Whatsapp Hesap Silme 2023

Whatsapp Hesap Silme

Başlıklar

1xbet

WhatsApp Hesap Silme İşleminden Sonra Neleri Kaybedeceksiniz?

WhatsApp Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Dünyanın ilk online mesajlaşma servislerinden birisi olarak gösterilen WhatsApp, son zamanlarda gelen verilere göre aktif kullanıcı sayısını 1.5 milyara ulaştırarak rakiplerine büyük oranda bir fark atmış durumda. Her geçen gün kullanıcı sayısını artıran kişi kadar WhatsApp’dan ayrılan kişi sayısının da bulunduğunu söyleyebiliriz. Belirli nedenlerden dolayı hesap kullanımlarına son veren kişiler sadece uygulamayı silerek yetinmeye çalışmakta. Bilindiği üzere mesajlaşma servisleri içerisinde kişisel bilgilerimizin neredeyse tamamınının yer aldığını, eğer bir mesajlaşma uygulaması terk edilecekse öncelikle hesabının silinmesi gerektiğini bilmelidirler. Bu yazımızda WhatsApp hesap silme konusunun nasıl olacağından bahsetmeye çalışacağız.

1xbet

WhatsApp Hesap Silme İşleminden Sonra Neleri Kaybedeceksiniz?

WhatsApp Hesap Silme işlemine başlamadan önce kişilerin hesap silmeleri ile meydana gelebilecek detaylar hakkında bilgi sahibi olmalarını istiyoruz.

1xbet

– Daha önce dahil olunan tüm WhatsApp gruplarından otomatik olarak çıkacak, arkadaşlarınızın favoriler listesinden kaldırılacaksınız
– WhatsApp içerisinde yer alan tüm sohbetler silinecek, sohbetlerden almış olduğunu ve gönderdiğiniz medya bilgileri otomatik olarak silinecek.
– Daha önce almış olduğunuz sohbet yedeklerinin silineceğini, mesajlaşma uygulamasına ait tüm çerezlerin telefondan kaldırılacağını belirtelim.
– Daha önce ücretli olarak sunulan WhatsApp, Facebook tarafından satın alınınca ücretsiz hale gelmişti. Daha öncesinden ödeme bilgileri ile bu servisi satın alan kişiler, hesaplarını silme durumunda ödeme bilgilerini de tamamen kaldırtabileceklerdir.

WhatsApp Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

WhatsApp Hesap Silme işlemi yapacak kişiler, bir daha bu uygulamayı kullanmayacaklarına karar vermeleri durumunda aşağıdaki işlemleri uygulayarak platform içerisindeki hesaplarını kalıcı olarak silebilirler.

– Hesap silme işlemini başlatacak olan kişiler öncelikle akıllı telefonları üzerinden WhatsApp uygulamasını açmaları gerekmekte.
– Uygulamaya giriş yapılmasının ardından sağ alt bölümde yer alan Ayarlar bölümüne giriş yapılması gerekmektedir.
– Ayarlar bölümünde kişilerin WhatsApp hesapları ile ilgili ayrıntılara ulaştıklarını görmekteyiz. Buradan atılacak ilk adım bölüm içerisinde yer alan “Hesap” bölümüne girilmesidir.
– Hesap bölümüne giriş yapılmasının ardından en alt bölümde yer alan Hesabımı Sil seçeneğine tıklanması durumunda hesap siliminin gerçekleşeceğini görmekteyiz.
– Hesap sil butonuna tıklanmadan önce kişilerin kullanmış oldukları telefon numaralarını doğru olarak girmeleri gerektiğini de unutturmayalım.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top