URLA RESTORANLARI – BALIKÇILAR & GASTRONOMİ DURAKLARI 2023

Ege otları, Rum mirası tatlar, mübadele ile Ege’in karşı yakasından gelip Urla’ya yerleşen tarifler, Girit spesiyalleri ve tabi ki kendine özgü enginar yemekleri ile Urla mutfağı zaten İzmir’in göz bebeğiydi. Yıllardır Urla’daki esnaf lokantaları yemek programları ve gurme yazarların en sevdiği konular arasında.

1xbet

Üzerine, Urla’nın popülerleşmesi ile birlikte, yerelden aldığı ilhamı dünya teknikleri ile harmanlayan restoranlar açıldı. Urla topraklarının bereketini tarladan softaya konseptli ile birleştirdiler. Tasarım restoranlarda zarif sunumlu yemekler de Urla’nın yeni cazibesi oldu.

Daha bunun atıştırmalıkları, sokak lezzetleri var…

1xbet

Bu yazımızda Urla’nın adını bir gastronomi merkezi olmaya yazdıran, kaçırmayın dediğimiz restoran ve yemeklerden bahsedeceğiz. Favorimizlerimizi ♡ ile işaretledik.

Urla Restoranları

1xbet

Haritayı zoom yaparak yaklaştırabilirsiniz.

1. Od Urla
2. Hiç Lokanta
3. Vino Locale
4. Lokanta Levan
5. Perdix Wines
6. Teruar Urla
7. Suolo
8. HUS Wines
9. Beğendik Abi
10. Ömre Bedel Yemekler
11. Tepe Kahve
12. Yengeç Restaurant
13. Akın’ın Yeri
14. Sade Urla
15. Ege’nin Lale Katmercisi
16. Pizzeria Luna Romana
17. La Pena
18. Pizza Locale
19. Paletto
20. Ioki
21. Fırın Vourla
22. Yörük Aile Evi
23. Denizaltı Cafe
24. İrmik Hanım Patisserie
25. İrmik Hanım Patisserie Bahçeli Yeni Yer
26. Lief Urla
27. Baristocrat Urla
28. Bone Coffee Roasting
29. Ortaya Dükkan
30. Noon
31. Coffeeco Urla Bistronomique
32. Hayat-i Cavide
33. Nunu Cafe
34. Plantsta Botanic & Cafe
35. Succuk Abi
36. Seyhan Et
37. Öteyaka
38. Filos Coffee & Wine
39. Taş Bar
40. Harbour Teracce & Bistro
41. Berlin’s
42. Kepler Mahfel
43. Da’s Cantina
44. Old Sailors
45. Rast Urla

Urla Restoranları

Özel Günler İçin

Yerel Klasikler

Balıkçılar

Urla Katmeri

Şarap & Pizza & Sushi

Kahvaltı

Kahve & Tatlı

Etobur

Şarap, Bira & Kokteyl

Özel Günler İçin

OD Urla, Süt Pınarı Mevkii ♡

Açıldığından beri İzmir’in en hype restoranı olan OD Urla daha ilk adımda Avrupa’daki şef restoranları hatırlatıyor. Ailesine ait zeytin bahçesine kocaman bir camekan yaptıran şef Osman Sezener, isteyenleri bahçede, isteyenleri içeride açık mutfak etrafındaki barda ağırlıyor. Aynı zamanda bahçede ufak bir dikili alan var taze baharatler için.


Tarladan masaya konseptli restoranda menü mevsime göre değişiyor ama yemeklerin ne kadar füzyon olduğunu örneklemek gerekirse, kefal yumurtalı & beyaz çikolatalı kuskus, mesir macunlu dana yanak daha önce menülerine giren bazı lezzetler.

Ancak yorumlara baktığınız zaman insanların notlarının kıt olduklarını fark edecekiniz. Bunun sebebi memnuniyetsizlikten insanların ziyade fiyat / performans beklentisini. Önünde park eden arabalardan da anlayacağınız üzere tuzlu bir restoran, kimisinin o fiyattan beklentisini karşılamıyor. Adres: Rüstem, Rüstem Mahallesi 2018/9 Sokak, Süt Pınarı Mevkii No:28, 3543 Tel: 0532 696 39 30 Websitesi ve konum için tıklayın. Haritada 1 numara.

