Ziraat Bankası Tavuk Çiftliği Kredisi (7 Yıl Geri Ödeme Planı) 2023

Ziraat bankası cari faiz oranına göre tavuk çiftliği kurmayı planlar için bu hesaplama işlemini bizler ortalamalı olarak yaptık. Etçil yada yumurta işletmesi faal olan üreticilerimiz için de aynı şekilde faiz oranlarının kaç olduğunu kredinin ödeme planı ile birlikte yaptığımızı bilmenizi isteriz. Son olarak ise başvuru şartlarının neler olduğunu (en az kaç adet alım gibi) kimlerin nasıl Ziraat bankası tavuk kredisine başvuru yapacağına değindik.

1xbet

1 Ziraat Bankası Tavuk Çiftliği Kredisi (Kapalı yada Salam)

2 Ziraat Bankasının Tavukçuluk Kredisi Şartları Nedir?

3 Ziraat Bankası Tavukçuluk Kredisi Faiz Oranları Hesaplama

1xbet

4 Tavukçuluk Kredilerine Nasıl Başvuru Yapabilirsiniz?

Ziraat Bankası Tavuk Çiftliği Kredisi (Kapalı yada Salam)

Ziraat bankası tavuk çiftliği kredisi 2 şekilde verilir. Bir tanesi ister salma (gezer) ister kapalı olarak yumurta üretimi yapmak isteyen üreticilerimize için olandır. Bir diğeri ise etlik için damızlık tavukçuluk üreticilerine verilmektedir. Her iki şekilde verilen tavuk çiftliğin başvuru şartları aynıdır. Faiz oranları ise farklıdır. Farklı olan diğer bir husus ise, Ziraat bankasınca verilen tavuk çiftliğinin kredi üst miktarıdır. Buna göre yumurta ve etlik olarak tavukçuluk kredisi alacaklara verilen en üst miktar kredi tutarı ise şu şekildedir.

– Gezer (salma) yada kapalı yumurtacılık yapacak olan çiftçilerimize 5.000.000 TL kadar üst limitle verilmektedir.
– Etlik tavuk besiciliği yapacaklara da en çok 10.000.000 TL üst miktara kadar tavukçuluk kredisi verilmektedir.

1xbet

Ziraat bankası tavuk çiftliği kuracaklar için yarka alımlarına sağlanan kredinin üst limitleri bu şekildedir. Uygulanan faiz oranlarına gelirsek, 2022 yılında 40 yaş altı genç çiftçilerimize çok daha şanslıdır. Çünkü, artık bu yıl itibarı ile 40 yaş altı tüm erkek yada kadın genç çiftçilerimize %0.10 puan daha faiz indirimi uygulanır.

TKDK Tavuk Çiftliği Hibe Kredisi Nasıl Alınır? (TKDK KKYDP) sayfama muhakkak bir göz atın. Çünkü; kuracağınız betonarme tavuk çiftliğiniz için %50 ile %70 varan hibe alabilirsiniz.

3 Ocak 2020 Resmi gazete de yayımlanan ve halen geçerliliği süren diğer faiz indirimlerinin miktarlarını aşağıda çok detaylı anlattım. Tabi sadece bu faiz oranlarının kaç olduğunu anlatmak ile de yetinmedim. Ayrıca, Ziraat bankasının sizin içinde bulunduğunuz duruma göre vereceği tavukçuluk kredisinin hesaplamasını da yaptım. Buna geçmeden önce fakat, ilk olarak Ziraat bankası tavuk çiftliği kredisinin şartlarına uygun musunuz bir bakmanızı istiyorum. Böylelikle eğer ki uygun değilseniz boş yere hesaplamalar ile kafanızı şişirmemiz olur, zamanınızı daha farklı konularla değerlendire bilirsiniz.

Ziraat Bankasının Tavukçuluk Kredisi Şartları Nedir?

Benim şahsi düşüncem, Ziraat bankasının tavukçuluk kredisinin şartları bence çok basit. Böyle düşünmemin nedeni ise şudur. Ziraat bankası diğer bütün bireysel kredilere ilaveten sizden sadece 3 ilave şartı istemektedir. Zaten bunlarda gerçekten tavukçuluk yapmak isteyenler de olması gereken şartlardır. Peki, Ziraat bankası tarafından kuracakları tavuk çiftlikleri için faizsiz olmasa da neredeyse 0 yakın faizlerle kredi çekmek isteyenler aranan bu şartlar nedir?

