Saç Nezlesi neden Olur? 2023

Çok derecede artan saç dökülmesiyle bir arada saç derisinde yağlı bir tabakanın oluşması saç nezlesine işaret olabilir. Ciddiye alınmadığında farklı hastalıkları da beraberinde getiren saç nezlesi bir deri hastalığıdır. Yalnızca ıslak saç ya da soğuk havalarda görülmez. Saç nezlesi neden olur? Saç nezlesinin belirtileri nelerdir ? Saç nezlesi kimlerde görülür?

1xbet

Saç kökünün kaşınması ve kızarmasına bağlı gelişen saç nezlesi hastalığı şiddetli baş ağrısı ile seyretmektedir. Çoklukla duş, havuz ve soğuk algınlığı sonrası yaşanan bu durum erkeklere oranla bayanlarda daha sık yaşanır. Saç derisinin kurutulmaması noktasında da gelişen bu rahatsızlık saç dökülmesine neden olur. Ayrıyeten saç nezlesine kozmetik eserler ve saç kökünü deforme edecek kurutma makineleri de sebebiyet verebilir. Önemli bir sorun olarak başlamayan lakin daha ileri ki periyotlarda tedavi edilmediğinde baş hastalıklarına taban hazırlar. Tıp lisanında hastalık olarak algılanmazsa da hastalıklara sebep olabilecek bir durum olduğundan şahısların bu bahiste daha dikkatli olmaları konusunda uzmanlar ihtarda bulunurlar.

Saç nezlesi soğuk algınlığına bağlı gelişen bir hastalıktır.

1xbet

Saç derisinde kabuklanma ve yağ katmanı oluşur.

Aşırı saç dökülmesinin yanı sıra nizamlı yıkanmasına karşın çabuk yağlanma görülür.

Saç nezlesi saç derisinin soğuk havadan ötürü ya da uzun vadeli ıslak kalmasının yanı sıra saç köklerinin zayıflaması ve enfeksiyon kapmasıyla da yaşanır.

1xbet

SAÇ NEZLESİ NEDEN OLUR?

Saçların çok sık bağlanması saç tabanlarının hava almasını maniler.

Duş sonrası ya da yağmur sonrası kurulanmayan ve soğuk rüzgara maruz kalan saçların kökleri vakitle gücünü kaybeder ve bu durumda hem saç nezlesine hem de saçın dökülmeye neden olur.

Islak saça birden sıcak fön tutulması saçın kökünü yakar. Tıpkı vakitte saç derisinin ani sıcak hava ile müsabakası hastalığa davetiye çıkarır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top