Hiç Lokanta, Merkez ♡


Hiç’e restoran demeye dilim varmıyor çünkü sahibesi Duygu Hanım ömründe kendine kattığı her şeyden buraya emek emek akıtmış, başka bir şey olmuş burası.

Yıllarca sanatın ve gastronominin kalbi Fransa’da yaşamış, farklı ülkelerde zeytinyağı okur yazarlığı ve yemek konusunda programlara katılmış, mesleği gereği Paris’te modanın nabzını tutmuş. Önce Urla’da bir zeytinlik kurmuşlar, sonra da peşinden Hiç gelmiş.


Duygu Hanım yaratıcı, farklı deneyimler sunmaya çalışıyor. Biz gittiğimizde açık havada sinema eşliğinde bir konsept vardı. Filme paralel bir menü çıkıyor, ve misafirler film eşliğinde yiyorlar. Zaman zaman zeytinyağı tadım atölyeleri düzenliyorlar.

Size mutlaka şunu deneyin diyemiyorum çünkü burası da tarladan masaya prensipli olduğundan menü sürekli değişiyor. Ama şarküteri tabağı değişmez diye tahmin ediyorum. Beraberinde gelen kendi yapımları karadutlu hardal da efsane. Pastırmalarına kadar herşeyi kendileri üretiyorlar.

Sanat Sokağı’nda olduğundan mutlaka önünden geçeceksinizdir. Tadım, konseptli yemek vs var mı sormadan devam etmeyin. Adres: Yeni, Sanat Sokağı, Zafer Cd. No:52, 35430 Tel: +902327543099 Websitesi ve konum için tıklayın. Haritada 2 numara.

Vino Locale, Kuşçular

Seray ve Ozan Kumbasar çifti, Urla’ya yerleşip eski bir Urla evini, Toskana’yı aratmayan, harika bir gastronomi durağına çevirmişler. Vino Locale’nin en önemli lezzeti, yerel şarapların eşlik ettiği, odun fırınında pişen mevsimsel İtalyan yemekleri. Menüsü de mevsime göre değişkenlik gösteriyor. Mekanın çok da keyifli bir bahçesi var. 15 yaş altındaki çocukları kabul edemiyorlar. Adres: Kuşçular, 8037. Sk. No:3, 35430 Tel: (0232) 759 00 30 Websitesi ve konum için tıklayın. Haritada 3 numara.

Lokanta Levan, Kuşçular

Urla’nın en yeni şef lokantalarından biri Lokanta Levan. Her gün farklı olan menüsü, mekandaki kara tahtaya tebeşirle yazılıyor. Fakat odun fırınında pizza gibi sabit seçenekleriniz de var. Onur Şef’in kuzu kol, Urla güveci, kabak çiçeği dolması gibi spesiyallerini yakalarsanız kaçırmayın. Adres: Kuşçular, Kuşcular Cd. No:3, 35430 Urla Tel: (0232) 754 58 54 Konum için tıklayın. Haritada 4 numara.

Perdix Wines, Birgi

Güzel mimari, keyifli bir bahçe, iyi şarap, kaliteli ortam, başarılı yemekler, iyi servis bulabileceğiniz bir şarap evi Perdix. 4 peynirli pizza, dana pappardelle ve mantarli risotto gibi İtalyan lezzetleri ağırlıklı bir menüsü var. Şaraplar ise Cabernet Franc & Petit Verdot, Boğazkere, Pinot Noir, Sauvignon Blanc ve Bornova misketi üzümlerinden yapılıyor. Elbette tadım da yapabiliyorsunuz. Websitesi Adres: Birgi, İzmir Çeşme Yolu No 14, 35430 Tel: +905060991433 Konum için tıklayın. Haritada 5 numara.

