Peki DNS Ayarı Değiştirme Nasıl Yapılır? 2023

DNS Ayarlari

1xbet

DNS Ayarı Değiştirme Nasıl Yapılır?

İnternette izlemek istediğiniz canlı yayınları yasaklandığı için izleyemiyorsanız veya girmek istediğiniz bir adrese giremiyorsanız DNS ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. DNS ayarlarını değiştirerek istediğiniz yayını izleyebilir ve dilediğiniz yere girebilirsiniz. Web sitemizdeki birçok kalanı DNS ayarı değiştirerek rahatlıkla seyredebilirsiniz. Yazımızın sonunda vereceğimiz DNS’leri anlatacağımız yöntemle girebilir ve işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bu aşamadan sonra rahatlıkla canlı yayın sitemizden istediğinizi izleyebileceksiniz. Peki DNS ayarı değiştirme nasıl yapılır? DNS ayarı nasıl değiştirilir? Bu soruların cevapları için yazımızın devamına bakabilirsiniz. Artık canlı yayın izlerken hiçbir sıkıntı yaşamayacağınıza emin olabilirsiniz. Canlı maç izlemek için lütfen DNS ayarlarınızı yapılandırmayı unutmayınız.

1xbet

DNS Ayarı Değiştirme

DNS’yi internetteki kimliğiniz olarak görebilirsiniz. Türkiye üzerinde yasaklanmış bir siteye veya herhangi bir web adresine bu kimliğinizi değiştirerek giriş yapabilirsiniz. Yani, kendinizi Türkiye’de değilmiş gibi gösterebilir ve DNS ayarı değiştirme ile çok rahatlıkla dilediğiniz yere girebilirsiniz. Aslında bu anlattığımız gibi değildir ancak en kolay anlayabilmenizi sağlayacak örnek olarak bunu belirledik. Peki DNS ayarları nasıl değiştirilir?

DNS ayarlarınızı değiştirebilmeniz için öncelikli olarak masaüstü araçlar bölümünde bulunan internet bağlantınızın olduğunu gösteren ikona sağ tıklayarak başlayabilirsiniz. Burada “Ağ ve Paylaşım Merkezini Aç” iletisine tıklayarak DNS ayarı değiştirme adımlarına devam edebilirsiniz. Daha sonra karşınıza internet bağlantınızın olduğunu ve kimliğinizi gösteren bir bölüm gelecektir. Burada internet bağlantı adınızın üzerine tıklayarak yeni bir pencereye gidebilir ve diğer adımlara geçebilirsiniz.

1xbet

Karşınıza internet bağlantınızın detaylarını gösteren küçük bir pencere gelecektir. Bu bölümde alt kısımda 3 farklı düğme olacaktır. Bunlardan birincisi özellikler, ikincisi devre dışı bırak ve üçüncüsü ise tanıla butonlarıdır. Bizim burada tıklamamız gereken ise özelliklerdir. Yani, en başta bulunan özellikler kısmına tıklayıp yeni bir pencereye geçmemiz gerekmektedir. Bu noktadan sonra DNS adresinizi değiştirmeniz için son iki adımız kalacaktır. Artık DNS adresinizi değiştirmek için son adıma geçebilirsiniz. Yani; İnternet Protokolü Sürüm 4 (TPC/IPv4) yazan yere tıklamalısınız. Buraya tıkladıktan sonra son adım olan DNS adresinizi değiştirmeyi yapabilirsiniz. Bunun için:

Son adımda karşınıza 2 farklı bölüm gelecektir. Bizim işimiz yukarıdaki iki kutucuk ile değil, alt bölümde bulunan 2 farklı kutucuk ile olacaktır. Alt kısımdaki kutucuklardan en altta bulunana değer vermemiz gerekecek. Bunun için: “Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan” yuvarlak kutusunu seçmemiz gerekecektir. Daha sonra o işaretlediğiniz yuvarlak kutuya ait olan ve değer gireceğiniz bölüm açılacaktır. Artık yazımızın sonunda verdiğimiz herhangi bir DNS adresini girerek işleminizi tamamlayabilir ve tamam butonuna tıklayarak diğer pencereleri kapatabilirsiniz. Bu noktadan sonra DNS adresiniz değişmiş olacak ve gönül rahatlığı ile istediğiniz her yere girebilecek ve dilediğiniz kanalımızı izlemeye başlayacaksınız.

ÖNERİLEN DNSLER

Google DNS adresi: 8.8.8.8 – 8.8.4.4

Open DNS adresi: 208.67.222.222 – 208.67.220.220

Verizon DNS adresi: 4.2.2.1 – 4.2.2.2

Norton DNS adresi: 198.153.192.1 – 198.153.194.1

Taraftarium24 izlemek için sizlerde bu DNS yapılandırmanızı bir an evvel kontrol edebilirsiniz. Her hangi bir sorun yaşadığınız takdirde bizlerle bağlantı kurabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top