Turkcell Fatura Kesim Tarihi Değiştirme Nasıl Yapılır? 2023

Turkcell fatura kesim tarihi değiştirme nasıl ve nereden yapılır? Turkcell fatura kesim tarihi değiştirme yöntemlerini inceleyebilirsiniz.

1xbet

Turkcell fatura kesim tarihini değiştirmek için Turkcell operatörünün resmi internet adresine Turkcell faturalı hattınız ile giriş yapmalısınız. Sitede yer alan “fatura kesim tarihi” başlığına tıklayarak Turkcell fatura kesim tarihi değiştirme işlemini yapabilirsiniz.

Turkcell Faturalı Hatta Nasıl Geçilir?

Turkcell faturalı hatta geçiş için yapılması gereken işlemler şu şekildedir:

1xbet

– Turkcell faturasız hat üzerinden Turkcell faturalı hatta geçmek istiyorsanız Turkcell Dijital Operatör mobil uygulamasına telefon numaranız ile giriş yaptıktan sonra size özel kampanyalar sistemde oluşturulur. Bu kampanyalar arasında faturalı hatta geçmeniz sonucunda size sunulacak fırsatlar da yer alır. Size en uygun teklifi seçerek Turkcell faturasız hattınızı Turkcell faturalı hatta taşıma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

– Turkcell faturasız hattınızı faturalı hatta taşımak için turkcell.com web adresine girip Turkcell hat numaranız ile hesap girişi yaparak hattınızı faturalıya taşıyabilirsiniz. Bu işlem sonrasında faturalı hat avantajlarından yararlanabilirsiniz.

– Faturalıya geçiş işlemleriniz ücretsiz olarak gerçekleştirilir.

– Faturasız hattınızda avans TL bakiyeniz eksiye inmiş haldeyken faturalı hatta geçiş işlemi yapılırsa ilk ay ödenecek faturaya eksi bakiye tutarı yansıtılır.

1xbet

– Faturalıya geçebilmeniz için 4,5 G uyumlu SIM kart kullanıcısı olmanız gerekir.

– Turkcell müşterisi değilseniz size en yakın Turkcell mağazasına giderek gerekli evrakları sunmanız karşılığında size özel oluşturulan Turkcell hattınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Turkcell faturalı hat başvurunuzda sizden kimlik kartınız istenir. Tarafınıza sunulacak olan abonelik sözleşmesini doldurup imzalamanız sonucunda hattınız aktif hale gelir.

Turkcell Fatura Kesim Tarihi Nasıl Öğrenilir?

Turkcell abonelerinin faturalı hatlarının hesap kesim tarihini öğrenmeleri mümkündür. Turkcell faturalı hattınızın hesap kesim tarihini öğrenmek için yapılması gereken adımlar şu şekildedir:

Turkcell resmi wep adresi olan www.turkcell.com üzerinden Turkcell faturalı hattınızın hesap kesim tarihini öğrenmek mümkün.

– Wep adresi üzerinden turkcell hatlı numaranız ile sisteme giriş yapınız.

– Ana menünün alt kısmında yer alan “işlem merkezi” seçeneğine tıklayınız.

– Daha sonra “işlem merkezi” seçeneğinin alt kısmında yer alan “faturalarım” seçeneğine tıklayınız.

– Bu işlemden sonra ekranınızda güncel fatura tutarınız ve daha öncesinde kesilen hesap faturalarınızı görebilirsiniz.

– Tarafınıza kesilen son faturanızın ödeme tarihi aynı ekran üzerinde görüntülenir.

– Ekran üzerinde yer alan sarı butona tıklayarak “fatura detay” sayfasına ulaşır ve kullanımlarınızı inceleyebilirsiniz.

Turkcell Pasaj’da kurumsal kredi kartına vade farksız 12 ay taksit! Bilgilerine de bakabilirsiniz.

Turkcell Fatura Kesim Tarihi Nasıl Değiştirilir?

Turkcell faturalı hat kullanıcılarının fatura kesim tarihlerini değiştirme hakları vardır. Turkcell fatura kesim tarihini değiştirmek için yapılması gereken adımlar şu şekildedir:

– Turkcell’in resmi internet adresi turkcell.com üzerinden Turkcell numaranız ile hesabınıza giriş yapın.

– Açılacak ana menünün en alt kısmında yer alan “işlem merkezi” çubuğundan “faturalarım” seçeneğini seçiniz.

– Daha sonrasında “faturalarım” seçeneğinin alt menüsünde yer alan “fatura ayarlarım” seçeneğini seçiniz.

– Sonrasında ise “fatura ayarlarım” seçeneğinin alt başlığı olan “fatura kesim tarihi” butonunu seçiniz.

– Seçtiğiniz “fatura kesim tarihi” seçeneği üzerinden Turkcell faturalı hattınızın hesap kesim tarihini istediğiniz şekilde ayarlama fırsatı size sunulur.

– Turkcell faturalı hattınızın faturası sizin talebiniz ile üç farklı seçenek kapsamında hesap kesim işlemi yapılır.

– Hesap kesim seçenekleri; her ayın 10. günü, 20. günü, 25. günü olarak size sunulur. Kendinize en uygun tarihi seçerek fatura hesap kesimlerinizi ödeyebilirsiniz.

Turkcell Faturasının Gecikme Faiz Oranı Nedir?

Bireysel Turkcell müşterileri faturalı hatlarının hesap kesim tutarlarını zamanında ödemezler ise gecikme faiz oranı uygulanır. Turkcell faturalı hattın faturası ödenmez ise uygulanacak faiz oranı aylık %1,6 üzerinden hesaplanır.