Teruar Urla, Kuşçular

Üzüm bağları ve zeytin ağaçları arasında, hem bir konaklama hem de şef lokantası Teruar Urla. Çok sade ve dingin bir ambiyansı var. A la carte menüsü bulunmuyor. Sadece tadım menüsü var. Özellikle de “peynir bulutu” denilen ara sıcak çok başarılı. Menü enginar pate, levrek carpaccio, vongole, bonfile lokum diye devam ediyor ama elbette şef tadım menüsünde değişikliğe gidebilir. Gitmeden mutlaka arayıp rezervasyon yaptırın ve menü hakkına bilgi alın. Websitesi Adres: Kuşçular, 8028. Sk. No:16, 35430 Tel: +902329900102 Konum için tıklayın. Haritada 6 numara.

Suolo

Urla merkezin eski posta binası, orijinal yapısı korunarak restore edilmiş ve bir otele dönüştürülmüş. Aynı zamanda bir restoran ve kokteyl bar olarak da işlevselleştirilmiş. Ortaya her detayı ile çok şık bir yer çıkmış. Rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz çünkü 2022 sezonunda Urla’nın en popüler yerlerinden biri. Instagram Adres: Tel: +905317212803 Konum için tıklayın. Haritada 7 numara.

Hus Wines

Urla’nın şarap bağları ile ünlü mevkiisi Kuşçular’ın en yeni şarap evlerinden. Güzel dizayn edilmiş, kapalı ve açık bölümleri olan, şarap çeşitleri yeterli bir şarap evi. Menüsü ise şarap tadımı için özel olarak düzenlenmiş. Gelmeden önce rezervasyon yaptırmak gerektiğini de hemen belirtelim. Instagram Adres: Kuşçular, 8018/1. Sk. No:39, 35430 Tel: 05455719042 Konum için tıklayın. Haritada 8 numara.

Yerel Klasikler

Beğendik Abi, Merkez ♡


Geliyor gönlümün sultanı…
Ne yapın, edin, Beğendik Abi’de bir öğün yemeden Urla’dan dönmeyin. Urla’da hakkında en çok yazılıp çizilen yer çünkü çok sayıda yerel yemeği, uygun fiyata ve ağız tadıyla yiyebiliyorsunuz.

Ayrıca kadın eli değdiği temizliğinden ortamına o kadar belli ki… Sahibesi Handan Hanım önce küçük bir köfteci ile başlamış, müdavimlerinin ricası üzerine yemek çeşitlerini arttıra arttıra bugün Urla’nın hem en ünlü lokantası, hem de öncü kadınlarından olmuş. Şanslıysanız enginar dolması için mevsim

Neleri deneyelim? Enginar mevsimindeyseniz enginar dolmayı kaçırmayın. Çalgana, cipo hırya (ot ağırlıklı bir Girit tarifi), sinkonta (balkabağıyla bir Girit yemeği) şevketi bostan, turçenik (közde biber ve patlıcanla yapılan bir Kavala spesyali), boraniler ve Urla güvecini de denemek lazım. Hangi birini yiyeceğiz derseniz, merak etmeyin, karışık tabak yapıyorlar. Adres: Camiatik, Tatar Cami Sk. No:12, 35430 Tel: +902327542071 Konum için tıklayın. Haritada 9 numara.

Ömre Bedel, Merkez

Ömre Bedel de övgüyü hak eden bir esnaf lokantası. Beğendik Abi’den ne konum ne de menü olarak pek farklı değil. Yine envai çeşit ot, sebze ve yerel yemeği zevkle yiyebileceğiniz bir yer. İkisi de Malgaca Pazarı’nda. Adres: Camiatik, Tatar Camii Sk. No:10, 35430 Tel: +902327545450 Konum için tıklayın. Haritada 10 numara.

Tepe Kahve Çetin’in Yeri, Gülbahçe

Salaş ve samimi yerleri seviyorsanız, altınızda da araba varsa bir gün de Çetin’in Yeri’nde kuzu tandır yemelisiniz. Lojistik olarak Barbaros Köyü ziyaretinizle birleştirmeniz mantıklı olur. Yörükleri mi bilmiyorum ama mekanın hissiyatı öyle. Salaş bir kır gazinosu gibi. Bazıları kahvaltı için de tercih ediliyor ama bizce kuzu tandırdan şaşmayın. Konum için tıklayın. Haritada 11 numara.

