Süper Solucan Ay Nedir ve ne Demek? 2023

Muhteşem solucan ay, dolunay formunda görülecek ayın gökyüzünde daha büyük ve daha parlak görüneceğini manası taşıyor. İnternette birçok vatandaş tarafından ne olduğunu merak edilen gök olaylarından ‘Süper Solucan Ay’ için geri sayım başladı. Pekala, 2021 yılının en değerli gök olaylarından biri olan harika solucan ay nedir? Üstün solucan ay ne vakit gerçekleşecek? Ayrıntılar haberimizde:

1xbet

‘Super Worm Moon‘ olarak isimlendirilen Harika Solucan Ay, yaklaşık üç gün sürecek ve çıplak gözle gözlemlenecek. Harika solucan ay gökyüzünde daha parlak ve büyük olması olarak isimlendirilmektedir. Gökyüzünde büyük görsel gösteri yapan üstün solucan ay Türkiye den de görülebilecek. Üstün solucan ay olağan bir dolunay manzarasıyla karşılaştırıldığında yüzde 7 daha büyük ve yüzde 15′ kadar daha parlak bir biçimde görülmesi olayıdır. Süper solucan ay ile ilgili ayrıntılar şöyle;

Süper solucan ay 28 mart pazar günü gerçekleşecek.

1xbet

Dünyanın her yerinden görülecek

Süper solucan ay üç gün boyunca sürecek

SÜPER SOLUCAN AY NEDİR?

1xbet

NASA yöneticileri, ayın Dünya’ya olan yakınlığı nedeniyle kimi tariflere nazaran bir “süper ay” olarak kabul edilebileceğini bildirdi. Muhteşem Solucan Ay aslında Dünya’ya baharın gelişinin müjdecilerinden sayılıyor.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top