POS Cihazı Nasıl Alınır? 2023

Örneğin Garanti BBVA Bankası’na başvura yapan şirket sahipleri ücretsiz olarak POS sahibi olabiliyorlar. Bu bankanın dışında Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıfbank gibi devlet bankalarında ücretsiz olarak POS imkanın olduğunu bilmenizi isterim. Peki bu POS cihazı kimlere ücretsiz verilir? Bu saydığım bankalar dışında hangi bankalar ücretsiz olarak POS vermektedir gibi sorularınız cevabını sizlere vereceğim.

1xbet

1 Ücretsiz Olarak Hangi Bankalar POS Cihazı Vermektedir.

2 Garanti Bankası POS Cihazı Almak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

3 Halk Bankası POS Cihazı Nasıl Alınır?

1xbet

4 İş Bankası Ücretsiz POS Cihazı Almak

5 Ziraat Bankası Bedava POS Cihazı Nasıl Alınır?

6 Şahıs Şirketler POS Cihazı Alabiliyorlar Mı?

7 Vergi Levhası Olmadan POS Cihazı Alınabilir Mi?

1xbet

Ücretsiz Olarak Hangi Bankalar POS Cihazı Vermektedir.

İşletme sahiplerinin olmazsa olmazı haline gelen POS cihazları ücretsiz olarak alınabilmektedir. Bu POS cihazlarını hemen hemen her banka müşterilerine ücretsiz olarak vermektedir. Daha önceden sizlere QNB Finansbank’ın POS cihazlarından QNB Finansbank Ticari Esnaf Kredi Paketi Faiz Oranları Kaç? yazımda bahsetmiştim. İşte birinci banka olarak ta sizlere bir örnek vermiş oldum. Diğer bankaların ücretsiz olarak verdikleri POS cihazlarının neler olduğu hakkında bir kaç bilgi ile sizlere açıklayım.

Garanti BBVA Bankası POS Cihazları – Yazarkasa POS
– DCC POS
– Sanal POS
– Temassız Ödeme

– Yazarkasa Pos/Yeni Nesil ÖKC
– Dinamik Kur Dönüşümlü POS (DCC)
– Maximum Temassız POS
– Sabit POS (Dial/ADSL)
– Mobil POS
– Ortak POS
– Doktor POS
– Döviz POS
– Bahşiş POS
– İmece POS
– Tedarikçi POS

– ADSL POS
– Mobil POS
– GPRS POS
– Sanal POS

– Masaüstü POS
– Mobil POS
– Temassız Okuyuculu Masaüstü POS
– Sanal POS

– Sabit POS
– Mobil POS
– Mail-Order POS
– Döviz POS
– Doktor POS
– Sanal POS
– Temassız POS
– Özel Projeler

TEP Bankası POS Cihazları
Yapı Kredi Bankası POS Cihazları
ENPARA POS Cihazları
Deniz Bank POS Cihazları

Yukarıda belirtiğim gibi hemen hemen bütün bankanın POS cihazı mevcuttur. Siz içlerinde en uygun komisyon imkanını sunan banka seçmelisiniz. Bunun sebebi ise kazancınızdan daha az miktarda komisyon alınmasıdır. Aşağıda sizlere hangi bankanın ne kadar komisyon kesiyor ve ücretsiz POS cihazı için sizden neler isteniyor şimdi birlikte görelim.

Garanti Bankası POS Cihazı Almak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Garanti bankası işletmelere özel ücretsiz olarak POS imkanı sunmaktadır. Bunun için tek yapmanız gereken başvuru yapmanız olacaktır. İster ufak çapta bir işletme olun isterseniz de büyük çapta işletme olur garanti bankası sizlere ücretsiz olarak Garanti POS cihazını ücretsiz olarak temin edecektir. Aynı zamanda kurulumunu da ücret almandan yapacaktır. Bunların yanı sıra sizler özel kampanyalar hazırlayarak komisyon oranlarını minimuma indirecektir. Peki bu imkanları sunan Garanti BBVA Bankası ücretsiz olarak verilen bu POS cihazına nasıl başvuru yapılıyor. Başvuru işlem sırasından bizden hangi belgeler isteniyor birlikte görelim.

1. İşyeri olmanız için başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. 1. Başvuru sırasında sizden Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numaranız,
2. Cep telefon numaranız
3. İstediğiniz POS cihazı seçimi yaptıktan sonra güvenlik kodunu girerek direk başvuru işlemi yapılacaktır.