Balıkçılar

Yengeç, İskele


Urla İskele’deki Yengeç Restoran kendine has mezeleri ve ara sıcakları ile meşhur. Ama ne mezeler, ne mezeler… Mürekkepli kalamar, asma yaprağında balık, acılı patlıcanlı kalamar dolması, cevizli kabak kavurma, Girit ezme, ayvalı ısırgan, şevket-i bostanlı levrek… 100’den fazla çeşit olduğundan daha fazla saymayacağım.

Kabuklular ve balık çeşitleri de başarılı. Servisi, lezzeti, tazeliği ve çeşitliliği ile İstanbul’da Yengeç ile kapışabilecek meyhane yok. Hatta kimilerine göre Türkiye’nin en iyi balıkçısı. Rezervasyon şart. Adres: İskele, 2121. Sk. No:6 D:1, 35430 Tel: +905307721152 Websitesi ve konum için tıklayın. Haritada 12 numara.

Akın’ın Yeri, Özbek

Urla’nın Özbek Köyü’ndeki Akın’ın Yeri hafta sonu İzmirliler ile tıka basa doluyorsa bir sebebi var: Meze porsiyonlarının büyüklüğü, müşterilerin ricalarının ikiletmemesi ve tabi ki deniz mahsüllerindeki ustalıklarlı ile kalpleri kazanmış çok iyi bir aile işletmesi. Ne yerseniz yiyin memnun kalırsınız, her şeyi hakkı ile yapıyorlar. Kalamar yumurtası ve deniz börülcesi müşteri favorileri arasında. İçinde çocuk parkında olması sebebiyle aileler sıkça tercih ediyor. Adres: Özbek, 6077. Sokak No:16, 35430 Tel: +902327530303 Konum için tıklayın. Haritada 13 numara.

Sade Urla

Sahilin sevilen balık restoranlarından. Yeni olmasına rağmen popüler bir işletme. Kalamar tava, deniz mahsulleri böreği ve avokadolu levrek sarma spesiyalleri arasında. Adres: İskele, 2121. Sk. no:8 A, 35441 Tel: 05491055000 Konum için tıklayın. Haritada 14 numara.

Urla Katmeri

Ege’nin Lale Katmercisi, Malgaca Pazarı

Ege’nin katmeri, Antep veya başka Anadolu şehirlerinde yediklerinize pek benzemeyen bir lezzeti var. Hamuru çi börek kıvamına yakın, tat olarak da gözlemeye benziyor. Her türlü tadılması gereken bir lezzet. Ege’nin Lale Katmercisi’nin sakızlı cevizli keşkülü de meşhur. Adres: Camiatik Malgaca Pazarı No:23, 35430 Tel: (0232) 754 52 79 Konum için tıklayın. Haritada 15 numara.

Şarap & Pizza & Sushi

Pizzeria Luna Romana, Urla Merkez

Urla’da gerçek İtalyan pizzası yemek için en doğru adres merkezdeki Pizzeria Luna Romana. İtalyan-Türk bir çiftin işlettiği pizzacıda, ister dilim pizza yiyebilir isterseniz de bütün pizza sipariş edebiliyorsunuz. Pizzanızın yanına şarap ve bira seçeneğiniz de var. Adres: Haci isa Mah, 75. Yıl Cumhuriyet Cd. No:31/F, 35430 Tel: (0232) 754 44 05 Websitesi ve konum için tıklayın. Haritada 16 numara.

La Pena, Urla Merkez

İyi ki arabamızı park edecek yer bulamadık da arka sokaklarda gezinmek zorunda kaldık. Yoksa bu tarihi konaktaki tatlı lokantayı keşfedemeyecektik. Turistin, ana yoldan geçerken görenin geldiği değil de bilenin geldiği müdavim mekanı. Pizza-şarap yapmak için Urla’nın en minnoş yeri. Aslında burada göründüğünden daha hoş bir yer de biz misafirlerini rahatsız etmek istemediğimizden fotoğraflayamadık. Adres: Yeni, Erinç Sk., 35430 Tel: +90 536 203 19 21 Konum için tıklayın. Haritada 17 numara.

