Youtuberların Kullandığı Montaj Programları 2023

Youtuberların Kullandığı Montaj Programları

Youtuber olarak tabir edilen Youtube üzerinde oldukça geniş takipçi kitlesine ulaşmayı başarmış, başarılı Youtube kanallarının sahipleri hangi montaj programlarını kullanıyor? Videolar izleyicilerle buluşmadan önce hangi programlarda düzenleniyor ve gerekli editlemeler gerçekleştiriliyor? Youtube içerik üreticisi olmaya karar vermek için öncelikle bu programlarda bir miktar bilgiye sahip olmalı, kendi videolarınızı kendiniz düzenleyebiliyor olmalısınız. Peki, Youtuberların kullandığı montaj programları gerçekten zor ve karmaşık mı?

1xbet

Youtuberların Kullandığı Montaj Programları

Youtube içerik üreticiliğine yeni başlıyor ve video kaydetme, düzenleme işlerinde şuan için tecrübeli olduğunuzu düşünmüyorsanız sizinle paylaşacağımız ilk programı tercih edebilirsiniz. Basit kurgu programları arıyorsanız video için ilk, fotoğraf için son paylaşacağım programı tercih etmek doğru seçim olabilir.

Camtasia Studio

1xbet

Camtasia Studio, kullanıcıların program ile ekran kaydı, video kaydı, ses kaydı ve videolarınızı düzenleme işlemlerinizi oldukça başarılı bir şekilde gerçekleştirmenize imkan tanıyor. Tam profesyonel olarak geçeceğini söyleyemesek de oldukça gelişmiş bir video düzenleme aracı olduğunu söylemekte fayda var. Programı ilk 30 günlük sürede ücretsiz bir şekilde deneyebilirsiniz. 30 günlük süre sonrasında lisans satın almanız gerekmektedir. Youtube için içerik üretmeye yeni başlıyorsanız basit ama gelişmiş sayılabilecek Camtasia Studio ihtiyacınız olan tüm youtube montaj programı özelliklerini sunuyor.

Vegas Pro

1xbet

Vegas Pro, video düzenleme ve dijital kurgu gibi birçok alanda aradığım program bu diyebileceğiniz üst düzey bir içerik düzenleme programıdır. Program ücretlidir. Deneme süresi sonrasında lisans satın almanız gerekmektedir. Profesyonel düzeyde bir video hazırlamak için Profesyonel video montaj programı ihtiyacınız vardır. Bu konuda Vegas Pro en ideal program diyebiliriz. Fakat oldukça karmaşık ve öğrenmesi zaman alacak diyebileceğimiz oldukça geniş ve bir o kadarda fazla düzenleme seçeneği mevcuttur. Kısacası dünya genelinde en iyi montaj programı olarak adlandırılabilecek bir program varsa muhtemelen Vegas Pro’dur.

Fraps

Fraps, oyun videoları çekmeyi sevenlerin yakından tanıyacağı bir ekran videosu ve görüntüsü kaydetme programıdır. Oldukça kaliteli oyun videoları çekmenize yardımcı olan programda gerekli ayarları yaparak oyun sırasında tek bir tuşla kaydı başlatabilirsiniz.Ücretsiz olarak sunulan sürümde en fazla 30 saniyelik videolar kaydetmenize imkan tanınıyor. Bu nedenle bu programında ücretli olduğunu söyleyebiliriz.

Bandicam

Birçoğunuzun izlediği videolarda iliştirilmiş olan Bandicam yazısına gözünüz takılmış olabilir. İşte o Bandicam tam olarak bu Bandicam. Gelişmiş ve yüksek kalite oyun, program vb. videoları kaydedebilirsiniz. Deneme sürümü sayesinde 10 dakikaya kadar video kaydı yapabilirsiniz. Deneme sürümlerinde yaşayacağınız tek problem videolarınızın bir yerine Bandicam yazısının yerleştirilmesidir. Lisans satın alarak bu sorunu ve süre sınırını ortadan kaldırabilirsiniz.

Adobe Photoshop

Adobe Photoshop serisi profesyonel düzeyde fotoğraf düzenleme ve hazırlama çalışmalarınızda tercih edebileceğiniz bir programdır. Oldukça geniş kapsamlı ve yüzlerce özelliği bulunan program profesyonel bir rötuş aracıdır. Programda yer alan özelliklerinin tamamını burada saymamız mümkün değil. Onlarca sayfaya sığacak geniş çaplı özellikleri programı kullanmayı yeni başlayanlar için bir hayli karmaşık hale getiriyor. Deneme sürümü ardından lisans satın almanız gerekecektir.

PhotoScape

Sizler için sunduğumuz Youtuberların kullandığı montaj programları arasında tamamen ücretsiz olan tek programdan bahsetmek istiyoruz. PhotoScape, son zamanlarda yıldızı parlamaya başlamış ve her geçen gün kendini geliştirmeye devam eden tamamen ücretsiz bir resim / görsel düzenleme programıdır. Videolarınıza özel kapak resimleri oluşturmak ve fotoğraflar üzerinde gerçekleştirmeniz gereken ufak rötuş işlemlerinde de yardımcınız olacaktır. Fotoğraf montaj programları ücretsiz arıyorsanız PhotoScape sizin için yeterli olacaktır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top