Sezen Aksu Kendini neden Savunmuyor? 2023

Sezen Aksu kendini neden savunmuyor?

Şarkıcı ve söz yazarı Sezen Aksu, bir şarkısında geçen “Adem ile Havva cahiline söyleyin” dizesi sebebiyle eleştiri oklarının hedefi olurken konu ile ilgili tartışmalar hala sürüyor.

1xbet

‘Şahane Bir Şey Yaşamak’ şarkısında geçen, ‘Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e’ sözleri sosyal medyada polemik olan Sezen Aksu’ya yönelik tartışmalar sürüyor. Birçok kesim bu sözlere tepki gösterirken savunanlarda var.

Sezen Aksu’ya özellikle sanat camiası destek olurken diğer destek verenler arasında CHP’li Özgür Özel, İBB Başkanı İmamoğlu, Gazeteci Fatih Altaylı ve Sanatçı Zülfü Livaneli gibi isimler yer aldı.

1xbet

CHP Grup Başkan Vekili Özel konuya ilişkin “Şarkıyı 2022’de köpürtenler, bunun adı faşizmin bayrağını yükseltmektir.” ifadelerini kullanırken, İBB Başkanı İmamoğlu ise ‘Sanatçıdır konuşacak, sanatçılar bu ülkenin iç sesidir. Kimse gündem değiştirmek için bu sesleri kısamaz.’ dedi.

Tartışmalar üzerine Diyanet’te açıklama yaparak“Dini şahsiyet, sembol ve değerlerle ilgili özensiz tutum ve davranışlarda bulunulması, en hafif tabirle saygısızlıktır.” ifadelerini kullandı.

1xbet

Sezen Aksu’ ya tepki gösteren isimlerden biri olan MHP lideri Devlet Bahçeli “Serçeysen serçeliğini bil, sakın kuzgunluğa heves etme.” ifadelerini kullanırken, Cübbeli Ahmet ise “Beşerin ilk babası ve ilk peygamber Âdem Aleyhisselâm ve eşi Havvâ Vâlidemize câhil diyecek kadar alçalan esfeller ve Allâh-u Teâlâ’nın: “Allah Âdem’e bütün isimleri (dilleri ve ilimleri) öğretti” buyruğunu bilmeyecek derecede echeller bugün toplumun en meşhûr ve gözde sanatçısı olarak kabûl ediliyorsa artık Allâh-u Teâlâ’nın bu toplumdan râzı olup olmadığını anlamak için bu kıstâs yeterlidir.” şeklinde açıklama yaptı.

Tüm bu tartışma ve polemikler yaşanırken eleştirilerin hedefinde olan Sezen Aksu’nun sessizliği ise dikkat çekiyor. Sosyal medya ve diğer platformlar üzerinden kullanıcılar Sezen Aksu’nun neden kendisini savunmadığını sorgulamaya başladı.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top