sitemizde turnuvalarımız devam etmektedir. Bu turnuvalar sayesinde dönem dönem en iyi oyuncularımızı seçiyoruz.

Canlı ve heyecanlı bir oyun için ellerinden geleni yapan masa oyuncuları sayesinde heyecan geçtikçe artıyor. Bu oyunu 7’den 70’e herkes oynayabilir.

Fakat sitemiz de yaş sınırı olduğu için 18 yaş ve üzeri oyuncular kabul edilmektedir.

Hayatın farklı anlarında, farklı insanlarla oyun oynamak ve yeni insanlarla tanışmak oyunun asıl amacı haline gelmiş gibi. Oyun sitemize dikkat ettiğimizde oyun kadar sohbet de yapılmaktadır.

İki kişilik (2) Okey Oyna

Tek kişilik oynamaktan çoklu oyunlara kadar artık her türlü imkana, internetten erişim sağlamak mümkündür. Üstelik , kökeni en eskiye dayanan ve halen eğlenceli kabul edilen nadir oyunlardan biridir.

İlk zamanlarında düz okey oyunu alternatifleri yoğunlukla kullanılırken günümüzde farklı türleri de kullanımlara açılmıştır. Çanaktan, 101’e kadar değişen oyun şeklinde araştırmalar yaparak saniyeler içerisinde erişim sağlamak mümkündür.

Üstelik artık sitelerde deneme sistemleri de aktiftir. Yani sitelere giriş yapıldığında üyeliksiz oyunu alternatifleri kullanılabilmektedir. Kullanımda olan alternatifler sayesinde se kişisel veri paylaşımı yapılmadan oyun katılımları gerçekleştirilebilmektedir.

Ayrıca imkanlar, taş çalma sıkıntısını ortadan kaldırarak güzel okey oyunu siteleri olanaklarını da meraklılarına sunmaktadır.

a alternatifleri yoğunlukla kullanılırken günümüzde farklı türleri de kullanımlara açılmıştır. Çanaktan, 101’e kadar değişen oyun türlerine Google oyun salonları şeklinde araştırmalar yaparak saniyeler içerisinde erişim sağlamak mümkündür.

Üstelik artık sitelerde deneme sistemleri de aktiftir. Yani sitelere giriş yapıldığında üyeliksiz kalabalık oyna alternatifleri kullanılabilmektedir.

Kullanımda olan alternatifler sayesinde kişisel veri paylaşımı yapılmadan oyun katılımları gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca imkanlar, taş çalma sıkıntısını ortadan kaldırarak güzel okey salonları olanaklarını da meraklılarına sunmaktadır.

Online Real Okey Oyna

Online reel okey sitesi, oynanabilmesi için öncelikle site tercihlerinin yapılması gerekmektedir. Artık sitelerde dostlar sitesi farklı pek çok isme kadar oyun odası bulunmaktadır. Oyun odalarına giriş yaparak istenen masalardan herhangi birine oturup 7/24 ahoy oyna keyfi sürülebilmektedir.

Ayrıca kontrolleri yetkililer tarafından yapılan sohbet odalarında küfürden uzak, seviyeli oyun arkadaşları bulunması da mümkündür. Bunun için sohbetli oyun odalarında bulunan masaları tercih etmek gerekmektedir.

Sadece oyuna odaklanmak isteyen bireylerin sohbet ayarlarından mesaj bölümlerini kapatmaları da olanaklar arasında yerini almıştır. Aynı şekilde sayılı oynarken radyo gibi ekstra seçeneklerin kullanılıp kullanılmayacağı da bireylerin tercihlerine bırakılmıştır.

Bu sayede oyunlardan alınan keyif miktarları maksimuma çıkarılmaktadır.

En Kalabalık Okey Oyunu Siteleri

Bilgisayara karşı kalabalık okey sitesi, özellikle internet bulunmadığı zamanlarda pek çok kimsenin ilk tercihidir. Ancak internet oynamanın daha çok sevildiği bir gerçektir.

İnternetten canlı okey oyna için oyunun kurallarını ve temel internet kullanımını bilmek yeterlidir. Siteler, üye olma şartı aramaksızın oyun deneyimi elde edilme şansı tanımaktadır.