1. İlk aranan şart işletme belgenizin olmasıdır. Bu belgeyi almak için de betonarme olarak bir besi hanenizin olması gerekir. Yani zaten tavukçuluk yapacaksanız böyle bir kapalı alana ihtiyacınız var öyle değil mi? En az 5 sene kiralık yada size ait bir alanda kuracağınız derme çatma dahi olsa kapalı alanla bu belgeyi çok kolay alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kira kontratınız yada tapunuz ile birlikte Tarım İl Müdürlüklerine müracaat edip işletme belgenizi 70 ile 90 TL arası bir harç pulu ödeyerek çıkartmanız olacaktır. İşletme belgesi için detayları öğrenmek istiyorsanız ÇKS İle Hayvancılık İşletme Belgesi Nasıl Alınır? sayfamızda bulunmaktadır.
2. İkinci aranan şart ise teminattır. Kullanmak istediğiniz kredinin miktarına göre bir ipotek göstermeniz gerekir. Bu ipoteğin illa sizin üstünüze olması da şart değildir. İpotek olarak çoğunlukla ev istenilir. 200.000 TL bir tavukçuluk kredisi kullanmak istiyorsanız 300.000 TL ekspertiz değeri olan evi rehin göstermeniz aranır. Şayet faal olarak tavukçuluk yapıyorsanız da mevcut durumdaki canlıları da rehin edebilirsiniz.
Kredi notu değerinizin kabul edilebilir bir seviyede olması gerekir. Kredi Notu Nedir? Ücretsiz 4 Yöntemle Nasıl Öğrenilir? sayfamda ihtiyacınız olacak detaylar yer almaktadır.
3. En az iki tane eşlerinin de gönül rızası olacak şekilde kefil getirmeniz istenir
GİB yada BAĞKUR gibi devlete ait resmi kurumlara vergi borcunuzun bulunmaması gerekir.
4. Tavuk Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünün tarafında belirlenen bölgeler de alınacak olan tavukların sayısının en az 10.000 adet olması gerekir. Bu bölgelerin nereleri olduğunu 0-312-344-59-90 numaradan öğrene bilirsiniz.

Evet, Ziraat bankası tarafından tavukçuluk yapacaklardan aranan şartlar bu şekildedir arkadaşlar.

– İstenilen evrakların neler olduğunu da Ziraat Bankası Hayvan Kredisi Başvuru Evrakları Nelerdir? de bulabilirsiniz.

Şimdi Ziraat bankasının tavukçuluk kredisi için sağlamış olduğu kredinin faiz oranlarının ne kadar olduğuna değinmek istiyorum.

Ziraat Bankası Tavukçuluk Kredisi Faiz Oranları Hesaplama

Ziraat bankası yumurta & etlik tavuk çiftliği kredisini hesaplama yapacağız. Hesaplama yapmaya başlaya bilmemiz için ama önce bu iki kredinin faiz oranlarını bilmemiz lazım. Aksi halde alacağınız yumurta yada etlik yarkalar için çekeceğiniz kredinin geri ödeme planını oluşturamayız. Ziraat bankası tavuk çiftliği kredisinin bu faiz oranlarını bula bilmek için de bizim ihtiyacımız olan iki şey vardır. Bunlar neler derseniz.

1. Ziraat bankası yıllık cari faiz oranının kaç olduğu.
2. Resmi gazetede yer alan yumurta yada etlik tavukçuluk için uygulanan faiz indirimlerin ne kadar olduğudur.

Bu iki oranı da biliyorsanız, iş sadece geriye vadelere göre ödeme planı hesaplamasına gelecek. Bizler siz değerli çiftçilerimiz için Ziraat bankası tavukçuluk kredisini hesaplamak için bu oranların kaç olduğunu öğrendik. Sizin için de aşağıda bunlara yer verdik. Şimdi, bu faiz oranlarını bir tablomuzda görelim. Sonra, hesaplama işlemine elde ettiğimiz aylık faiz oranlarına göre kesintiler hariç bir şekilde yapalım.

Ziraat bankası cari faiz oranı şuan için senelik %14 oranındadır.

