WordPress Veritabanı Nasıl Temizlenir? 2023

WordPress Veritabanı Nasıl Temizlenir?

WordPress veritabanı temizliği belirli aralıklarla yapılması gereken bir işlemdir. WordPressin eklentiler kısmında pek çok farklı eklentinin kurulumu ve etkinleştirilmesi gerçekleştirilmiş halde bulunmaktadır. Veri tabanı temizleme işlemi de eklenti kurulumları ve etkinleştirmeleri ile gerçekleşmektedir.

1xbet

WordPress Veritabanı Temizlemek Gerekli midir?

WordPress kullandığınız taktirde veritabanı temizleme işleminin belirli aralıklarla gerçekleştirilmesi uzmanlar tarafından önerilmektedir. Veri tabanı temizleme işleminin site optimizasyonu açısından oldukça önemli olduğunu unutmamak gerekir. WordPress üzerinden pek çok farklı eklenti kurulup silinebilir. Herhangi bir eklenti silinse bile wordpress’in veri tabanında eklentiyi dair ayrıntı ve özellikler bulunmaya devam edecektir. Bu gibi durumlarda temizlik sağlamak açısından WordPressin veri tabanını temizlemek gerekir. WordPress veri tabanını temizlemek silinmiş eklentilere dair herhangi bir sorunun çözülmesini direkt olarak sağlayacaktır.

WordPress Veritabanı Ne Yaparak Temizlenir?

Veritabanını temizlemek için kendini ayarlar kısmına giderek, optimizasyon sekmesine giriş yapılması gerekir. Giriş yapılan bu sekmede bütün veri tabanlarının kayıtları mevcuttur. Bu sekme üzerinden istenilen kayıtlar seçilerek, run optimiazation seçeneğine tıklanır. Bu işlemlerin sonunda veri tabanı temizlenmiş olacaktır.

1xbet

WordPress Veritabanı Temizlerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

WordPress veritabanı ile alakalı herhangi bir işlem yapılmadan önce dikkat edilmesi gereken bazı etkenler bulunur. Bu etkenler arasında en bilindik olanı veritabanı yedeğinin yapılması gerektiğidir. Yedekleme eklentileri ile yapılacak olan bu uygulama, veri tabanının yedeğinin bulundurulması açısından en sık tercih edilen yöntemdir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top