Garanti POS İçin Sizden İstenecek Olan Belgeler Nelerdir?

Her banka gibi garanti bankası da sizden POS cihazı alabilmeniz için şirketinize ait belgeler istemektedir. Bu belgeleri hazırlayıp dire bankaya başvuru yaptığınızda POS cihazınız anında gelmektedir. İşte sizden istenecek belgeler:

– İl olarak işyeri üyelik başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.
– Daha sonrasında vergi levhanız
– İlk işletmeniz kurulduğunda Ticari Sicil Gazeteniz
– Şirketinize ait imza sirküleri

Yukarıda belirtmiş olduğum evraklar bunlardır. Banka çalışına sizden bunların yanı sıra eğer yetersiz görürse ise ek bilgilerde isteyebilir.

Halk Bankası POS Cihazı Nasıl Alınır?

Eğer esnafsanız muhakkak Halk Bankası ile çalışmanızda fayda vardır. Nedeni ise sunduğu sayısız imkanlardır. Bunların bir tanesi de Halk Bank POS cihazlarıdır. Diğer güzel imkanları ise HALKBANK Esnaf Kredisi Hesaplama yazımda yazmıştım. Yani dediğim gibi bir çok imkanları sunan bir bankadır. Şimdi asıl konumuza gelelim Halk Bankası POS cihazını nasıl temin ediyoruz birlikte inceleyelim. İlk olarak yapmanız gereken şey Halk Bank üye işyeri olmanız gerekmektedir. Bu üye işyerini ise https://bit.ly/30RTdyj bu link ile kayır olmanız gerekmektedir. Buradan sizden istenen bilgiler ise şu şekildir.

– Ortaklık Şekli
– Adınız
– Soyadınız
– T.C kimlik numaranız yazarak devam tuşuna basarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Yukarıdaki bu işlemleri yaptıktan sonra sizlerden. Her bankanın olduğu gibi Halk Bankası da evrak isteyecektir. İşte istenecek evrak listesi başvuru yapacak şirkete göre şu şekildir.

Şahıs Firmaları ve Ortaklıklar İçin İstenen Belgeler – İlk başta gelen vergi levhası
– Nüfus dairesinden alının yeni kimlik belgesi fotokopisi
– İş yerinize ait olan sözleşme
– Adi ortaklar var ise Adi ortaklık sözleşmesi
– Ticaret odasına kayıtlı iseniz ticari sicil gazetesi değil iseniz esnaf sanatkarlar odası kayıt belgesi

– Ticaret odasına kayır olduktan sonra alınan ticari sicil gazetesi
– Şirket ortaklarının imza sirküleri
– Vergi dairesi tarafından verilen vergi levhanız
– İşyeri yetki belgeniz
– 11 haneli kimlik numaranız bulunduğu kimlik belgeniz veya fotokopisi

– Yukarıdaki her iki şirket için gerekli olan belgeler gereklidir
– Yukarıdaki belgelerin dışında ise ilave olarak isten belge ise – SSL Sertifikası (Secure Sockets Layer)
– 3D Secure bilgisine ihtiyaç duyulmaktadır.

Diğer POS cihazları içinde sanal POS dışındaki belgeleri şirket durumuna göre hazırlamanız gerekmektedir. POS seçimini ise Halk Bankasındaki çalışan KOBİ uzmanı ile karar verebilirsiniz.

İş Bankası Ücretsiz POS Cihazı Almak

Türkiye Cumhuriyetinin ilk kurulan bankası olan İş Bankası her zaman fazlası ile müşterilerinin yanındadır. Eğer yeni bir işletme iseniz veya hali hazırda işleyen bir işletme dahi olsanız İş Bankası POS cihazlarını denemenizi tavsiye ederim. Nedeni ise komisyon oranlarıdır. Bu komisyon oranları sabit bir komisyon değildir. Sizin kredi notunuza göre değişkenlik göstermektedir. İyi bir kredi notuna sahip olup olmadığınızı Kredi Notu Nedir? Ücretsiz 4 Yöntemle Nasıl Öğrenilir? yazımdan faydalanarak öğrenebilirsiniz. Daha sonrasında size uygun olan 11 adet POS cihazından bir tanesini şirketiniz için ücretsiz olarak temin edebilirsiniz. Peki bu bos cihazları için bizden ne istenmekte görelim. Yapmanız gereken şey POS/ÖKC Başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

Bu başvurudan sonra sonra bankadaki müşteri temsilciniz sizi arayarak bankaya davet edecektir. Daha sonrasında sizle uygun POS cihazına ücretsiz sahip olabileceksiniz.