Fakat 2 kişilik de diğer seçenekleri deneyimleri ile de üyelik yaptırmak her daim avantajlıdır. Çünkü bu sayede oyun neticesinde kazanılan puanlar hesaplara anında eklenmektedir.

Normal okey oyunu salonları neticesinde puanların birikmesi ise, üyelerin kıdemlerini artırmalarını sağlamaktadır. Oyunlara giriş için zaman aralığı da belirtilmemiştir.

Bu sayede normal oyun için gecenin ilerleyen saatleri de sabah erken zamanlar da tercih edilebilmektedir.

Canlı Okey Nasıl Oynanır?

Canlı okey oyna için öncesinde belli hazırlıkların yapılması gerekmektedir. Çünkü oyun internet üzerinden indirilerek işe başlanmalıdır.

Üstelik indirme işlemleri mobil cihazlara da bilgisayarlara da kolaylıkla yapılabilmektedir. Parasız oynamak olarak da bilinen indirmeler ücrete tabii tutulmamaktadır.

Oyunların kurulumunun yapılmasının ardından internet olmadığı zamanlarda da giriş yapılma şansı doğmaktadır. Üstelik internet erişimi sağlandığında yenilenen bilgileri profillere otomatik bir şekilde aktarılmaktadır.

Bunun yanı sıra vip oynama sistemleri de çevrimdışı oynarken çalışmaktadır. Oyunlarda kazanmak ihtimalini artırmak da kullanıcıların elindedir.

Okey oyunu taktiklerinin kullanımı kazanma ihtimalini her daim artırmaktadır. Ayrıca taktikler 3 kişilik oynama gibi çoklu oyunlarda da kendini göstermektedir.

Okey Oyunu Oynamak İstiyorum!

Bedava okey oyunu oynamak internet sayesinde mümkün. Masaüstü okey oyunu sistemlerinden tüm olanaklar artık ücret ödemek zorunda kalınmadan kullanılabiliyor.

Aynı şekilde sistemli oynamaktan da para talepleri yapılmıyor. Bu sayede hayat pahalılığının arttığı şu günlerde okey salonları siteleri düşüncesi ile belli maliyetlere katlanmak zorunda kalmadan keyifli zaman geçirilebiliyor. Üstelik gezginler oyna ile ücretsiz keyfi her yere taşınabiliyor.

Çünkü kral okey oyna olanakları mobil cihazlarda da sorunsuz olarak çalışıyor.

Online Real (Gerçek, Reel) Okey Oyunu Siteleri

4 kişilik oynamak için gerçek hayatta kişi sayısının tamamlanması için uzun süre beklenmesi gerekmektedir. Ancak internetteki salonları, her daim kullanıcılarını beklemektedir.

Bu sayede saat fark etmeksizin sahte oynayarak eğlenmek mümkündür. Üstelik internetten renkli oynamanın yeni insanlarla tanışma gibi bir avantajı daha vardır.

Bu sayede süper oynarken bir yandan da sosyalleşmek şansı elde edilmektedir. İnternet hızlı okey siteleri konusunda da artı sağlamaktadır.

Seri oyunlar sayesinde zaman kaybı yaşamaksızın profesyonel kimselerle aynı masalarda oyun katılımı sağlanabilmektedir.

Şeker gibi odalarda keyifli muhabbetlerin radyo yayınları ile desteklenmesi de çevrimiçi sistem avantajlarındandır. Ayrıca radyolarda oyuncuların özel olarak istek parça talep etmeleri de imkanlar dahilindedir.

Tavla, batak gibi oyunların yanı sıra masa oyunları içerisinde yer alan okey oyunu ile ilgili kendinizi geliştirmek ve yeni taktikleri kazanmak isterseniz, bu konuda sizlere hizmet verecek olan çok fazla sayıda siteyi bulmanız mümkün olacaktır.

Çoklu kullanıcılarla birlikte oynayabileceğiniz bu oyun sayesinde vaktinizin eğlenceli bir şekilde geçeceğinden emin olacaksınız.

Okey oyna, oynamak isteyenleri bir arada toplayan ve canlı masalarda bu keyfi yaşatmakta olan sitelerin kullanıcılarına sunduğu pek çok imkan bulunmaktadır.

İşlerinizi kolaylaştırmak amacıyla otomatik olarak taşlarınızı dizebilmenizi sağlayan sistemleri ile daha da eğlenmenizi sağlayacak olan adresleri hemen ziyaret edebilirsiniz.

