QNB Finansbank Ticari Esnaf Kredi Paketi Faiz Oranları Kaç? 2023

Bu kredi kartının yetmediği yerde 120 ay vadeli yine piyasaya göre en avantajlı ticari kredi imkanı da sunan Finansbank siz değerli esnafların yanında olduğunu belirtmek isterim. Şimdi sizlere QNB Finansbank’a ait Ticari Kredi Kartı, Ticari Kredi ve işletmeniz için sunulan POS cihazı hakkında bilgilerin neler olduğu hakkında detaylı bilgileri verelim.

1xbet

1 QNB Finansbank POS Cihazı Kampanyaları Neler

2 QNB Finansbank Ticari Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

3 QNB Finansbank Ticari Kredi Faiz Oranları Kaç? (Hesaplama)

1xbet

4 Finansbank Ticari Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? (72 Ay Vade)

QNB Finansbank POS Cihazı Kampanyaları Neler

QNB Finansbank POS cihazı konusunda çok ama çok avantajlı olduğunu söyleyebilirim. Bu avantajlar şirketinize ve şirketinize ödeme yapacak müşterilere çok güzel imkanlar sunmaktadır. Bu POS cihazının kendi içerisinde paketlerinin olduğunu da bilmenizi isterim. Her paketin kendine göre avantajları olduğundan dolayı bu paketleri finansçınız ile birlikte konuşup ortak bir karar alabilirsiniz. Çünkü yaptığınız iş ile ilgili çok farklı kampanyalar ve faiz oranları farklılığı vardır. Peki bu POS paketleri neler birlikte görelim.

– Dial-up POS
– ADSL POS
– Mobil POS
– Yazarkasa POS

1xbet

Şimdi sizlere her bir POS için detaylı bilgileri vereyim. Sizde hem bu sayede ön bilgi edinmiş olursunuz hem de seçeceğiniz POS cihazı olarak bir bilgiye sahip olursunuz.

Dial-up POS

Dial-up POS hakkında sizlere bilmeniz gereken ana maddeleri şu şekil anlatayım. Bu POS alış veriş yapılan kredi kartları ve banka kartları ile şirketiniz üzerinden yapılan alışverişlere ait bilgileri, telefon hattı veya mail yolu ile aktarımı yapılarak satış yapılma işlemidir. Şunu bilmenizde fayda var telefonu hattı ile çalıştığından dolayı internet olması gerekmektedir. Sabit POS ihtiyaçları olan işletmeler için çok uygun bir ödeme aracı diyebiliriz.

ADSL POS

Adından da anlaşıldığı üzere ADSL hattı olan bütün işyerlerinizde kullanılabilen bir POS cihazıdır. Bu ADSL sadece POS için kullanılmamaktadır. Aynı zamanda Bu ADSL hattını kullanmış olduğunuz PC’ye bağlayıp internetinizi de aktif olarak kullanabilirsiniz. Ne kadar işlem yaparsanız yapın ADSL hattını ödediğiniz ücret dışında ekstra bir işlem ödemezsiniz. Buda sizlere çok büyük avantaj sunmaktadır.

Mobil POS

En çok tercih edilen POS cihazı diyebiliriz. Bu POS cihazını çalışması için şunlar gereklidir.

1. GSM
2. GPRS

Bu iki hat olduğu sürece bu cihazı kullanabilirsiniz. Aynı zamandan mobil bir cihaz olduğu için dükkanınız her yerinde kullanımı mümkündür. Yani müşteriyi sabit bir yerde ödeme yapmadan işyerinizin her nokrasından ödeme alabilirsiniz. Sadece işletme içinde değil işletme dışında da kullanımı mümkündür. Bu yüzden dolayı çok tercih edilmektedir.

Yazarkasa POS

Şirketiniz üzerinden yapılan bütün satış işlemlerinizi kayıt edildiği bir pos cihazıdır. Bir diğer adı ise ödeme kaydedici POS anlamına gelmektedir. Yeni nesil ödeme kaydedici cihaz sayesinde Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) ile online işlemlerin takibi olan Yazarkasa postur. Bu yazar kasa POS

– 426,
– 427,
– 435,
– 437,
– 450,
– 451,
– 465,
– 466.

numaralına sahip vergi usul kanunları genel tebliğ üzerine yapıldığını bilmenizi isterim. Gerçek usul olarak adlandırılan vergi mükelleflerinin kullanması zorunlu olan POS cihazıdır. Gerçek usul ve basit usul vergilendirme hakkında bilgileri ise İş Yeri Açmak İçin Gerekli Belge ve Evraklar Nelerdir? yazımdan yardım alabilirsiniz. Yukarıda saydığım bu POS cihazlarının da kendi içerisinde özellikleri mevcuttur. Bu özellikler ise şu şekildir.

– Karekod ile ödeme alma,
– Temassız POS,
– Döviz POS,
– DCC POS,
– TahsilatKolay,
– Mail Order.