Pizza Locale, Malgaca Pazarı

İzmir’den çıkma ve Türkiye’nin birçok büyük şehrine yayılma Pizza Locale’nin Urla şubesi. İstanbul’da ve Ankara’da alışmış olduğunuz Pizza Locale hizmetini ve lezzetini bulabiliyorsunuz. Yani kalitesi her yerde ayını. Adres: Hacı İsa, Sevinç Sk. 5B, 35430 Tel: 0232 754 62 26 Websitesi ve konum için tıklayın. Haritada 18 numara.

Paletto, Urla İskele

Paletto, Urla’nın iskele tarafında, iyi burger ve pizza yiyebileceğiniz yerlerden. Özellikle de dana füme kaburgalı pizzası ve istiridye mantarlı ve füme kaburgalı Canım Burger’i çok beğeniliyor. Adres: İskele, İskele Cd. No:44, 35430 Tel: 0532 320 97 83 Konum için tıklayın. Haritada 19 numara.

Ioki

Barlar bölümünde bahsettiğimiz Rast gibi Gümrük Otel’in içinde açılan, İstanbul’dan bildiğimiz ve çok sevdiğimiz Ioki Sushi’nin Urla şubesi. Adres: İskele, 2126. Sk. n:17, 35441 Tel: 02327520888 Konum için tıklayın. Haritada 20 numara.

Kahvaltı

Kahvaltıların Nostaljik Adresi : Fırın Vourla, İskele


Fırın Vourla Sanat Sokağı’nın üzerinde, şirinliği ile mutlaka dikkatinizi çekecek olan bir kafe/restoran. Nostaljik bir annane evi sıcaklığındaki dekoru ile tatlı-kahve molası için ideal. Az ilerisinde de uzun soluklu yemekler için daha uygun olan ara sokakta bir mekanı daha var. Özellikle kış aylarında şöminesi ile brunch için mükemmel bir ambiyansa sahip. Adres: Yeni, Zafer Cd. No:72, 35430 Tel: +905337267106 Konum için tıklayın. Haritada 21 numara.

Yörük Aile Bahçesi, Demircili Köyü

Urla’da kahvaltı için tercih edebileceğiniz, öne çıkan diğer bir mekan da Yörük Aile Bahçesi. Yaz aylarında, ağaçlıklı bahçesinde serpme köy kahvaltısı yapmak Urla’da oldukça popüler bir hafta sonu aktivitesi. Yalnız geniş bahçesi nedeniyle özellikle de çocuklu ailelerin tercihi olduğunu belirtmekte fayda var. Adres: Yağcılar, Demircili Köyü Yolu, 35430 Tel: (0232) 764 82 88 Websitesi ve konum için tıklayın. Haritada 22 numara.

Denizaltı Cafe, Urla İskele

Denizaltı Cafe, Urla İskele mevkiinde, deniz kenarında, martı sesleri eşliğinde serpme kahvaltı edebileceğiniz yerlerden. Yalnız hafta sonları çok kalabalık olabiliyor ve sıra beklemek durumunda kalabiliyorsunuz. Ama hafta içleri sakin oluyor. Adres: İskele, İskele Tanju Okan Parkı No:56, 35430 Tel: (0232) 752 24 92 Websitesi ve konum için tıklayın. Haritada 23 numara.

