Söğüt’te Büyük Buluşma 2023

Söğüt’te büyük buluşma

Söğüt Şenlikleri’ne Cumhurbaşkanı Gül, Baykal, Bahçeli, Yazıcıoğlu ve Sezer katıldı

1xbet

Şenlikler için ilk önce ilçe merkezinden başlayarak bir kortej oluşturuldu. Açılışta Devlet Bakanı Sait Yazıcıoğlu, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Bilecik Valisi Musa Çolak, mehter takımının marşları eşliğinde Söğüt ilçe merkezinden Ertuğrul Gazi Türbesi’ne kadar yürüdü. Törenlere katılan binlerce kişi de kortejle birlikte yürüyüşe katıldı. Kortejin geçişi sırasında sokaklar gül suyu ile ıslatıldı.

Söğütlüler de Türk bayraklarıyla süsledikleri evlerinden korteje katılan siyasilere ilgi gösterdi.

1xbet

Söğütteki şenlikler, Azerbaycan, Türkmenistan, Kazakistan, KKTC’den gelen misafirler ile Türkiye’nin dört bir yanından gelen Yörükleri ağırlıyor. Şenliklerin üçüncü gününde, sabah saatlerinde Yörükler ve devlet erkanı hükümet konağı önünde toplandı. Daha sonra atlı Yörüklerin ve Genelkurmay mehter takımının katılımıyla şenliğe katılanlar, Ertuğrul Gazi Türbesi’ne kadar yürüdü.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül saat 09.00 sıralarında Ankara’dan helikopterle Söğüt’e geldi. Yörük poşusu takan Gül, ilk olarak Ertuğrul Gazi’nin Türbesi’nde dua etti. Şenliklerin yapıldığı ilçe stadyumunun çevresine Yörük çadırları kuruldu. Bin civarında polisin görev aldığı şenliklerde halkoyunları gösterileri, cirit gösterileri, Genelkurmay Başkanlığı Mehteran bölüğü gösteri ve konseri bulunuyor. Şenlikler dolayısıyla ilçe Türk bayrakları, Ertuğrul Gazi ve Atatürk’ün posterleriyle donatıldı.

1xbet

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top