Yukarıda belirttiğim bu özelliklerdeki POS cihazlarını şirketinize uygun ve sizin istediğiniz doğrultuda seçmeniz gerekmektedir.

NOT: POS cihazlarından kesilen işlem ücretleri ise size göre değişmektedir. Yani işletmenizin işlem yoğunluğuna göre POS kesim ücreti değişmektedir diye biliriz.

Peki bu POS cihazlarına nasıl başvuru yapılıyor. Şimdi sizlere bu konuda yardımcı olayım.

– QNB Finansbank POS işlemlerini dilediğiniz veya size en yakın bankadan başvuru yapabilirsiniz.
– Bunun yanı sıra 0850-222-19-00 numaralı POS destek hattını arayarak ta işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Her bu iki işlem için sizden istenecek belgeler ise şu şekildir. Burada ayırt edilen şey ise şahıs şirketleri ve adi ortaklıklara göre istenen belgeler vardır. Birde ticari ortaklıklar için istenen belgeler vardır. Her ikisi içinde ayrı ayrı bilgi vereyim ki direk bu belgeleri hazırlayıp gittiğinizde sizlere hemen POS cihaz işlemleriniz başlatsınlar.

Şahıs Şirketi ve Adi Ortaklıklardan İstenen Belgeler – Şirket sahibi nüfus cüzdanı,
– Yine POS alınacak olan şirketin vergi levhası,
– Olmazsa olmaz imza beyannamesi,
– Adi ortaklar için geçerli olan adi ortaklık sözleşmesi.

– Şirket kuruluşunda alınan ticari sicil gazetesi,
– Şirketinize ait olan ticari sicil belgesi,
– Şirket ortaklarının şahıslarına ait kimlik belgeleri,
– Şirkete bulunan imza sürgüleri,
– Kurulmuş olan şirkete ait vergi levhası.

Yukarıda saydığım bu belgeleri hazır edip direk şubeye gittiğinizde işlemleriniz anında başlatılacaktır. Aksi taktirde bu belgeler istenecek ve bir sonraki güne sarkabilir işlemleriniz.

QNB Finansbank Ticari Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank ticari kart bakımdan sizlere iki (2) ayrı kart olarak hizmet vermektedir. Bu kartların kendi içlerinde ayrı özelliklere sahip olduklarını bilmenizi isterim. Merak edenler için bu kartların banka tarafından belirlenen isimleri şu şkeildir.

– CardFinans KOBİ
Corporate

Adı altında iki ayrı karttır. Ticari kart olan kredi kartların özelliklerinden sizlere bahsedeyim. İşinize hangisi daha uygun olacak ise o kredi kartının başvurusunu yapabilirsiniz.

CardFinans KOBİ Ticari Kredi Kartı Özellikleri Nelerdir?

QNB Finansbank esnaflara özel ticari olan CardFinans KOBİ kredi kartını sizler için en uygun bir şekilde hizmete sunmuştur. Bu kart ile işletmenizin bütün mal alımlarını taksitlendirebilirsiniz. Bu kredi kartı ile nakit ihtiyaçlarınızı anında çözebilirsiniz. Sizlere için çok diğer özelliklerini de aşağıda belirteyim.

– Yukarda belirttiğim gibi mal alımlarınızı talep ederseniz taksitlendirebilirsiniz.
– Yaptığınız bu alışverişleriniz peşin fiyatına taksitlendirme olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim.
– Mesela bu ayki ödemenizi ödeyemeyeceksiniz, bir sonraki aya öteleyebiliyorsunuz.
– Kredi kartı kullanımı olan bütün işyerlerinden bu ticari kredi kartını kullanabiliyorsunuz.
– Normal müşterilerin kullandığı CardFinans özelliklerinden de yararlanıldığı da bilmenizi isterim.

Yukarıda belirtiğim bu özelliklerdeki ticari kredi kartını şubelere giderek direk başvuru yapabilirsiniz. Yada sizlere vereceğim bu https://bit.ly/3lhEbLO link ile de başvuru yapabilirsiniz. Başvuru için sizden isten bilgiler ise şu şekildir.

– Başvuru yapacak olan kişinin T.C kimlik numarası,
– Şirketinize ait ortaklık bilgisi,
– İşletme sahibine ait cep telefonu numarası.

Bu bilgileri girerek kredi kartınınız başvurusunu yapabilirsiniz. Bu başvurunuz onaylandı ve kredi kartınız henüz elinize ulaşmadı ise Kredi Kartım Nerede? Kurye Sorgulama Numaraları yazımdan yardım alabilirsiniz.

Corporate Ticari Kredi Kartı Özellikleri Nelerdir?

QNB Finansbank’ın bir diğer ticari kredi ise Corporate’dir. Bu kartın diğer karta göre bir kaç özelliği fazladır. Bu özellikler sizlere çok güzel imkanlar sunmaktadır. Hem yurt içi hem de yurtdışı kullanımlarınız için ideal bir kart olduğunu değinmeden geçemeyeceğim. Şimdi sizlere bu esnaf kartın daha fazla özellikleri neler ondan bahsedeceğim.