Kahve & Tatlı

İrmik Hanım Patisserie, Sanat Sokağı ve Bahçeli Şubesi

İrmik Hanım Patisserie, damla sakızlı bir Türk kahvesi, yanına da fırından taze çıkmış tatlılarıyla mola verebileceğiniz, Sanat Sokak’ın Fransız patisseriesi tadındaki tatlı mekanı. Pastaları, acıbadem kurabiyeleri, dondurmaları Urla’da çok meşhur. Bir Alt sokakta yani Demirciler Sokak’ta da bahçeli bir şubeleri daha var orası da keyifli. Sanat Sokak’taki şubesi adres: Yeni, Zafer Cd. No:81, 35430 Urla Tel: (0232) 754 30 11 Websitesi ve konum için tıklayın. Haritada 24 numara. Bahçeli şubesi adres: Dereboyu, Demirci’ler Sok. Konum için tıklayın. Haritada 23 numara.

Lief Urla, Merkez ♡

Lief Urla, İstanbul’daki çiçekçi-cafe konseptini Urla’ya getirmiş bir Fransız patisseriesi. Pastel tonlar ve beyazların hakim olduğu cafe küçük olsa da bir o kadar ferah ve iç açıcı. Duvarlarındaki muraller de ortama ayrı bir hava katıyor. Mekanın isminin de Flemenkçe’de bizdeki “canım” gibi bir karşılığı var. Sahipleri de yurt dışında hem çiçekçilik hem de pastacılık eğitimi almış yani işinin ehli. Tezgahta ağırlıklı olarak günlük ve taze, el yapımı kek ve pasta çeşitleri oluyor. Pazartesi kapalı. Adres: Yelaltı, Kısmet Sk. no 21/B, 35430 Tel:0530 735 84 66 Konum için tıklayın. Haritada 25 numara.

Baristocrat 3rd Wave Coffee & Roastery, Sanat Sokağı

Baristocrat 3rd Wave Coffee & Roastery de Urla’nın yeni nesil kahve durağı. Klasik kahve çeşitleri yerine canınız “Third Wave” kahve çeşitlerini çekerse, adresiniz burası. Ayrıca kahve çekirdeği satışı da yapıyorlar. Civarda oturuyorsanız taze çektirip evinize götürebilirsiniz. Adres: Yeni, Necati Cumalı Cd. No: 37/A, 35430 Tel: (0232) 754 78 11 Websitesi ve konum için tıklayın. Haritada 26 numara.

Bone Coffee Roasting, Urla İskele

Bone Coffee Roasting’in, led ışıklı “Her Şey Çok Güzel Olacak”ı muhtemelen Instagram’da dolanırken karşınıza çıkmıştır. Bu tatlı mekan, İstanbul’dan Urla’ya taşınmış bir çiftin işlettiği, üçüncü nesil kahve dükkanı. Bone Coffee’de nitelikli kahve çekirdekleri yerinde kavruluyor ve üçüncü nesil demleme yöntemleriyle sunuluyor. Cafenin evcil hayvan ve bisikletli dostu olduğunu da söylemeliyiz. Adres: İskele, Rıhtım Caddesi, Yorgo Seferis Sk. No:6, 35430 Tel: 0507 374 81 81 Konum için tıklayın. Haritada 27 numara.

Ortaya Dükkan, Merkez

Urla’nın merkezindeki Tarihi Mermeli Çeşme ve Hamam’ın arasında bulunan eskiden kervansaray olarak kullanılan taş binada açılan Ortaya Dükkan, Alaçatı’dan bildiğimiz Ortaya Retoran’ın al götür şubesi. Doğal ve yöresel tatları bulabileceğiniz, bir meze dükkanı. Pazartesi hariç her gün saat 09.00 – 20.00 arasında açık. Adres: Altıntaş, Zafer Cd. No:170, 35430 Tel: 0538 636 88 86 Konum için tıklayın. Haritada 28 numara.

Noon Good Food, Merkez

Bitki bazlı seçenekler, detoks suları, glutensiz tatlılar, süt ürünü içermeyen ve vegan seçenekler bulabileceğiniz masum lezzetler dükkanı. Öğlen atıştırması için bowl, spring roll veya kiş gibi opsiyonlarınız da var. Mekanın çok keyifli bir de bahçesi var. Adres: Yenice mahallesi park sokak no :8, 35430 Tel: +905327794067 Konum için tıklayın. Haritada 29 numara.

