Silgiler Boyut Olarak da Değişkenlik Gösteriyor 2023

Silgi

Silgi seçiminin iyi yapılması ve kaliteli olması önem taşıyan bir nokta olarak karşımıza çıkıyor. Resim sanatı ile ilgilenenlerde silgi çok büyük önem taşıyor. Eğer silgi iz bırakıyorsa tüm çalışma mahvolabiliyor. Buna ek olarak lise çağındaki öğrencilerin üniversite sınavına hazırlanırken kullandıkları silgilerin kötü olması optik form gibi kâğıtların zarar görmesine bunun sonucunda da sonuçların değişmesine sebep olabiliyor. Bu yüzden basit gibi gözüken silginin kalitelisi tercih edilmelidir. Kaliteli silgi, hem iz bırakmayarak çalışmaları mahvetmeyecek hem de uzun süreler kullanılarak tasarruf sağlayacaktır.

1xbet

Faber Castell Silgi

Silgiler boyut olarak da değişkenlik gösteriyor. İrili ufaklı birçok silgi bulunuyor. Farklı boyutlara ek olarak farklı renklerde silgiler bulmakta mümkündür. Mavi, siyah, beyaz gibi renk seçenekleri silgilerde sıklıkla karşılaşılıyor. Burada dikkat edilmesi gereken bir nokta bulunuyor. Bu nokta ise çocuk sağlığında silgi seçimi olarak belirtiliyor. Özellikle ilkokul çağındaki çocukları cezbeden renkli ve kokulu silgiler zararlı maddeler içerebiliyor. Bu yüzden Faber-Castell gibi markalı ürünlerin tercih edilmesi hem sağlık açısından hem de silgiden alınacak performans açısından önem taşıyor. Tek bir silgi almak yerine 3’lü, 5’li, 10’lu paketler tercih edilerek fiyattan da büyük kazançlar elde edilebiliyor. Normalde 1,5 TL gibi rakama satılan bir silgi 3’lü alındığı takdirde adet fiyatı olarak 1 TL gibi rakamlara kadar düşebiliyor.

Silgi Fiyatları

Silgi hammadde olarak kauçuk ağacı ve süngertaşı maddelerinden elde ediliyor. Kauçuk ağacı Türkiye’nin güneyinde bolca yetişen bir ağaç türüdür. Bu yüzden bu bölgelerde toplanan ağaç parçaları ile silgi üretimi gerçekleştirilmektedir. Buna ek olarak süngertaşı gözenekli bir yapıya sahiptir. Sünger gibi gözüken bu taş oldukça sert yapıya sahiptir. Bu taş ile de silgi yapımı gerçekleşmektedir. Bunlara ek olarak vinil maddesi de silgi yapımında sıklıkla kullanılan bir madde olarak karşımıza çıkıyor. Bu üç hammadde farklı birer hammadde olsa da silgiler genel olarak benzer şekilde yapılmaktadırlar. Öncelikle gerekli maddeler bir kazan aracılığıyla karıştırılır. Bu işlemin ardından iyice karışan ürünler sıkma makinesi ile sıkıştırılır. 1 metre boyutlarda küçük deliklerden çıkan ürünler kesilerek kenarı ayrılır. Daha sonra istenilen ebatta kesim yapılır ve kullanıma hazırdır. Ana madde kauçuk olduğu durumlarda işleyiş biraz daha uzun ve zahmetli olmaktadır. Kauçuk farklı kimyasallar yayabilmektedir ve bunun ortadan kaldırılması gerekmektedir. Bu yüzden uzun sürmektedir.

1xbet

Silgi alırken öncelikle boyuta dikkat edilmesi gerekiyor. Büyük silgiler piyasada karşımıza çıkabiliyor. Bir telefon kadar olan silgiler olabiliyor. Büyük silgiler silerken kâğıda zarar verebilir. Bu yüzden bu silgiler alınırken dikkatli olunması gerekiyor. Buna ek olarak silginin iz bırakmaması gerekiyor. İz bırakan silgiler işlemlerin berbat olmasına sebep oluyor. Bu noktalara dikkat edildiği takdirde harika bir silgi almak çok da zor olmuyor.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top