Üyeliğinizi başlattığınız andan itibaren sizinle birlikte aynı oyunu oynayarak keyfini çıkarmak isteyen kişilerle sohbet halinde olabilir, eşli veya tekli masalarda bu eşsiz dakikaları yaşayabilirsiniz.

Mobil Okey Oyna & Mobil Okey Oyunu Salonları

Son dönemlerin olmazsa olmazlarından birisi mobil oyun uygulamalarıdır. Bunlar arasında yer alan oyunlardan birisi olarak okey oyna seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Birkaç tıkla mobil cihazlarınıza indirebileceğiniz bu oyunlar sayesinde rahat edebilirsiniz.

Sizleri de bu keyifli dakikaları yaşamaya davet eden okey siteleri arasında güvenilir ve ücretsiz olan adresleri seçebilirsiniz. Böylelikle internet üzerinden telefonlarınızda kolaylıkla kullanabileceğiniz uygulamalara sahip olabilir ve kalıcı dostlukları böylelikle kurabilirsiniz.

Taşlarınızı dizerken renklere veya sıralı olmasına özen göstermeli, okey taşına dikkat etmeli, diğer oyuncuların attığı taşları kontrol etmeli ve daha fazla kazanmak için taktik geliştirmeyi ihmal etmemelisiniz.

Oturduğunuz yerden günün her saatinde eğlenmek amacıyla masa oyunlarını oynamak istiyorsanız, bunlar arasında yer alan okey salonları ile ilgili tüm erişimi sitelerimizden sağlayabilirsiniz.

Bu sayede isterseniz çoklu giriş imkanını bularak, isterseniz de popüler salonlardaki masalarda okeyi oynamanın tadına varabilirsiniz.

Daha önce bu oyunu oynamayanlara dahi sorunsuz bir şekilde öğrenme imkanı veren adreslerimizdeki içerikler sayesinde kolayca istediklerinizi elde edebilirsiniz.

Çevrim içi pek çok oyuncuyla aynı anda bu keyfi yaşamanıza olanak veren sitelerimizden ücretsiz bir şekilde faydalanabilirsiniz.

Canlı Okey Oyunu Oyna Salonları

Her kullanıcının 14 taşla, oyuna başlayan kişinin ise 15 taşla başladığı ve taşları renklerine veya sıralı düzene gire dizdiği oyunda okey taşına dikkat etmeleri gerekmektedir.

Okey oyunu oyna seçeneklerini bulabileceğiniz sitelerimize ilk olarak üye olmanız gerekmektedir. Dörder kişilik masalardaki boş yerlere oturarak canlı okey oyunlarına hemen dahil olabilirsiniz.

Istakanızın üzerindeki tüm taşların dizili olması halinde, boşta kalan tek bir taşı masaya bırakmanız durumunda oyun sona erecektir. Bu sırada yan oyuncunun size atacağı taşları da takip etmeniz son derece önemlidir.

Her ne kadar şansa dayalı bir oyun olduğunu düşünseniz de, kullanacağınız taktiklerin önemli olduğunu göz ardı etmemeniz gerekmektedir.

Diğer oyuncuların attığı taşları da takip ederek, elinizdeki gelme ihtimali olan veya olmayan taşlara göre oyununuzu sürdürmeli ve elinize göre serilerinizi devam ettirmelisiniz.

Okey oyna ve öğrenmenin yollarını arıyorsanız, hemen adreslerimize gelebilirsiniz.

Klasik Reel Oyun Keyfi

İnternet üzerinden oyun oynayabileceğiniz eğlenceli bir site olan ve canlı reel okey odaları ile sizlere okey oyunun keyfini yaşatan bir site olan okeyy.net sitesi tek kişilik okey, eşli okey, dul okey, klasik okey, yüzbir okey, zynga okey gibi çok fazla oyun türünü sizlere sunuyor.

Okey oyna isteyen her kesimden ve her yaştan insana hizmet veren bir oyun sitesi olan okeyy.net sitesi bayanlara özel okey odalarına sahip özel bir site olma özelliğine sahip.

Okey oyna sizi rahatsız edebilecek olanlara karşı önlem olarak kurulan hanımlara özel odalarda sadece hanımlar yer alıyor. Bu özellik ile karşı cinsten birinin gelip sizi rahatsız etmesine izin verilmiyor.