Turkcell faturalı hat müşterileri her fatura dönemlerinin sonunda kullanımlarının ücretlendirmesini ödemek zorundadır. Turkcell fatura kesim tarihi üç farklı tarihte gerçekleşir. Müşteri bu tarihlerden bir tanesini seçerek hesap kesimlerini o tarihte ödemeye başlar. Turkcell faturalı hat üzerinden gerçekleşen hesap kesim tutarı abone tarafından otomatik ödeme ile veya manuel işlemler üzerinden gerçekleştirilebilir.

Turkcell Faturası Otomatik Ödemeye Nasıl Alınır?

Turkcell müşterileri faturalı hatlarının hesap kesim tarihleri kapsamında fatura tutarlarını ödemezler ise daha sonrasında gecikme faiz oranı ile beraber ödeme yapma durumunda kalırlar. Hiç ödeme yapılmayan hatlar gelen ve giden aramalara kapatılır. Turkcell faturalı hattınızın borcunu otomatik ödeme sistemi ile kolayca ödeme hakkınız bulunur. Turkcell faturalarınızı otomatik ödeme ile tahsil ettirmek için yapılması gerekenler şu şekildedir:

– Turkcell web adresi üzerinden giriş yapılan ana sayfada “işlem merkezi” kategorisine tıklayınız.

– Açılacak sayfada “faturalarım” butonuna tıklayınız.

– Daha sonra karşınıza gelen ekranın sol kısmında yer alan “otomatik ödeme talimatı” seçeneğini tıklayınız.

– Açılan sayfada size ait Turkcell hatları yer alır. Otomatik ödemeye almak istediğinizi hat veya hatlarınızı seçiniz.

– Hatlarınızın alt bölümünde kredi kartı veya debit kart bilgilerinizi girmeniz istenir. Size ait kart bilgilerini doğru bir şekilde giriniz.

– Debit kart; paycell kart, banka hesap kartı veya diğer ödeme seçeneklerinizi kapsayan kredi kartı dışındaki tüm kartlardır.

– Aynı menüde yer alan “diğer hatlar” seçeneği üzerinden başkası üzerine kayıtlı Turkcell hatları için de otomatik ödeme talimatı başlatabilirsiniz.

– SMS yöntemi ile otomatik ödeme talimatı başlatmak istiyorsanız büyük harfler ile OTO yazıp 2222’ye ücretsiz olarak SMS gönderebilirsiniz. Bu işlem sonrasında Turkcell müşteri hizmetleri tarafından aranarak kart bilgilerinizin giriş işlemleri yapılır.

– Ödeme yapmak istediğiniz banka kartınızın mobil uygulaması üzerinden de otomatik ödeme talimatı vermeniz mümkün.

– Turkcell’in otomatik ödeme talimatı için birçok banka ile anlaşması vardır.

Turkcell Faturasının Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl İptal Edilir?

Turkcell faturalı hat kullanıcıları ay sonu faturlarını otomatik ödeme talimatları ile geciktirmeden ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirler. Turkcell otomatik ödeme talimatını iptal etmek için yapılması gerekenler şu şekildedir:

– Turkcell üzerinden otomatik ödeme talimatı verilen işlemler için; Turkcell web adresi üzerinden numaranız ile sisteme giriş yapınız.

– Ana menünün alt kısmında yer alan “işlem merkezi” kategorisi üzerinden “faturalarım” seçeneğine tıklayınız.

– Karşınıza gelen ekranın sol kısmında yer alan menüler üzerinden “otomatik ödeme talimatı” sekmesine tıklayınız.

– Buradan aktif olan otomatik ödeme işlemlerinizi pasif hale getirebilirsiniz.

– Bankanız aracılığı ile otomatik ödeme talimatı verdiyseniz bankanızın mobil uygulaması üzerinden veya bankanız ile direkt olarak iletişime geçerek otomatik ödeme seçeneğinizi pasif hale çevirebilirsiniz.

Turkcell Faturası Taksitlendirilir Mi?

Turkcell faturalı hatlarınızın hesap kesimleri gerçekleştiği zaman kullanımlarınızı taksitlendirme hakkına sahipsiniz. Turkcell faturanızın kullanımlarını taksitlendirmek için yapılması gerekenler şu şekildedir:

– Turkcell faturanızı taksitlendirmek için 532 757 55 55 numaralı hattı arayarak başvuru yapabilirsiniz.

– Turkcell hattınızın fatturasını taksitlendirmek için Turkcell müşteri hizmetleri personeli kriterlerinizi kontrol eder. Şartlara uygun görünürse faiz işlenmeden Turkcell faturanızın taksitlendirme işlemi yapılır.

– Turkcell’in 532 757 55 55 numaralı hattının kısa mesaj servisi yoktur. Numaraya SMS gönderirseniz kullanımlarınız ücretlendirilir.

Turkcell fiber internete geçenlere hediye tablet veriyor! Detaylarına yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Turkcell Faturasının Kullanım Detayları Nasıl Sorgulanır?

Turkcell faturanıza ait kullanım detaylarınızı sorgulamak için yapılması gerekenler şu şekildedir:

– Turkcell web adresinin işlem merkezi üzerinden fatura analizi menüsüne gelerek kullanımlarınızın analizini inceleyebilirsiniz.

– Turkcell dijital operatör platformu üzerinden numaranız ile hesabınıza giriş yaparak da kullanımlarınızı sorgulamak mümkün.

– Seçilen fatura döneminin özet bölümünde kullanım özetiniz yer alır. Analiz kısmında konuşma istatistikleriniz yer alır. Detay kısmında ise hattınız üzerinden yapılan iletişim işlemleri ve miktarları listelenir.

Turkcell fatura kesim tarihi sizin belirleyeceğiniz sürelerde gerçekleşir. Hattınızın fatura kesimlerinde kullanılan işlemlerinizi sorgulayarak, inceleme hakkınız bulunur.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top