OSTİM’in Hedefi Teknolojik Dönüşüm 2023

OSTİM’in Hedefi Teknolojik Dönüşüm

OSTİM OSB 2020 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı OSTİM OSB Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

“OSTİM vazgeçilmez bir yer”

1xbet

Divan Başkanlığı’na OSTİM Yönetim Kurulu Başkanvekili Sıtkı Öztuna, üyeliğe de Gül 86 Kooperatifi Başkanı Evren Bulut’un seçildiği toplantının açılış konuşmasını yapan OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSTİM’in üretim ve çözüm merkezi olarak faaliyet gösterdiğini vurguladı. Bölgede oluşan ekosistemin birçok kişinin dikkatini çektiğini anlatan Aydın, “KOBİ’lerin yan yana gelmesinden oluşturulmuş buradaki üretim gücü ve çok çeşitli ürün ve üretimin bir arada yapılıyor olması ve insanların sorunlarının çözümünü buluyor olması nedeniyle OSTİM vazgeçilmez bir yer.” değerlendirmesini yaptı.

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi olarak firmaların ortak ihtiyaçlarını tek durak ofis şeklinde sunduklarını anlatan Orhan Aydın, şunları kaydetti: “Firmalarımız burada KOBİ ölçeğinde, kendilerinin her departmanı kurma ve oluşturma imkanı olmadığı için, onların dış ticaretini geliştirme, teknolojik yapılarını iyileştirme gibi başlıkları da kendimize bir ödev olarak alıyoruz. Dış ticaret koordinatörlerimiz vasıtasıyla onların dış ticaretine dokunmaya çalışıyoruz. Ostim Teknoparkla onların teknolojik altyapılarına dokunmaya çalışıyoruz. Bütün bunların ötesinde, tabi diğer bölgelere nasip olmayan bir nimete kavuştuk. 3 yıl önceden itibaren de OSTİM Teknik Üniversitesi olarak bir üniversiteyi OSTİM’e kazandırmış olduk. Teknoparkımızla yan yana, hiçbir organize sanayi bölgesinde olmayan, Türkiye’de hiçbir yere nasip olmayan bir ekosistemi oluşturmuş olduk.”

1xbet

Hedef teknoloji bölgesine dönüşmek

Salondaki delegelerin OSTİM’in tamamını temsil ettiğine işaret eden Aydın, “6 bin 200 firmayı temsilen hepimiz sorumluyuz. Sadece yöneticiler olarak biz değil delegeler olarak sizlerin de bu sorumluluğu taşıdığına inanıyoruz. Bu bölgenin gelişmesi, değişmesi için hepinizin desteğine ihtiyaç var. Bölgemizde daha teknolojik firmaların, hacim olarak küçük ama içerik olarak nitelikli, yani OSTİM’in tamamının adeta böyle bir teknoloji geliştirme bölgesi gibi açık bir bölgeye dönüşmesi konusunda kararlıyız. Yaptığımız imar planı değişikliği aslında bunu içeriyor.” dedi.

1xbet

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top