İsteğinize bağlı olarak diğer oyun odalarına girerek okey oyna.

Tek Kişilik Okey Oyunu Salonları

Oyun sitesi olarak sizlere canlı okey oyununu tek başınıza oynama imkanı da sunuyoruz. Oyun sırasında oyuncuların masadan ayrılarak oyunu yarım bırakması riskine karşı sizi koruyacak bir önlem olarak geliştirilen tek kişilik oyunu, 3 tane bot ile birlikte oynadığınız ve sizin dışınızda kimsenin oyunu yarım bırakıp gidemediği bir oyun türüdür.

Tek kişilik okey salonları oyunu ile birlikte 2 ve 4 kişilik oyunlarını da oynayabiliyorsunuz. Bu oyun türlerinde oyunu yarım bırakıp gidecek oyuncuya masa kurulumu sırasından belirlenen ceza puanı kadar ceza verilmektedir.

Okeyy.net sitesi keyifle oyun oynayabilmeniz için sizlere alternatif oyun imkanları sağlamıştır.

Siteye tıkladığınızda okey salonları oyununa başlamak için bir giriş ekranı açılacaktır. Yeni oyuncuların oynayabilmeleri için önce bir hesap açmaları gerekir. Adınızı, e-posta adresinizi girin ve bir şifre seçin. Zaten hesabı olan oyuncular oyuna girmek için e-posta ve şifreleri ile giriş yapabilirler.

Lobi ve Masaya Katılmak

Giriş yaptıktan sonra lobiye gireceksiniz. Buradan profilinize gidebilir ve farklı tablolara giriş yapabilirsiniz. Ekranın ortasında mevcut tüm tabloların bir listesi bulunmaktadır.

Seçilen masaya giriş yapın. Seçilen tablo şimdi yeni bir sekmede açılacaktır. Ekranın altında sekmeler görülebilir, oyundaki tüm ekranlar arasında kolayca geçiş yapılabilmesini sağlar.

Okey Oyunu Oynamak

Bir masaya katıldıktan sonra, şimdi okey oyna ekranındasınız. Sol üstte oynadığınız oyunun bir özetini görebilirsiniz. Alt kısımda masa seçeneklerini değiştirme, oturma ve masadan ayrılma düğmeleri yer almaktadır.

Ortada oyundaki diğer oyuncuları ve tur bilgilerini görebilirsiniz. Sağ üstte, masadaki diğer oyuncularla sohbet edebileceğiniz bir sohbet kutusu bulunmaktadır.

Ekranınızın merkezinde, karolarınızı altında tutan oyun rafınızla birlikte oyun masası bulunur. 4 oyuncunun her biri masanın 1 tarafına oturur.

Oyunu oynamak için kullanılan düğmeler oyun rafının her iki tarafındadır. Sıra ve atma düğmeleri rafın sağında yer alır. Bir taşı tahtanızdan atmak için, atma yığının üzerine de sürükleyip bırakabilirsiniz.

Rafınızda kümeler oluşturmak için döşemeleri birbirlerine doğru sırayla yaklaştırın veya fareyi gruplamak istediğiniz döşemelerin üzerine sürükleyin.

Döşemelerin üstündeki çubuk, setlerin her birinin ne olduğunu gösterir. Bir oyuncunun takımlarını masaya koymasının birkaç yolu vardır. Tümünü düzenleme düğmesi ile oluşturduğunuz tüm setleri masaya otomatik olarak yerleştirirsiniz.

Bir seti masaya tek tek yerleştirmek için bir seti sürükleyip bırakabilir veya set çubuğunun solundaki oku tıklatabilirsiniz. Bir hata yaparsanız, masaya koyduğunuz setleri veya taşları geri almak için geri al düğmesini kullanabilirsiniz.

Türk oyunları arasında okey oyna oldukça popülerdir. Oyun, 106 taş setiyle oynanır. Karoların yüzleri 1’den 13’e kadar numaralandırılmış ve sayıları 4 farklı renkte basılmıştır.

Renkler kullanılan salonlarına göre değişmekle birlikte her sayıda sekiz taş bulunmaktadır: iki kırmızı, iki sarı, iki mavi ve iki siyah. Ayrıca, numarasız iki özel taş vardır. Bunlar oyunda ‘joker’ olarak bilinir.

