Uncharted 4’ün PC’ye Geleceği Bilgisi Sızdırıldı 2023

Uncharted 4 PC’ye Geliyor!

1xbet

Sony ile Invester Relations arasında gerçekleştirilen etkinlikten Uncharted 4’ün PC’ye geleceği bilgisi sızdırıldı.

1xbet

Daha önce Playstation 4’e özel olarak çıkan oyunların PC’ye geldiğini görmüştük fakat sıradaki oyunun Uncharted 4 olması bizleri biraz şaşırttı. Beklentiler ilk 3 oyunu içerisinde bulunduran Uncharted: The Nathan Drake Collection’ın PC için çıkması yönündeydi. ilk 3 oyunu çıkarmayıp 4. oyundan başlamaları şaşırtsa da hala tahminler ilk 3 oyunun da eninde sonunda PC’ye geleceği yönünde. 3 oyunun birden PC’ye özel portlanması tek bir oyuna göre daha zahmetli olduğundan ve 4. oyun çok büyük bir başarı kazandığından böyle bir seçim yapmış olabilirler.

Daha Önceden Sinyalleri Verilmişti

1xbet

Playstation CEO’su Jim Ryan, “Geliştirdiğimiz harika oyunları daha fazla kitleye ulaştırabilmek için diğer platformlarda da yayınlamayı düşünüyoruz.” diyerek gelecek oyunların sinyalini önceden vermişti.

Bir başka sinyal ise Steam’de PlayStation Studios isminde bir yayıncı sayfasının açılmasıydı. İleride çıkacak oyunları tek bir çatı altında toplamak için açılan bu sayfa, ikinci bir ipucu olarak dikkatlerden kaçmadı.

2019 yılında Days Gone ve 2017 yılında Horizon Zero Dawn Playstation özel oyunu olarak çıkışını gerçekleştirmişti. 2023 ve 2023 yıllarında ise bu oyunların PC üzerinden oynanabilir hale gelmişti. İki oyun da PC için iyi portlanmıştı. Hatta Days Gone, Playstation 4 üzerinde bazı teknik problemler ile beraber kötü anılsa da PC versiyonunun yorumları son derece olumlu.

Bu tarz haberlerin gelmesi biz oyuncular için her zaman iyi bir haberdir. Eğer öncesinde Playstation sahibi değilseniz artık zamanında Playstation için geliştirilen özel oyunları da oynayabileceksiniz.

Uncharted 4 : A Thief’s End PC’ye Ne Zaman Çıkacak?

Sızdırılan bilgilerde malesef oyunun çıkış tarihi ve ya sistem gereksinimleri ile alakalı bir bilgi bulunmuyor. Days Gone’ın çok kısa bir süre içerisinde PC’ye geldiğini düşünürsek tahminlerimize göre çok fazla beklemeyeceğiz. Bir yıl içerisinde resmi bir duyuru geleceğini tahmin ediyoruz.

Uncharted 4 PS4’ün önemli oyunlarından bir tanesiydi. Zamanında oynamamış oyuncular için güzel bir fırsat.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top