Yumurta & Etlik Tavukçuluk Resmi Gazete Faiz İndirimleri

Artık yukarıda sizlerin de görmüş olduğu gibi Ziraat bankası tavukçuluk kredisini hesaplaya bilmemiz için tüm ihtiyacımız olan verilere sahibiz. Bu verilerin belki sizler ne olduğu anlayamamış olabilirsiniz. Bundan ötürü de çekeceğiniz tavuk çiftliği kredisinin faiz oranın ne kadar olduğu hesaplayamaya bilirsiniz. Bu nedenle sizlere tablomuzda yer alan bu verilerin ne anlama geldiğini bir de açıklamalı şekilde aşağıda anlatmak istedim. Umarım, faydası olacaktır.

Ziraat bankası tavuk çiftliği kredisi için faiz oranları kaç olduğu bence bundan dahi iyi hesaplanmaz. Her niteliğe sahip çiftçilerimiz için tek tek faiz oranının ne kadar olacağını sizin de görmüş olduğunuz gibi hesaplama yaptım. Şimdi bu faiz oranlarına göre 5 yıl vadeli olarak çekilecek olan 100.000 TL kredinin aylık taksit tutarının kaç TL olacağını hesaplayalım.

Şimdi bana neden hesaplama tablosunu 90 bin TL üzerinden yaptın diye sorabilirsiniz. Cevap çok basit. Hani dedik ya en az 10 bin adet yarka almanız gerekiyor diye. Şuan ebeveyn damızlık dişi civciv fiyatları Tarım ve Orman Bakanlığında tanesi 12 TL den satılmaktadır. Böylece 12*10000=120.000 TL yapmaktadır. Güncel olarak damızlık civciv fiyatlarını isterseniz sizlerde BURADA yer alan adreste göre bilirsiniz.

3 6 12 Ay Ödemesiz Tavuk Kredisi Veren Bankalar (Salma, Gezer Dahil) dan da farklı kredi seçeneklerini değerlendirme yapabilirsiniz. İlgili bağlantımızda güncel oranlar yer almaktadır.

Tüm faiz oranlarına göre Ziraat bankası tavuk çiftliği kredisini de hesaplama yaptık. Şimdi en son olarak bu kredinin başvurusunu nasıl yapa bilirsiniz?

Tavukçuluk Kredilerine Nasıl Başvuru Yapabilirsiniz?

Tavuk çiftçiliği Ziraat bankası kredilerine başvuru yapmadan önce, ilk olarak şartlarına uygunluğunuzu kontrol ediniz. Bu şartların neler olduğunu yukarıda yer verdik. Daha sonra ise, başvuru evraklarını tanzim ediniz. Başvuru evraklarının da nelerden oluştuğunu yine yukarıdaki bağlantılarda bulabilirsiniz. Şartlarda aranan kefil, ipotek ve gerekli evraklarla son olarak Ziraat bankası şubelerine şahsen giderek başvuru yapabilirsiniz. Yapmış olduğunuz başvuru ilk olarak değerlendirilir. Değerlendirme ipotek, kefilleriniz ve size göre yapılmaktadır. Bu değerlendirme sonucu olumlu olursa, kredinizi Ziraat bankası şubelerinden çekebilirsiniz.

500 1000 Tavuk Aylık Kazancı Ne Kadar? Maliyeti Ne? de kullanacağınız kredinin miktarının ne kadar olması gerektiği hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ziraat bankası harici, özellikle ufak meblağlarda hobi/başlangıç aşaması bir tavuk işletmesi kuracaksanız size bir önerimiz olacak. Bu ise hiç bir prosedüre takılmadan anında kredi çekebileceğinizdir. Bu amaç içinde tavsiye edeceğimiz bankamız QNB Finansbank’ın dijital bankası olan ENPARA tır.

Kasım ayında 12 aya kadar vadeli bir şekilde kefilsiz ve gelir belgesiz olarak kredi için önerdiğimiz bankamız ENPARA’dır. Bu aya özel kredi faiz oranı ise 12 ay için %1,99, 24 ay için ise bu faiz oranını %2.09 olarak kullanabiliyorsunuz. Yalnız şöyle bir durum var. Yeni çıkan yasa gereği 50.000 TL üstü krediler 24 ay maksimum kredi kullanabilmektedir. Sizlere sunulan bu kredi faiz oranı ile kullanacağınız kredinin geri ödeme tablosu da aşağıdaki gibidir.

İnternet üzerinden BURADAN başvurunuzu yapabilirsiniz. ENPARA diğer bankalar gibi dosya masrafı almamakta olup kullandığınız krediden sadece sigorta kesintisi yapmaktadır. Daha sonra onaylanan kredinizi nasıl tahsis etmeniz gerektiğini ise Onaylanan Kredimi Nasıl Alabilirim?

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top