Coffeeco Urla Bistronomique, Merkez

Urla’da kahve – tatlı molası almak için çok keyifli bir yer. Hem bahçe alanı hem de iç mekanı laptop alıp çalışmaya gelmelik. Akşamına devam ederseniz kokteyliniz eşliğinde bar moduna da geçebilirsiniz. Hamburger, salata, ekmek üstü lezzetler gibi atıştırmalık seçenekleriniz de var. Adres: Sıra, Çolak sokak No. 1, 35430 Tel: +905322554794 Konum için tıklayın. Haritada 30 numara.

Hayat-i Cavide, Merkez

Urla’nın küçük ama keyifli sanat evi. Aslında bir seramik atölyesinin cafesi ama 500 yıllık binası çok etkileyici. Ayrıca kahvelerinin veya bitki çaylarının yanına söyleyebileceğiniz minik eklerleri başarılı. Adres: Camiatik, D:no :54, 35430 Tel: +905336395844 Konum için tıklayın. Haritada 31 numara.

Nunu Cafe, Merkez

Hem kahvaltıya gelebileceğiniz hem de kahve molası verebileceğiniz bir seçenek. Özellikle taze tatlıları seviliyor. Yalnız kahvaltı için rezervasyon yapmanız gerekiyor. Adres:Camiatik, Asmalı Çınar Sk. No:25, 35430 Tel: +905447840768 Konum için tıklayın. Haritada 32 numara.

Plantsta Botanik & Cafe, Güzelbahçe

Tam olarak Urla içinde değil ama İzmir’den Urla’ya giden yol üzerindeki Güzelbahçe’de hem bir botanik dükkanı, hem cafe hem de atölye ve etkinlik mekanı. Her yerden kaktüslerin, skulentlerin, montsera’ların çıktığı yemyeşil ve çok keyifli bir mekan. Adres: Mustafa Kemal Paşa, Atatürk Cd. No: 71/ A, 35310 Tel: +905379779191 Konum için tıklayın. Haritada 33 numara.

Ru Coffee House, Merkez

Sanat Sokağı’nda, çok hoş bir muralle misafirlerini karşılayan, kahvesi güzel, güleryüzlü çalışanları olan bir mekan. Arka taraftaki küçük bahçesi laptop alıp çalışmalık. Sadece tatlı değil tost ve granola kasesi gibi kahvaltılık seçenekler de var. Instagram Adres: Yelaltı, Park Sk. No:21, 35430 Konum için tıklayın. Haritada 34 numara.

Etobur

Succuk Abi, Urla İskele

Minibüsten dönme dükkanında sucuk ekmek, köfte ekmek ve kavurma ekmek satan Succuk Abi Urla’nın en ünlü işletmelerinden desek yalan olmaz. Özelliği, malzemeleri bol tutması. Gönlünüzce ve cebinizi yormadan pisleşeceğiniz hain bir adres. Adres: Atatürk Mahallesi Maraşal Fevzi Çakmak Caddesi &, 2152. Sk. No: 2, 35430 Tel: 0507 643 88 88 Websitesi ve konum için tıklayın. Haritada 36 numara.

Seyhan Et, Merkez

Seyhan Et de Urla’da steak house konseptli bir yer arıyorsanız doğru adres. Başta kuzu lokumu olmak üzere, madalyon, şaşlık, kaşarlı köfte, sucuk, sosis, pirzola gibi tüm seçenekleri beğeniliyor. İsminin et lokantası olduğuna bakmayın ortamı da gayet hoş. Adres: Yelaltı, Nur Dikmen Cd. No:20, 35430 Tel: (0232) 754 71 91 Websitesi ve konum için tıklayın. Haritada 37 numara.

Öteyaka

Urla’da etleri ve mezeleri başarılı, bahçesi keyifli, aile işletmesi, butik bir seçenek. Mezelerden ateş tuğlası, köz patlıcan, ciğer kavurma gibi seçenekleri meşhur. Ana yemekte ise kuzu kavurma favorimiz oldu. Adres: Yaka, 2. Çay Sk. No:4, 35430 Tel: 05053195869 Konum için tıklayın. Haritada 38 numara.