1. Yurt içi ve yurt dışı yapacağınız alış verişlerinizde nakit kullanımını ortadan kaldırıyor diyebiliriz.
2. Bu kartın nakit avans kullanımı da mevcuttur.
3. Anlaşmalı olduğu firmalardan yaptığınız alışverişlerinde ParaPuan kazanabiliyorsunuz.
4. Yaptığınız bütün alışverişleri tek bir kanaldan takip etme imkanı sunmaktadır.
5. İnternet bankacılığından bütün harcamalarınız kontrol edebilirsiniz.
6. Şirketinize veya şahsınıza ait bütün faturaları otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.
7. Sosyal Asist kapsamında; 1. Bilgi ve organizasyon hizmeti,
2. Trafik durumu,
3. Nöbetçi eczane sorma,
4. Bilgisayar teknik hizmeti,
5. Belirlediğiniz adrese çiçek gönderimi gibi bir çok özelliği vardır.

1. Aracını yolda kaldı ise araç yardımı,
2. Ferdi yardımlarınızı karşılamakta,
3. Ev için konut yardımı gibi özellikleri mevcuttur.

Yukarıda saydığım bu özelliklerdeki ticari kredi kartını sadece şubeden başvuru yapabilirsiniz.

QNB Finansbank Ticari Kredi Faiz Oranları Kaç? (Hesaplama)

QNB Finansbank ticari kredi kullanacaklar için çok uygun faiz oranları vardır. Bu faiz oranları tabi sizin kredi notunuza göre değişmekte olduğunu da bilmenizde fayda vardır. Kredi Notu Nedir? Ücretsiz 4 Yöntemle Nasıl Öğrenilir? yazımda kendi şahsı kredi notunuzu öğrenebileceğinizi de bilmenizi isterim. Eğer kredi notunuz istenilen seviyede değil ise ne yapmalısınız biliyor musunuz? İşte cevabı 3 Ayda Kredi Notunu Hızlı Yükseltme Hilesi yardımı ile kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Artık hiç bir sıkıntınız kalmadığını düşünürsek iyi bir kredi notunuzda oluştu şimdi gelelim QNB Finansbank sizlere % kaç oranında kredi imkanı sunuyor görelim. İşte sizlere sunulan ve değişkenlik gösterebilecek olan kredi oranları şu şekildir.

Yukarıda belirtiğim faiz oranları ile sizlere örnek bir tabloyu bir alt başlıkta 120 ay vadeli olarak hesaplamasını yapacağım.

Finansbank Ticari Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? (72 Ay Vade)

Finansbank siz değerli KOBİ’lere ticari kredi imkanları sunmaktadır. Bu kredi imkanlarını ipotekli olarak 72 aya kadar uzatabiliyorsunuz. Peki ipotek yaptırmak istemezseniz kredinizi kaç aya kadar ödeyeceğinizi biliyor musunuz? Eğer bu konu hakkında bir bilginiz yok ise yardımcı olabilmek için 36 ay vadeli olarak kullanabiliyorsunuz. Bu kullanımı son döneme ait kredi vade yasasına göre düzenlendiği için şimdilik bu şekil kredi kullanabiliyorsunuz. Eğer 36 ay vadeli sizlere çok az geliyor ise 72 aya kadar kredi kullanabilirsiniz. Bunu da yukarıda belirttiğim gibi bir malınızı ipotek etmeniz gerekmektedir. Bu sayede düşük taksit imkanları ile kredinizi ödeyebileceksiniz. Şimdi gelelim yukarıdaki faiz oranları ile kredi kullanımı nasıl oluyor birlikte görelim.

Örneğin şirketinize 156.000 TL tutarında bir nakit ihtiyacınız var bu ihtiyacınızı giderebilmeniz için QNB Finansbank sizlere kredi imkanı sunacaktır. Bu sunacağı kredinin aylık ödeneceği ve kredinin toplam maliyeti aşağıdaki tablodaki gibi olacaktır.

Yukarıda belirtiğim örnek bir ödeme planıdır. Dediğim gibi kredi faiz oranları ortalama olarak hesaplanmıştır. Bu kredi başvurusunun tek şartı dediğim gibi ipotek ettireceğiniz bir taşınmazın olması gerekmektedir. Aksi taktirde bu ticari kredinizi 36 ay olarak kullanacaksınız. Bu krediyi de yalnızca en yakın QNB Finansbank şubesine giderek yapabilirsiniz. Burada ilerleyeceğiniz yol ise KOBİ bankacılık işlemlerine bakan finansçınıza müracaat etmeniz gerekecektir. Eğer ipotekli olarak kullanmak istemezseniz ticari kredinizi https://bit.ly/3tp19U5 bu linke tıklayarak direk internet üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Buradan sizden aşağıda belirteceğim bu bilgiler istenmektedir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top