Okey siteleri, kurallarında, çok sayıda değişken vardır. Salonları değişkene bağlı olarak farklı miktarlarda oyuncularla oynanabilir.

Okey 101’in Resmi Kuralları

Okey 101 oyunu, 4 oyuncu ile birden fazla turda oynanır. Oyunun amacı oyunun sonunda mümkün olduğunca az puan toplamaktır. Tüm turlar tamamlandıktan sonra en az puana sahip olan oyuncu kazanan olarak ilan edilir.

Noktalar karonun yüz değerine göre belirlenir (örneğin, kırmızı 3 = 3 puan ve siyah 11 = 11 puan).

Tahtadan çekilecek taş kalmadıysa veya oyuncuların biri elini tamamladığında bir raunt tamamlanır. Önceden belirlenmiş bir turda (örneğin 3,5,7,9 veya 11 tur) bir oyun oynanır.

Okey Oyununa Başlamak

Rastgele bir dağıtıcı seçildikten sonra, her oyuncuya 21 taş verilir ve dağıtıcı 22 taş alır. Karoların geri kalanı yüzüstü sıraya konur ve jokerin ne olacağını gösteren 1 karo açık bırakılır.

Oyun saat yönünün tersine oynanır. Dağıtıcı okey salonları oyununa 1 taşını atarak başlar. Sıra sonra sağdaki oyuncuya geçer.

Bir oyuncu, sıradan bir taş alarak ya da önceki oyuncu tarafından atılan taşı alarak oyuna başlar. Oyuncu daha sonra açılır (setlerini masaya koyar) ve / veya masadaki setlere ekler.

Eğer oyuncu set açamaz ise, taşların 1 tanesini elinden atarak dönüşü tamamlarlar. Bir oyuncu, tüm elini bitirirken bile, dönüşü bitirmek için her zaman bir taş atmalıdır.

İnternet üzerinde çok fazla vakit geçiren kişilerin yararlandıkları okey oyna seçenekleri ile pek çok kullanıcının bir arada oldukları salonlarda toplandıkları görülmektedir.

Böylelikle vaktinizi eğlenerek geçirirken, diğer kullanıcılarla sohbet etme imkanı bulabilir veya oyunla ilgili taktiklerinizi paylaşabilirsiniz. Tüm bu hizmetleri bulabileceğiniz adreslerimize gelerek, üyelik adımlarını hemen tamamlayabilirsiniz.

Böylece dörder kişiden oluşan masalarda kendinize hemen yer bulabilir ve bir an önce oyunu oynamaya başlayabilirsiniz. İlk olarak başlayacak kişide 15, diğer kişilerde ise 14 taşla başlayan oyunda serileri renklerine göre veya sıralı olarak dizmek gerekmektedir.

Yan taraftan gelecek taşları da işinize yaraması halinde alarak, elinizdeki işe yaramayan taşları yan oyuncuya atmanız gerekmektedir. Diğer kullanıcıların attığı taşlara göre, elinizdeki perleri tamamlamak üzere oyunu sürdürebilir veya gelmeyeceğinden emin olduğunuz taşları elinizden çıkarabilirsiniz.

Online Canlı Okey Oyna Siteleri

Eksik taşlarınızı tamamlama üzerine kurulu olan oyunda serilerinizi tamamlayarak, boş kalan son taşınızla biterek kazanan kişi olabilirsiniz. Tüm bunlar için canlı okey salonları siteleri arasında kaliteli bir şekilde hizmet veren ve ücretsiz oyun oynama imkanı sunan adreslerimize gelebilirsiniz.

En az üçlü şekilde oluşturabileceğiniz seriler ile masa oyunları arasında en basit ve kolay öğrenilen bu oyuna başlamak için adreslerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Böylelikle oyunla ilgili hiçbir fikriniz olmasa dahi sizleri yönlendirecek olan sistemlerimiz sayesinde kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Videolu anlatımların bulunduğu adreslerimizde sizlere okey salonları öğretecek olan pek çok imkandan yararlanabilirsiniz.

Arkadaşlarınızla birlikte vakit geçirirken vazgeçilmez oyunlardan birisi olan okey oyunu sitesi oyunu ile ilgili internet üzerinden de aynı imkanları bulabilmek için çeşitli sitelerden faydalanabilirsiniz

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top