Şarap, Bira & Kokteyl

Filos Coffee & Wine, Sanat Sokağı

Sanat Sokağı’ndaki Filos Coffee & Wine, A.Kadir ve Serap Güneytepe çifti tarafından işletilen küçük ama sevimli bir cafe/şaraphane. Burada aynı zamanda, film gösterimleri, müzik dinletileri, kitap ve ürün satışları da yapılıyor. Yemek için pek fazla seçenek yok kahvenizin yanına ev yapımı tatlı seçenekleri, şarabınızın yanına da peynir tabağı gibi atıştırmalıklar var. Şarap menüsü de tahmin edebileceğiniz üzere ağırlıklı olarak bölge şaraplarından oluşuyor. Adres: Yeni Zafer Cd. NO:40, 35430 Urla/İzmir Tel: 0533 325 27 36 Websitesi ve konum için tıklayın. Haritada 39 numara.

Taş Bar, Urla İskele

Taş Bar, şair Yorgo Seferis’in doğduğu evin restore edilerek yeniden işlevlendirlilmesiyle hem otel hem de bar olarak işletilen nostaljik, adeta sanat galerisi gibi antika eşyalarla dolu bir mekan. Otel müşterisi olmasanız da şarap veya kahve molası verebiliyorsunuz. Adres: İskele, İskele Cd. no:51, 35430 Urla Tel: (0232) 752 04 14 Konum için tıklayın. Haritada 40 numara.

Harbour Terrace & Bistro, Urla İskele

İskele mevkiinde, denize karşı birer kokteyl veya kahve içmek ve manzaraya doymak için ideal yerlerden. Adres: İskele Mahallesi, İskele Cd. No:14, 35430 Urla Tel: 0506 570 19 58 Konum için tıklayın. Haritada 41 numara.

Berlin’s

Akşamüstü bir şeyler içip muhabbet etmek için Berlin’s güzel bir seçenek. Irish pub havasında bir yer fakat kokteylleri de seviliyor. Adres: İskele, 2112. Sk. No:5, 35430 Tel: (0232) 752 33 34 Konum için tıklayın. Haritada 42 numara.

Kepler Mahfel

Akşamları caz müzik dinletileri olan, yemekleri ve kokteylleri başarılı, ağaçlıklı bir bahçe içinde keyifli bir koktey barı. Ahtapot ızgara, deniz mahsullü makarna gibi seçenekler var. Adres: Yeni, Filiz Sk. No:6, 35430 Tel: 0 (533) 662 75 37 Konum için tıklayın. Haritada 43 numara.

Da’s Cantina

Şirin bir Meksika restoranı. Çıtır karidesli ve füme kaburgalı Taco’lar, Nacho’lar, churros gibi Meksika ve İspanyol atıştırmalıkları bulabileceğiniz bir mekan. Cantaritos ve Margarita gibi Latin Amerika kokteyllerini deneyebilirsiniz. Instagram Adres: Yeni Mahalle, Demirciler Sk. No:13, 35430 Tel: 05557161520 Konum için tıklayın. Haritada 44 numara.

Old Sailors

Deniz kenarında jazz dinlemek kulağınıza nasıl geliyor? Bazen kalabalık gruplar bazen de solo keman / saksafon dinletilerine denk gelebileceğiniz Old Sailors Urla İskele’de gidebileceğiniz bir pub. Adres: İskele, İskele Mahallesi İskele Cad, 2122. Sk. No: 8/A, 35430 Konum için tıklayın. Haritada 45 numara.

Rast Urla

Urla Pier’in yenilenen noktalarından. 2022 sezonunda açılan Gümrük Hotel’in içinde konumlanıyor. Özellikle kokteylleri başarılı. Mekanın iç atmosferi de çok keyifli. Güler yüzlü hizmetleri ve kaliteli servisleriyle övgüyü hak ediyor. Akşamları canlı müzik ve dj performansları da oluyor. Adres: İskele, İskele Cd. No:24D, 35430 Tel: 05302798199 Konum için tıklayın. Haritada 46 numara.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top