Ziraat Bankası Bedava POS Cihazı Nasıl Alınır?

İlla devlet bankası ile çalışayım derseniz Ziraat Bankasına ait olan 4 POS cihazından birine sahip olabilirsiniz. Hem de hiç para vermeden halk tabiri ile bedava sahip olacaksınız Bunun için izlemiz gereken yol ise .ok ama çok basit. Şimdi sizlere vereceğim bu link sayesinde dire POS başvurusunda bulunabiliyorsunuz. Buradan sizden istenen bu bilgileri doğru bir şekilde girmeniz gerekli. Nedir bu bilgiler diyenler için:

1. T.C kimlik numaranız olmazsa olmadır,
2. Adınız,
3. Soyadınız,
4. Şirketinizin tabela adı,
5. Ticari unvanınız,
6. Size ulaşılabilmesi için gerekli olan Cep numaranız,
7. Aktif olarak kullandığınız E-Mail adedisiniz,
8. Bulunduğunuz şehir,
9. Ona bağlı ilçede oturuyorsanız onu da yazmalısınız
10. Hangi Şubeyi seçeceğiniz,
11. Size uygun olan POS seçimi,

Yukarıdaki bu işlemleri doğru ve eksiz girerek Ziraat Bankası POS başvuru işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. Daha sonra banka tarafından şubeye davet edileceksiniz. Burada müşteri temsilciniz ile birlikte yol izleyeceksiniz. Birde şuan için güncel bir kampanyası mevcut olan Ziraat Bankası POS komisyon kesintisinde çok iddialı olacaktır.

– Kredi kartına tek oran uygulayacak, – %1,30 oranında,

– %1,10 oranında

– %1,39 oranında

Bu özelliklerde POS cihazı bulmaz zor olacaktır.

Şahıs Şirketler POS Cihazı Alabiliyorlar Mı?

Şahıs şirketleri POS cihazı alabiliyor mu sorusunun cevabı ise evet alabiliyorlar. Alamamaları için hiç bir engel yoktur. Sadece basit usul olarak vergilendirilen bir şirket POS cihazı kullanmak pek istemez. Nedeni ise belirli bir satış yaptıktan sonra yıllık limitin üstüne çıkacaktır. Bu limit aşımı o şirketi direk gerçek usule tabi tutacaktır. Bir işletmenin gerçek usul veya basit usul olabilmesi için belirli kriterlerin olması gerekiyor. Sizlere İş Yeri Açmak İçin Gerekli Belge ve Evraklar Nelerdir? yazımda detaylı bir şekilde yer vermiştim. Yani şahıs şirketleri için POS cihazı almaları tamamı ile kendi inisiyatifinde olmaktadır.

Vergi Levhası Olmadan POS Cihazı Alınabilir Mi?

Vergi levhası olmadan POS cihazı alımı mümkün değil. Nedenine gelecek olursam vergi mükellefi olmadığınız için alabilmeniz mümkün değildir. Devlet kazanılan her gelirin vergisinin ödenmesi yönündedir. Eğer usulsüz bir durum ortaya çıkar ise sizlere geriye dönük vergi borcu çıkartmaları kaçınılmaz olur. Eğer ticari bir iş ile uğraşıyorsunuz ve POS cihazına ihtiyacınız var ise vergi levhanızı almanız şart. Birde gerçek anlamda vergi mükellefi olmanız size çok katkı sağlayacaktır. En basiti bir örnek vermem gerekirse Esnaf Odası Kredi Hesaplama Makinesi yazımda çok uygun faizler ile kredi kullanımız mümkün olacaktır. Peki esnaf odası kaydı nasıl oluyor Esnaf Odası Sicil Kayıt yazımdan nasıl kayıt olunur ve istenen belgelerin neler olduğunu belirtmiştim. Ne demişler vergi geleceğimizin teminatıdır. Onun için ne iş yaparsanız yapın vergi levhanızı çıkarınız.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top