Peki Aslen Nereli? 2023

Ersin Korkut

Ersin Korkut son yıllarda yer aldığı reklam, dizi, program ve yarışmalar ile adından söz sıkça söz ettirmektedir. Peki aslen nereli? kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? hangi sinema ve dizilerde rol almıştır? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1xbet

8 Kasım 1977 doğumlu Ersin Korkut Yılmaz Erdoğan‘ın dayısının oğludur.

Annesi ev hanımı babası ise Köy hizmetleri’nden emeklidir. Beş kardeş olan Ersin Korkut İlköğretim ve Ortaokulu memleketi Hakkari’de okumuştur. Ardından bir dönem yine memleketi’nde taksicilik yapmıştır. Aslen Hakkari’lidir, boyu 1.69 cm, kilosu 54, burcu ise akrep’tir.

1xbet

İş hayatı için İstanbul’a yerleşmiş ve İstanbul Merter’de bir pizzacıda çalışmaya başlamıştır. Bu dönemde Yılmaz Erdoğan kuzeninin burada çalıştığını öğrenince yanında çalışmasını istemiş ve ardından oyunculuk serüveni başlamıştır.

BKM, Eğlendirme Dairesi ve Bana Bir Şeyhler Oluyor kadrolarında tiyatro oyunlarında yer almaya başlamıştır.

1xbet

Dikkatleri üzerine çeken isim ilk reklam filmini ise usta komedyen Cem Yılmaz ile Doritos reklamları ile gerçekleştirmiştir. Reklamdaki repliği Doktor Bu Ne ile ekran severlerinde beğenisini kazanan Ersin Korkut kısa sürede hem tiyatro hemde sinema dünyasının ve dizilerin aranılan isimlerinden olmuştur.

Yer aldığı reklam filmleri Teknosa, Vodafone, Seven Hill, Eti Çikolata Keyfi, Bonus, Peyman ve Doritos.

Programlar;

Sevinçli Haller
Çok Güzel Hareketler Bunlar
Eğlendirme Dairesi
Geldim Gördüm Güldüm Show
Survivor 2020
Bana Bir Şeyhler Oluyor

Ersin Korkut oynadığı Diziler;

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top